Skocz do zawartości
viator

Most tylny (dyferencjał) Haldex 3.2 FSI

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym momencie zaczęła mi się świecić kontrolka od ESP wraz z komunikatem ESP fault.

Serwis (nie ASO) stwierdził, iż każdorazowo po zmianie przepala się bezpiecznik napędu na cztery koła i podejrzewają moduł sterujący Haldexem.

Zestaw naprawczy tego modułu (OBS 598 554 A) to, bagatela, 4800PLN.

Zasugerowano mi kupno całego tylnego mostu (używanego rzecz jasna) celem podmiany, no i tutaj zaczynają się schody, bo co prawda trochę tych mostów na allegro jest, ale na pierwszy rzut oka różnią się pompą wstępnego ładowania (chyba).

Czy ktoś jest w stanie stwierdzić czy się różnią te dwa dyfry i który będzie odpowiedni do 3.2 z 2009 roku?

SNC10119.jpg

dfb8eabd4bd0b9bb56a3b7e97c4a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać powinieneś po oznaczeniach. Ewentualnie spisz (lub zrób zdjęcie) oznaczeń swojego to się zobaczy co może pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec u siebie mam OBS 525 010 B, ale podobno taki z G na końcu też powinien pasować.

Ten z pierwszwego zdjęcia to 012 525 010 B, czyli zakładam, że nie pasuje.

Tak z czystej ciekawości, czy ktoś jest w stanie stwierdzic jaka jest różnica między nimi i do jakich samochodów były/są stosowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam podobne pytanie. czy te mosty się różnią czymś, bo muszę wymienić w Passacie, i po numerze części były one stosowane w rożnych samochodach,  muszę znaleźne taki sam czy może być z audi albo diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności