Skocz do zawartości
lukasz2104

Tłusty nalot na przedniej szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim passatem b6, a w zasadzie to z jego przednią szybą. Od czasu kiedy zrobiło się gorąco i klimatyzacja poszła w ruch przednia szyba zaczęła mi zachodzić dziwnym tłustym nalotem. Byłem u specjalisty od klimatyzacji aby wykluczyć wyciek gazu z klimatyzacji i takiego wycieku nie ma. Obstawiałem na nagrzewnice nie szczelną lecz nie ubywa mi ani grama płynu chłodniczego, a poza tym we wnętrzu samochodu wtedy byłby specyficzny zapach i posmak w ustach gdzie takiego nie ma. Cudowałem już z różnymi specyfikami pianki, płyny do szyb spraye itp.  Dosłownie już straciłem głowę czym to cholerstwo zwalczyć. ? Macie jakiś pomysł, a może ktoś miał taki przypadek??  

PS. Dodam jeszcze że filtr kabinowy pod nogami pasażera został wymieniony na nowy. Chyba że jest jeszcze jeden tylko o tym nie wiem.

Z góry dzięki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasjonująca dyskusja o wunderbaumach i e-papierosach, ale to to jest forum motoryzacyjne.

Zacznijmy od tego czy osad masz od wewnątrz czy zewnątrz.  (według mnie to jest na zewnątrz i od środka to sobie możesz ...) Sprawdź to dokładnie. Potem upewnij się czy to się dzieje zawsze jak jest gorąco, czy tylko jak jest po deszczu (czy po prostu w czasie dużej wilgotności). Opisz te obserwacje i będziemy myśleć co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie dzieje przy dużej wilgotności powietrza i po deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz odpowiedzieć na 2 pytania na raz? Pytałem też czy nalot jest od środka czy od zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam,że wewnątrz,albowiem sporo mówi o klimatyzacji,a ta ma mały wpływ na zasyfienie  szyby na zewnątrz.?

Szyba od środka zawsze pokrywa się takim nalotem z mikroskopijnych cząstek kurzu.Pod palcem mogą wydawać się tłuste.Ale usuwa się to łatwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dam se włosy obciąć, że ten nalot jest od zewnątrz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nalot koledzy jest od wewnątrz szyby. Usuwa się go strasznie ciężko więc to nie jest nalot z kurzu raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ chłodzenia masz szczelny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2018 o 09:15, mkpol napisał:

A ja dam se włosy obciąć, że ten nalot jest od zewnątrz :).

 

17 godzin temu, lukasz2104 napisał:

nalot koledzy jest od wewnątrz szyby

No i bym kurna nie miał włosów :)

Zacznij od jeżdżenia przez tydzień z zamkniętym obiegiem wewnętrznym. I obserwuj czy nalotu będzie więcej czy mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu? Gdyby jeździł  po kuchni w Mc Donaldzie,to zasysalby opary tłuszczu i miał go na szybie.Co i tak jest mało prawdopodobne bo kanały dolotowe i filtr kabinowy plus wymiennik od klimy zatrzymalby to.Szukalbym problemu wewnątrz,wskazując na drobną nieszczelność układu chłodzenia, w tym wypadku ogrzewania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od osuszenia układu klimatyzacji. A to jest najprostszy i najtańszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palisz papierosy, e-papieros? Ja miałem tłustą szybę od palenia e-peta, teraz nie palę i mam spokój. Kiedy auto przeszło serwis klimatyzacji? (odgrzybianie etc.)

Edytowane przez xSenseix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkpol napisał:

Zacząć trzeba od osuszenia układu klimatyzacji. A to jest najprostszy i najtańszy sposób.

nijak mi to nie pasuje.

1.Klimatyzacja ma osuszacz

2.Myślisz o osuszeniu kanałów?

3.Co do prostoty i taniosci to bym polemizował.

Facet musi ustalić co to jest za nalot,potem usunąć przyczynę.

Nie widzę też zbytnio związku z odgrzybianiem.Czy pleśń byłaby tłustawa i nie dająca się usunąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizuj, proszę cię bardzo. Mi się nie chce udowadniać że nie jestem wielbłądem. Nic nie piszę o odgrzybianiu pleśni itp. Nalot nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek nieszczelnością ponieważ:

Dnia 16.06.2018 o 11:22, lukasz2104 napisał:

To sie dzieje przy dużej wilgotności powietrza i po deszczu

Nie spotkałem jeszcze układu, który byłby nieszczelny tylko po deszczu i przy dużej wilgotności, a przy słonecznej aurze był szczelny.

Napisałem co miałem napisać, autor zrobi co będzie uważał za stosowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności