Skocz do zawartości
goalabek

problem z zawieszeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu wjechałem z prędkością 70km/h w wielkie dziury na drodze. Były posiane na całej jezdni to przejechałem przez nie wszystkimi kołami, no i jak można było się spodziewać coś pokrzywiłem w zawieszeniu, bo kierownicę miałem z 20 stopni skręconą w prawą. Pojechałem do warsztatu i jako tako nie było nic widać że jest skrzywione, może delikatnie przedni lewy drążek kierowniczy. Ustawiłem więc zbieżność i po maszynie mam idealną zbieżność względem czujnika skrętu, ale podczas jazdy mam lekko skręconą kierownicę w prawą, minimalnie ale jednak. Nie wiem czemu tak jest, może powinienem mimo wszystko wymienić ten skrzywiony drążek, ale chyba zbieżność i tak powinna wyjść dobrze po ustawienu. Zauważyłem też że samochód niepewnie prowadzi się na drodze, cały czas muszę lekko korygować kierownicę co jest cholernie męczące. Teraz pytanie co mogłem uszkodzić że ma duży wpływ na prowadzenie samochodu a nigdzie nie ma luzu, dodam jeszcze że felgi się nie pokrzywiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że żaden z forumowiczów nie zna odpowiedzi na moje pytanie.

Dodam jeszcze że ostatnio zauważyłem że czasami kierownicę mam prosto podczas jazdy a czasami lekko w prawą. Ostatnio też zauważyłem że przy dużych prędkościach w długich zakrętach mam takie wrażenie jakby wiatr bujał samochodem, a przy lekkim hamowaniu w zakręcie takie zjawisko nie występuje. Ostatnio podniosłem samochód jeszcze raz i szarpałem za koła i w tylnych kołach niby nie ma luzu ale bardzo "miękko" ruszają się tylne koła. Czy jest możliwe że wyrobiły się od uderzenia na dołku tylne tuleje wahaczy, a nie mają luzu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś amortyzatory , sprężyny ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie, bo w sumie to na szybko robiłem, jutro sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na pewno wymień to co widzisz, że jest uszkodzone (ten drążek).
Cała reszta - tego na oko nie ocenisz, nie ma szans. Tutaj jest mowa o dokładności rzędu poł milimetra lub mniej.
Kiedyś przywaliłem w dziurę (nie Passatem), większość zawieszenia po tym musiałem wymienić (wahacze, drążki, łączniki, poduszki). Geometria była idealna (sprawdzana w kilku zakładach) a... i tak ściągało.
Ostatecznie wymieniłem amortyzatory i dopiero pomogło. 

Może się okazać, że ta geometria 3D jest bardziej dokładna i coś wykaże.
Generalnie ciężki temat. :/
Widzę, że w Irlandi również się zdarzają ciężko zniszczone drogi...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj jest problem z geometrią 3d, bo Irlandia jest w sumie zacofanym krajem. A drogi tutaj dużo gorsze niż w Polsce ? szczerze to nie uśmiecha mi się wymieniać wszystkiego po kolei w zawiszeniu, bo jeżeli bym musiał to wolę samochód zmienić nawet na taki sam. Ceny usług w Irlandii są takie duże że mogą mi takie koszty wyjść że lepiej auto zmienić niż naprawiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowie troszkę temat.Mianowicie od jakiegoś czasu kiedy ruszam autem w trasę szczególnie powoli na początku jazdy po małych nierównościach np.kamieniach,kostce brukowej słychać ewidentnie stukanie z prawej strony.Stuka intensywnie ale co?Na stacji diagnostycznej po dość szczegółowym sprawdzeniu nie wyszło nic wszystko jak nowe.Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1285 napisał:

Odnowie troszkę temat.Mianowicie od jakiegoś czasu kiedy ruszam autem w trasę szczególnie powoli na początku jazdy po małych nierównościach np.kamieniach,kostce brukowej słychać ewidentnie stukanie z prawej strony.Stuka intensywnie ale co?Na stacji diagnostycznej po dość szczegółowym sprawdzeniu nie wyszło nic wszystko jak nowe.Spotkał się ktoś z takim problemem?

Ja tak mam. Byłem teraz w ASO i się okazało że to z przekładni kierowniczej. Zamówili już nową i czekam na wymianę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, brono napisał:

Ja tak mam. Byłem teraz w ASO i się okazało że to z przekładni kierowniczej. Zamówili już nową i czekam na wymianę. 

Mam wrażenie że gdy silnik się zagrzeje robi się ciszej.Czy u Ciebie jest podobnie?U mnie wyraźnie słychać od strony pasażera a u Ciebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi stuka z okolic lewego koła. Rozgrzanie nic nie zmienia. Stuka głównie przy skręconych kołach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to lozysko mcpersona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sporo tego a może to a tamto?Ciężko to zdiagnozować.Niby wszystko ok a tłucze się czasami jakby coś biło o podłogę.Znajomy mówił że miał przypadek że amortyzator tak się właśnie tłukł.Nie chcę wymieniać na ślepo po kolei bo wszytko jest nie wybite i raczej nic mi chyba nie grozi aczkolwiek przeszkadza to na pewno.Im dłużej jeżdżę tym autem tym bardziej się do niego przyzwyczajam ale po przesiadce z b6 jeśli chodzi o zawieszenie to jednak b6 bije b8 .W starym aucie miałem felgi 17 z oponami 225/45 i było o wiele lepiej niż w tym .Trudno sprawdzę jeszcze może faktycznie jest luz na kolumnie ale wyraźnie słyszę stuk bardziej z prawej strony.Może trafi się jeszcze ktoś kto miał już podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2018 o 17:36, brono napisał:

Mi stuka z okolic lewego koła. Rozgrzanie nic nie zmienia. Stuka głównie przy skręconych kołach. 

Dziś zostawiłem auto w serwisie. Będą wymieniać przekładnię kierownicza. Niby z niej pochodzą u mnie stuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymienili i stuki się skończyły :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności