Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przerabiał ktoś usunięcie układu SAI w 1.8t? Prosiłbym o jakieś dobre poradniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalić, zaślepić dziurę w bloku fajną blaszką (albo samemu coś dosztukować), usunąć błąd w programie (albo kombinować z jakimiś rezystorami na wtyczce, ale zakładam, że robisz to do modyfikowanego auta, więc usunięcie błędu to kwestia podpięcia kabla i przeflashowania ECU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie robię to do seryjnego auta, w przyszłości będziemy działać. Kombinuje bo nie chce dziad palić za pierwszym razem tylko zawsze za drugim lub trzecim zobaczymy jak będzie, wywaliłem pompę zawór też a zaślepkę dorobiłem z brachy dałem trochę silikonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to palenie to na pewno ma coś wspólnego z SAI? czy masz gaz i po nocy po prostu auto nie odpala? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocy nie odpala mam gaz ale to i tak nic nie zmienia bo odłączałem i zaślepiałem wszystkie przewody od listwy i od podciśnienia i dalej nie pali od strzała

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż co w kanale 032 bloków pomiarowych silnika jest zapisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale to jutro bo dzisiaj już go odpalałem niech postoi całą noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda jakbyś dopiero co błedy usunął... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę i w pierwszym okienku jest około 5% a w drugim zero. A rozrząd wczoraj patrzyłem w 090 było 1 albo 2 nie pamiętam a w 093 było 6

Edytowane przez KaniuPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

%5 plus czy minus? ;)

pojeździć i popatrz... pierwsza to dla idle - tutaj widzisz czy są nieszczelności w dolocie.

Jak te wartości się rozbiegają powyżej %10 (+/-) to potwierdza że są problemy - nieszczelności, przepływka, sonda...

Jak masz VAGa i możesz skasować błąd przepływki, to odpal rano samochód na zimno bez przepływomierza i zobacz czy będzie lepiej. Bez przepływki SAI będzie w ogóle nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma błędu przepływki a wartości są na plusie narazie samochód pojechał na strojenie i wymianę elementów LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód wrócił na gazie chodzi ładnie, ale mam pytanie odnośnie regulatora ciśnienia paliwa wydaje mi się że się przyciął/zapiekł nie ważne sprawa wygląda tak zdemontowałem ori przewód powrotny z listwy do zbiornika i założyłem przeźroczysty paliwo nie leciało jednym słowem sucho. Zdemontowałem regulator pękło w nim to sitko, i ten tłoczek co w nim jest wg się nie rusza próbóje wytworzyć podciśnienie i nic wciskam go na siłę ani nie drgnie. Tak powinno być czy uszkodzony? Czy jest możliwe że przez wysokie ciśnienie w listwie dostaje się za dużo paliwa do cylindra i nie może ruszyć, w sumie pokrywało by się to z tym remontem wtedy paliwo było tylko w listwie i to co nabił przy przekręceniu kluczykiem i przekręcił ze 3 razy i odpalił, wydaje mi się też że na benzynie jest troszkę przymulony, chociaż to może moje złudzenie, dodam też że turbina już chyba pada bo słabo coś pompuje ale to raczej nie ma znaczenia.

Edytowane przez KaniuPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat.

Jak usuwaliscie u siebie ten układ sai to czym zaslepiliscie dziury po przewodach?

Ktos usuwal ten zawor odmy na tipie? Czym takie duże dziury pozaślepiac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności