Skocz do zawartości
jast72

Dołożenie tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sprawdzał ktoś możliwość dołożenia zwykłego tempomatu do wersji Trendline z pakietem Bussines?
Mam niestety wersję bez kierownicy multifunkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to samo spytałem dziś dealera VW oraz o to co zrobić aby działała nawigacja-czy wystarczy zakupic samą kartę czy też trzeba coś jeszcze aktywować.

 

Dodam, ze moj pasat to bieda, wersja S 150KM BMT TECH - wersja Bussines(w kazdym razie auto po flocie) rowniez jak wyzej.

 

Dealer VW odpowiedzial, ze sie nie da:

Cytuj

Unfortunately cruise control is not an option for your car and as your car is not set up with a navigation function buying maps or an update is not an option.

 

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, po co są całe kompletne elementy do tego-czego nam brakuje?

https://www.amazon.co.uk/Regulation-System-Original-Control-Retrofit/dp/B00TU99P08 tu jest link cena ok 1000zł w przeliczeniu i jak widac, sa manetki, pedał, wiązka i same przełaczniki - pozostaje pewnie tylko to zakodować. Może ktoś z większą wiedzą niż moja się wypowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy kupić w ASO cały kpl. z kodem SVAP, który odblokowuje sterowniki. Ostatnio robiłem w Skodzie Octavi 3.

20180530_101520.thumb.jpg.557832419bdfccfbe06a2176e52a6ee4.jpg

 

20180530_095337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt, nr katalogowy? I czy da się ogarnąć samemu mając odbeleven? I widzę, że taki same zegary jak u mnie, więc mniemam, że części są zamienne - skoda=VW, z tym, że pewnie kupione w skodzie będą tańsze:)

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jsli czesci Ci podejda to Mozesz zapomniec o aktywacji kodem od Skody czy innej marki vag. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 części zakupione w skodzie były tańsze niż od VW. Kupić części od skody a kod od VW - chyba, że to wszystko jest w "1 pudełku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy coś się zmieniło w temacie ? Jest szansa na dołożenie tempomatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam jeszcze raz temat...
czy ktoś w małopolsce jest w stanie dołożyć tempomat? U mnie serwis odpada ze względu na podgrzewana kierownice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loki7777

Bodajże na Allegro też są zestawy takie jak na Amazonie. Sprzedawca informuje jednak do jakich konkretnych modeli pasują. Do mojego modelu nie . Mam trendline bez multi. Niby w serwisie gość mówił, że da radę to zrobić. Nowa kierownica, nowe przyciski, nie wiadomo czy poducha pasuje i wgranie softu. Nie wspomniał o pedale i linkach. Sądzę, że jest to do zrobienia ale masa roboty no i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawałem temat - dołożenie do Trendline bez multifunkcji okolo 2000,- 

Poniższe elementy są na liście do zrobienia

tempomat

gateway high

wiązka do multifunkcji

montaż / kodowanie / ochrona komponentu

Dołożenie mutlifunkcji w kierownicy. Manetki zostają takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołożyć w swoim aucie tempomat. Czy ktoś może pomóc jak to zrobić ? Dostałem ofertę z serwisu Vw w Niemczech .

Części 240 Euro , montaż 230 Euro. 

Trochę drogo. Da się ogarnąć jakoś taniej ?

Zestaw po nr vin ma być 3G0 054 690.

Edytowane przez krispassat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to cena tempomatu jest wysoka bo jest zablokowany kodem SWAP, to już nie jest kwestia zmiany przycisków w kierownicy lub dołożenia manetki i odfajkowania w komputerze niestety.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krispassat napisał:

Chciałbym dołożyć w swoim aucie tempomat. Czy ktoś może pomóc jak to zrobić ? Dostałem ofertę z serwisu Vw w Niemczech .

Części 240 Euro , montaż 230 Euro. 

Zestaw po nr vin ma być 3G0 054 690.

 

A jeśli sam zamontuję, orientuje się może ktoś czy można tylko w serwisie aktywować, a jeśli tak to ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie która wtyczka pod kierownicą jest tą z pin 5 do której należy dołożyć kabelek z instrukcji ?284702084_IMG_20200913_090650(1).thumb.jpg.f161b310c8e35043f2e9fd6c41a9886e.jpg

IMG_20200916_120409.jpg

IMG_20200916_120416.jpg

Edytowane przez krispassat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wtyczka od kolumny kierowniczej pod kierownica. Pin 5 musisz wpiac do sterownika silka do pinu zaleznego od silnika .Musisz to sprawdzić po vinie w ElsaWin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 09:25, wagen napisał:

Jest to wtyczka od kolumny kierowniczej pod kierownica. Pin 5 musisz wpiac do sterownika silka do pinu zaleznego od silnika .Musisz to sprawdzić po vinie w ElsaWin

Czy to ta wtyczka ? Ile kosztuje sama aktywacja w serwisie VW ? Bo rozumiem że nie da się zrobić inaczej ?

IMG_20200927_200153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta wtyczka.

20201006_120939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma kabelka pociągnięto . Cenę 1200 bym zaakceptował, ale ile kosztuje aktywacja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności