Skocz do zawartości
yerflo

Radio do passata B5fl z kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam autem bedzie jedzila kobieta takze kamera niezbedna. I teraz tak jezeli chodzi o radia nic a nic nie mam pojecia na co patrzec jakie radio wybrac zalezalo by mi na tym zeby radio mialo kamere cofania i usb lub jakoms lacznosc z telefonem zeby odtwarzac muzyke opcjonalnie jakis gps z telefonu zeby sie wyswietlal na ekranie no i zeby jakosc byla jak najlepsza. Dodam ze passat jest z 2004 roku. Jezeli macie cos fajnego na 1 din bylo by miodnie ale zdaje sobie sprawe ze trzeba przerobic na 2 din jezeli ktos wie gdzie takowy panel dostac lub gdzie kupic jakies zamienniki albo jak w inny sposob wybrnac z tej sytuacji prosze o info. Na radio chcial bym przeznaczyc okolo 800zl wiadomo kilkadziesiat zloty nie robi roznicy prosze rowniez uzasadnic wybor dlaczego to a nie tamto ? Z gory dzieki. 

U mnie sytuacja wyglada tak 

DSC_0030.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie 1 din, z wysuwaną mordką, to będziesz miał problem z operowaniem klimatronikiem w trakcie jazdy, więc raczej kiepska opcja.

Musisz przerobić konsolę na 2 DIN, co nie jest wcale takim problemem - masz opcję baseline, więc potrzebujesz najprostszej czarnej ramki 2 din i kosz.

Zacznij od tego tematu:

a później dobierz sobie jakieś fajne radio. Sam szukałem czegoś high-end, bo chciałem mieć konkretny model i w zasadzie jak znajdziesz, to kwestia wybrania takiego, który ma obsługę kamery (jak już jest 2 din z wyświetlaczem, to na 99% będzie miało obsługę kamerki)

Tutaj mój temat, w którym pytałem o porządne radia 2din:

Ostatecznie postanowiłem podążyć w stronę czegoś, co wspiera Android radio i ma obsługę kamerki oczywiście (ostatnie strony tematu).

aaaaaaa... możesz też zakombinować z przełożeniem klimatronika piętro niżej i pokusić się o radio 1 din z wysuwaną mordką, co by w ogóle wyeliminować temat przeróbki na 2DIN.

Przykład: http://www.pioneer-carglobal.com/avh/en/z/ -> type 3 (1 din, wysuwane)

i11-z.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bedzie zadnego problemu z przelozeniem climatronica na dolna polke?

A i ewentualnie gdzie taka ramke na 2 din dostac jakas nowa czy trzeba uzywki szukac?

Edytowane przez yerflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A/ nie powinno być żadnych problemów z zamianą miejscami radia i ponelu klimatronika - wiązka jest dość elastyczna (wyjmij, zobacz sam - zdejmujesz plastik osłony najpierw, później odkręcasz 4 śruby dookoła panelu klimatronika i możesz go wyciągnąć - każda wtyczka jest z tyłu inna, więc nie pomieszasz). Na youtubie jest multum filmów opisujących jak rozebrać panel bez połamania wszystkiego. Jak już klimatronik wyjdzie, to trzeba wyjąć metalowe spinki, dopiero później można całą obudowę wyciągnąc... Zobacz ten post na passatworld, facet też przerabiał ten temat, klimatronik miejscami z radiem zamieniony, a później pakował oryginalną konsolę 2din.

B/ jak chesz przerabiać na 2din, to (niech mnie ktoś poprawi) potrzebujesz dwóch rzeczy:

1 - http://allegro.pl/passat-b5-b5fl-ramka-kosz-pod-nawigacje-2din-1din-i7142625633.html#thumb/2

2 - http://allegro.pl/passat-b5-b5fl-ramka-konsoli-pod-nawigacje-2din-i7142635442.html#thumb/1 (oczywiście powyższe mają absurdalne ceny w ASO, a można to kupić za 15 USD). Można też szukac używki, ale wiesz jak to jest z używkami... mogą mieć połamane zatrzaski, podrapane być etc...

no i pamiętaj że znika ta dodatkowa wnęka na pierdoły, którą teraz masz poniżej radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś radio tak do 800zl co*polecacie? Co myślicie o SONY XAV-W651BT? Za 1100 idzie kupić ale to już maksymalna cena ANi zł więcej nie chce dokładać?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma wejście na kamerę, ma (w zestawie) mikrofon do obsługi telefonu, czyta płyty (tylko po co? :P ), jest funkcja ściemniania po sygnale ze świateł, ma bluetootha i NFC co jest ciekawostką. Jest obsługa głosowa siri/android'a ale brak android auto ani app radio, czyli nie będzie nawigacji (jeśli to miało być również atutem?).

Pełen opis tutaj.

Tych radyjek jest naprawdę multum i każde ma bardzo zbliżony zakres funkcji - ma się podobać Tobie ? Sam szukałem czegoś bezproblemowego z obsługą map google'a, żeby nie błądzić w ciągle zmieniającym się gąszczu autostrad. No i barwa dźwięku i możliwości regulacji tonów oferwanych przez sprzęt SONY zwykle nie każdemu pasuje. Kwestia BARDZO indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe ze to sprawa indywidualna. Pytam bo kompletnie sie na tym nie znam a nie chce przeplacic albo kupic jakiegos bublu. Dlatego jezeli masz cos ciekawego polecenia slucham albo gdybys mogls cos doradzic? Ja np stawialem ze jakos dzwieku przy radiu sony bedzie stala na conajmniej dobrym poziomie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem na ten temat:

A później porównaj "ficzery". WIększość tych radii jest dostępna od ręki, a na stronie producenta porównasz całą klasę modeli i będziesz mógł dobrać taki, jak chcesz.

Jeśli nie zależy Ci na strojeniu czasówek ani obecności DSP to zaproponowane przez Ciebie Sony w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie czy do tej kwoty co Sony 1000zl znajdę coś lepszego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności