Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli to jest foto właściwego fotela to ja tam nie widzę fabrycznego modułu........ z tego co pamiętam to VCDS pokazuje jeśli jest moduł fabryczny podłączenie pod Gateway łącznie z modelem...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziane jest ze ma to być pod fotelem pasażera. Z ciekawości zaglądałem nawet pod fotel kierowcy ale tam jest niewiele więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryczny, w obudowie styropianowej powinien być dokładnie tam gdzie u Ciebie ta pusta przestrzeń, i jakoś żadnych kabli podłączeniowych po module również nie widzę............. więc może fabrycznego nie było. Wersja highline wcale nie świadczy o tym, że był moduł BT (nawet z Rns 510)...... jest sporo fotek w necie (tu na forum też gdzieś widziałem...) jak wygląda zamontowany w b6 moduł.........

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze telefon wykrywa mi urządzenie jako vw phone, a przy pierwszym podłączaniu informowało o użyciu trybu ,,handsfree” i prosiło o zgodę na skopiowanie kontaktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość, że auto zostało doposażone w ASO, albo przez jakiegoś janusza, wtedy moduł może być gdziekolwiek. Komputer prawdę powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt podstawa to podłączyć VCDS........... a ten zamiennik RCD510 to Ty montowałeś czy poprzednik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednik bo fabryczna RNS510 została skradziona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to że była fabryczna RNS510 nie znaczy, że był montowany jednocześnie moduł BT.......... np. RNS był w "w danej ofercie/na danym rynku" w standarcie, a BT w opcji za dopłatą...........  znajomy tak miał, cieszył się, że ma nawigację, a jak chciał podłączyć tel. to okazało się, że nie ma do czego......... z resztą zamieszczona fotka pod fotelem to potwierdza............ chyba, że jak pisze mkpol BT był dodawany już poza salonem to może być wszędzie............. zacznij od kompa - on prawdę powie zamiast takich rozważań nic nie wnoszących.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jeżeli wiemy już e mamy na 100% że mamy moduł pod fotelem (oryginalny) lub gdzieś schowany bo dokładaliśmy, to parowanie wygląda następująco (jeśli nie mamy adaptera na konsoli):

- Włączamy w telefonie BT (oczywiście w ustawieniach widoczny) i dajemy Szukaj lub odśwież.

- Włączamy zapłon w aucie i włączamy radio

-po chwili powinno nam się pokazać na telefonie "UHF VW" "UHF SKODA" lub podobne, klikamy na telefonie aby się połączył 

- na ekranie telefonu wyskoczy informacja o kod  (i teraz przewianie jest to "1234" lub "0000") jeżeli te nie działają to w adaptacjach VCDS można przywrócić fabryczny.

- jak tel się sparuje to będzie info na tel. i radio piknie że sparowane.

 

Adaptery, wyświetlacze i inne gadżety do uchwytów i na deskach nie są potrzebne. ( przynajmniej w tych 5 przypadkach co miałem przyjemność parować.)

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem podpiąć się pod temat, ponieważ nie mogę sparować telefonu z autem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co przeczytałem w tym i innych wątkach. Mój samochód to vw passat B6 z 2010 roku (białe zegary jak w B7) bez sterowania z kierownicy (ta 4 ramienna bez przycisków), radio mam zwykle RCD 310 nie mam modułu pod siedzeniem pasażera ale mam za to adapter o nr 3C0.051.435.PA na desce rozdzielczej po prawej stronie i z tego co wyczytałem powinno to wystarczyć do parowania niestety mój telefon xaomi mi 9 lite nie chce się połączyć. Robię coś złe czy czegoś brakuje do połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jakubkas popatrz dobrze pod fotelem pasażera czy jest styropian a w nim moduł, a jak nie ma to poszukaj wtyczek od modułu pod wspomnianym wyżej siedzeniem. Może ktoś go wyciągnął i zostały tylko wtyczki, lub jedna wtyczka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Passata B6 2009r. z radiem RNS510, do którego jest podłączony zestaw głośnomówiący parrot CK3100. Niestety nie można odtwarzać na nim Audio przez bluetooth. Dlatego chciałbym zasięgnąć tutaj rady co musiałby kupić aby odtwarzać audio przez bluetooth a także korzystać z zestawu głośnomówiącego. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jakiś czas temu kupiłem VW CC 2014r z radiem RNS 510. Mogę się połączyć z telefonem poprzez bluetooth, wybierać numer i dzwonić. Podczas połączenia, słyszę mojego rozmówcę, jednak on nie słyszy mnie. Podejrzewam uszkodzony mikrofon lub jakiś przewód z niego. Chciałbym zlokalizować wiązkę z mikrofonu, jednak nie mam pojęcia gdzie w moim samochodzie znajduje się moduł bluetooth. Pod siedzeniami nie znalazłem, tak jakby go w ogóle nie było. Wiem że mikrofon znajduje się obok lampki w podsufitce, jednak czy ktoś może pomóc mi zlokalizować ten cały moduł ? Czy może jest on wbudowany już fabrycznie w radio? Jakie mogą być inne powody mojej usterki oprócz zepsutego mikrofonu? 

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, krzysztof_par napisał:

czy ktoś może pomóc mi zlokalizować ten cały moduł ?

Zrób skanowanie zainstalowanych modułów za pomocą VCDS albo innego interfejsu i wstaw tu wynik. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mam na ten moment dostępu do VCDS i prędko miał niestety nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może zacznijmy od ustalenia jaka to konkretnie wersja nawigacji. 

Odczytasz to w menu serwisowym, a jak do niego wejść to znajdziesz na YT, pod hasłem "Ukryte menu serwisowe w RNS510" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie nawigacji, albo napisz ile masz pokręteł i gniazd na karty SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór sprawdzę w menu dokładnie, ale pokręteł jest 8 a gniazdo SD jedno.

 

 

20220209_210920.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rns-510, mikro jest w lampce sufitowej, moduł bt masz pod siedzeniem pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności