Skocz do zawartości
Lolomecior

benzyna Migająca kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1.8T  Po regeneracji turbo, świeża wymiana oleju. jak dłużej silnik utrzymam na wysokich obrotach (4000+) czyli na autostradzie albo po prostu mocniej przycisnę pedał gazu zaczyna migać kontrolka oleju i słychać trzykrotny sygnał dźwiękowy, poziom oleju się zgadza. od dwóch dni kontrolka załącza się już po rozgrzaniu silnika kiedy jadę, zazwyczaj przy hamowaniu silnikiem. trzy sygnał po czym się wyłącza. oprócz tego nie ma innych objawów w stylu stuków puków szumów czy piszczeń, temperatura w normie obroty nie falują, nie dawno zamontowałem instalację gazową BRC ale wydaje mi się że nie miało to wpływu na ten problem bo lampka pojawiała się sporadycznie już przed zainstalowaniem gazu, który zainstalowałem z powodu szalonego spalania passata, w granicach 15/17 litrów/100km miał ktoś już może podobny problem? podejrzewam pompę oleju, planuję sprawdzić ciśnienie oleju tylko nie wiem zbytnio jak się za to zabrać, w tej kwesti za pomoc też był bym wdzięczny. z góry dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny motor:
-wolne obroty najlepiej 4-5bar
-przy 3k Rpm najlepiej 5-7bar

ciepły motor:
-wolne obroty najlepiej 1.5-2bar
-przy 3k Rpm 4-5bar

Mocno rozgrzany:
-wolne obroty 1.0-1.5bar
-przy 3k Rpm 3-4bar

 

Pewno jest do wymiany, ale jeszcze może być smok albo kanały olejowe pozatykane. nie jeździsz czasem na 10W40?

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Wymieniałem ostatnio olej i upewniłem się że 5w40 wlane bylo, sam kupiłem. A jaki typ tej pompy bo natknąłem się na dwa jeden napędzany jakoś z paska chyba a drugi pod miską całkiem ukryty. Szukałem i wszędzie piszą inaczej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa1.thumb.png.44256da906c569479cba01ffaa2268b4.png

wymieniałem u siebie na febi moge polecić 350zeta - numer org 058115105C

 

tu masz febi za 380zł https://katalog.mroauto.pl/tecdoc-produkt/80126-pompa-olejowa-febi-bilstein-19416/

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione, wymienię i dam znać czy problem znikł. Dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem teraz pod auto i proszę powiedzcie mi że nie muszę ściągać połowy przodu żeby odkręcić miskę , bo z tego co widziałem to bez podnoszenia silnika albo wyjęcia ramy się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz unieść silnik i opuścić sanki. Przerabiałem to u siebie w styczniu i żałuję że wtedy pompy nie wymieniłem. Daj znać czy wymiana pompy pomogła bo mam ten sam problem. 

DSC_0496.JPG

DSC_0494.JPG

DSC_0495.JPG

Teraz w sobotę wymieniłem napinacz i łańcuch. Ale terkot disla występuje na bardzo rozgrzanym silniku. Być może pompa daje za słabe ciśnienie. 

DSC_0622.JPG

DSC_0623.JPG

DSC_0624.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, pojeździłem trochę , w mieście i na trasie, zimnym i ciepłym silnikiem na wysokich i niskich obrotach i kontrolka się już nie zaświeca, temat rozwiązany

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompę założyłes? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności