Skocz do zawartości
Michał17

Podwyższenie ceny Passat HL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim 

W momencie, gdy handlowiec obliczał cenę samochodu, naliczył 147000. Kiedy auto przyjechało do salonu, zadzwonił do mnie, powiedział że pomylił się. Cena wyższa o 12000 zł. Niemiła wiadomość. Mam fakturę zaliczkową, gdzie figuruje niższa cena. Nie wiem, co mam z tym zrobić, czy to zagrywka handlowa, czy jednak uwierzyć. 

Jutro jadę oglądać auto,czy wszystko w porządku. Ale cena podwyższona, 12000 piechotą nie chodzi. Mam rabat ten VW 14000zł i 8 procent od sprzedawcy.

Edytowane przez Michał17
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na umowie jaka kwota jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie odpuscil, jezeli nie masz zapisu ze cena moze ulec zmianie. Wolaj kierownika i walcz o swoje. 12 000 to duzo i im bym nie podarowal

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrakło najważniejszego, z jakiego powodu jest ta różnica w cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowy jeszcze nie ma. Wpłaciłem zaliczkę 5000 i na to mam fakturę zaliczkową, na której jest ustalona kwota 146 kzł. Przyjechał samochód do salonu i sprzedawca do mnie dzwoni, że cena wyższa o 12000 bo policzył rabat,którego już nie mógł doliczyć.  Sytuacja jeszcze przed podpisaniem umowy.

Jak wyceniał auto, nie było wtedy rabatu 14000, na benzyniaki, dał 5% od VW i 7% Vip, później doszedł ten rabat 14000 i od tego dał 12% jak poprzednio i dał taką kwotę, to myślę super. A tu taka sytuacja że teraz wycofuje się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj rad na forum....poza moją :)

 

Udaj się do Rzecznika Praw Konsumentów (porada DARMOWA) i on Ci już na podstawie przedłożonych dokumentów powie co z tym można zrobić. 

12k drogą nie chodzi i myślę, że warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tej sytuacji trzeb będzie się dogadać. Sam zamawiałem teraz, co prawda wersję city i tam rabat od dealera jest niższy, ale z tego co się dowiedziałem spokojnie mógłbyś liczyć na 14k rabatu + 8% od dealera. Myślę, że takie rozwiązanie będzie dobrą opcją dla obu stron. Niestety VW zawsze ma zapis, że cena może ulec zmianie. To nie dotyczy tej sprawy, bo to błąd dealera, ale pytanie czy masz czas i chęci włóczyć się po sądach. 

P.S. Rzeczniki ma takie sprawy gdzieś. Najwyżej doradzi żeby się dogadać lub iść do sądu, a to czy warto sam będziesz wiedział znając ostateczną ofertę dealera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hala mogę podpytać ile dostałeś procentowo zniżki (i gdzie?) na wersję City?  Chciałem własnie też zamówić, ale 1.4 TSI już nie przyjmują do zamówienia a 1.5 TSI jeszcze nie ma w ofercie (plus pewnie będzie spora zwyżka cenowa do 1.5 :/). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PiotrekPiotrek napisał:

Hala mogę podpytać ile dostałeś procentowo zniżki (i gdzie?) na wersję City?  Chciałem własnie też zamówić, ale 1.4 TSI już nie przyjmują do zamówienia a 1.5 TSI jeszcze nie ma w ofercie (plus pewnie będzie spora zwyżka cenowa do 1.5 :/). 

PiotrekPiotrek zależy jak liczyć, bo dobrałem gwarancję do 4 lat i pakiet przeglądów również na 4 lata, a one podobno nie podlegają rabatowaniu. W takim przypadku dostałem  ok. 6.5% u Bursiaka w Łodzi. Nie bardzo było pole manewru do lepszych negocjacji bo nie mogłem znaleźć salonu, który miałby zamówione auto z możliwością zmiany konfiguracji. Musisz dzwonić po całej Polsce czy ktoś ma jeszcze zamówione wersje City. Mnie zależało na dobraniu ledów i wyborze lakieru. Na szczeście mieli zamówione, ale jeszcze nie potwierdzone do produkcji. Teraz to już chyba nie możliwe. Z tego co wiem to Bursiak zamówił 2 i sprzedał, ale możesz dzwonić. Wiem, że w Radomiu 2 mieli w podstawowej konfiguracji bez możliwości modyfikacji.

W sumie to jeszcze czekam, bo ma być na koniec lipca gotowy :)

Edytowane przez Hala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności