Skocz do zawartości
PiotrekPiotrek

Silnik 1.6 TDI w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

pierwotnie rozważałem 1.4 TSI (obecnie w sprzedaży zastąpił go 1.5 TSI).  Rocznie pokonuje około 30-35 tysięcy, z czego 95% to trasa (dystane 50 km +). Dealer zaczął przekonywać do 2.0 TDI - spory rabat, wychodzi w cenie o około 3 tysiące droższej niż 1.5 TSI. Zastanawiam się jeszcze nad 1.6 TDI (ten z kolei tanśzy  od 2.0 TDI o około 8k). Niestety żaden salon w mojej okolicy nie ma do testów 1.6 Tdi. Czy ktoś z Was miał okazję jeździć takim silnikiem w B8?  Nie jest to za mała jednostka (podróżuje głównie drogami krajowymi - ca.90-100 km/h), na autostradach około 150-160km/h.

Edytowane przez PiotrekPiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolego 1.6 tdi i powiem szczerze że jestem zadowolony, malutkie spalanie to największa zaleta tego silnika, zejść poniżej 5l/100km to żaden problem. Wad Ci tutaj wypisywał nie będę, bo w kwestii czasu żadnych nie widzę. Co mnie podkusiło na taki silnik? W sumie to brak wyboru, bo mieszkam w irlandii, a tutaj ludzie jeżdżą małymi silnikami, w nowym passacie r-line 1.6 tdi to norma ?. Na początku byłem bardzo sceptyczny co do tego silnika "jak może taki silniczek uciągnąć taką budę", a jednak daje radę. Jedyne co mi zaczęło przeszkadzać po czasie to że samochód praktycznie na 6 biegu się nie zbiera,  szósty bieg działał prawie jak tempomat ? ale kupiłem dobrego boxa racechip i mam około 145km i teraz samochód ma osiągi praktycznie jak 2.0 tdi. Jedyne co to skrzynia biegów trzyma bo jest trochę krótsza. Dla porównania niedawno próbowałem się z kumpla b7 2.0 tdi 140 i z miejsca nie ma ze mną startu. Tak do 170 idziemy równo, a poźniej trochę zostawałem w tyle. Dodam jeszcze że bez boxa najwięcej ile dałem radę wycisnąć to 210km/h a z boxem nie stanowi to wielkiego problemu.

Ogólnie uważam że jest to dobry silnik do tego samochodu dla osoby która chce mieć ekonomiczny samochód z w miarę rozsądnymi osiągami. Jak poczujesz że jest za słaby można wpiąć boxa, albo zrobić profesjonalny remap co będzie lepsze, a spalanie po wpięciu boxa lub zrobieniu ramapu powinno spaść. Mi spadło około 0.2l przy spokojnej jeździe. Przy obecnych cenach paliwa mi się wydaje że 1.6 tdi jest tym bardziej rozsądnym wyborem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja osobiscie mam w firmie dla ktorej pracuje od paru lat GOLFy 7 wczesniej przed teraz po FL z 1.6TDI. Największy problem dolewanie oleju co 3tys. +/- 0.5L. Te przed FL byly jeszcze gorsze. Sam osobiscie kupilem GOLFa z 1.4TSI 125KM spalanie 5.5 do 6.0. Da sie zejsc do 4.3 ale to tempomat 70km/h i bez wiatru. Czekam na odbiór w grudniu wlasnie Passata 1.5TSI w kombi, jak wytrzymasz do grudnia mogę dac znac jak spalanie etc. Osobiscie dynamika jazdy 1.4 125KM zabija 1.6 spalanie zaś trochę wyższe ale nie ma problemu z olejem. 1.5TSI powinno palić jeszcze mniej z racji na odłączane cyl. Lecz passek wazy wiecej takze będzie pewnie podobne. 1.6 w Passku wg mnie by nie jechało a dolewki oleju z racji na częstotliwości zabierają atut finansowy na plus spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf ma inny silnik kolego to raz a po drugie to czepiacie się 1.6 w dieslu a chwalicie 1.4 no no pewno 1.4 pięknkie lata.W poprzednim passacie 1.6 tdi przez 15 tys nie dolewałem wcale oleju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy w firmie 5 sztuk Rapidów 1.6TDI 90KM CAYB z 2012 roku i dwa z nich lubiły wciągnąć trochę oleju.... No ale 1.6TDI z 2018 to nie ten sam co z 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy silnika 1,5 pokazują, że to odłączanie cylindrów niewiele pomaga. Tzn pali troszkę mniej, ale jest to ok 0,5litra mniej.

Co do 1,6TDI to u nas w B7 z 2014 nie brał oleju. Ale pierwsze kilka tys km był traktowany łagodnie i po 6tys km wymiana oleju. Jak firmówka i od pierwszych km dostaje w palnik od wielu kierowców to później takie skutki. Docieranie wbrew obiegowej opinii jest potrzebne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy autor juz wybrał wersje silnikowa?

Czy 1.6tdi jest lepiej lub gorzej wyciszony niz wersje 2.0tdi?

Jakiej różnicy w spalaniu mozna sie.spodziewac, bo widziałem przy 2.0tdi wartosci nawet ok 4.5l/100km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 chodzi(dźwięk) tak samo i pali też prawie tak samo jak 2.0 .W środku nie słyszałem różnicy.Pozatym dźwięk obu jest taki sam.Różnica to cena (około 8 tyś)a przede wszystkim moc i moment na korzyść 2.0 tdi.Ja 1.6 sobie chwalę bo to mój kolejny passat z tym silnikiem i nie potrzebuję nic więcej.Spalanie mięszane 5.5 litra a trasa nawet 4.0 do osiągnięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakims teście Autocentrum spalanie w mieście wyszlo ponad 8l w 2.0tdi dsg.

Roznica 8tys to przy nowym. Ja bede bral uzywke.

Zapomniałem dodac ze pytam sie o wersje z automatem, który ma tendencje do podnoszenia spalania.

 

Ponadto mam w skodzinie dsg dq200 7 biegow do której pracy mam duze zastrzeżenia. Na trasie miesza biegami i coraz rzadziej wbija 7ke przy 100kmh, gdzie wczesniej wchodziła prawie non stop przy ok 80kmh.. przebieg jej to tylko 45kkm. Zmiana biegow plynna. Silnik 1.4tdi cusb.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jericho napisał:

Roznica 8tys to przy nowym. Ja bede bral uzywke.

Przy używanych jest podobnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, no co Ty. Ja tam roznicy nie widze. Ok 14-15tyseuro za 1.6 lub 2.0tdi 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te 2.0 będą w gorszym stanie.Zawsze była spora różnica pomiędzy 1.6 a 2.0.Kiedy ja kupowałem obok mojego stał 2.0 tdi z podobnym przebiegiem i stanem i kosztował 10 tyś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności