Skocz do zawartości
Miły

Ksenon gaśnie podczas odpalania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ostatnio problem z autem. Wymieniałem kiedyś ksenony na BOSMA i było wszystko ok. Niestety żarnik się wypalił i przyszedł czas na ponowną wymianę. Tym razem kupiłem Osram, z pewnego źródła, również strona autentyczności prawidłowo pokazała numery żarników. Założyłem i od tego czasu pojawiły się problemy (czyli jakiś tydzień temu). Mianowicie, włączam zapłon, ksenony się zapalają. Jednak podczas odpalania prawy ksenon całkowicie gaśnie i gdy już silnik chodzi, zapala się ponownie (nie zawsze, ale w większości przypadków). To jedna sprawa, która mnie irytuje, gdyż wiadomo jak ksenon lubi mruganie. Druga natomiast sprawa to fakt, iż PRAWDOPODOBNIE (jeszcze dokładnie nie przeanalizowałem tego ale podejrzenia są już na około 80%), gdy ksenon faktycznie gaśnie podczas odpalania, wysiada tylna lampa (po tej samej stronie co gasnący ksenon) - stop i kierunkowskaz działają, nie działa zewnętrzny ring, środek muszę zobaczyć, gdyż mam wyłączony w VCDS. Dopiero zgaszenie auta i ponowne odpalenie (a czasami kilka razy muszę tak zrobić) naprawia problem. Nie próbowałem jeszcze z opcją wyłączenia i włączenia świateł włącznikiem, ale raczej to nie zadziała.

Spotkał się ktoś z takim problemem, albo wie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był to sam ksenon to bym szukał po stronie przetwornicy ale skoro cała strona to raczej Bordnetz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi się udało ustalić:

- nie zapalają się w ogóle światła postojowe z przodu (brak jakiegokolwiek prądu na wtyczce lampy tej fioletowej)

- jak gaśnie ksenon to wywala się też światło w tylnej lampie

- VCDS pokazuje błędy tylko niedziałającego światła z tyłu (jak oczywiście nie świeci)

- podczas robienia testu świateł parkingowych, 100% pokazuje się tylko w 3 i 4 rubryce. W 1 i 2 są myślniki.

- bezpieczniki wszystkie sprawdzone, są ok

W związku z tym mam zapytanie, czy da się jakoś sprawdzić uszkodzenie bordnetza przez VCDS? Bo nie uśmiecha mi się kupować nowego, jeśli okaże się, że to nie to. Na początku lipca mam przegląd auta i jestem załamany...

 

Niestety pop podmianie bordnetza na sprawny, problem nadal występuje.

 

Edytowane przez Miły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności