Skocz do zawartości
Pasek5

Pęknięty kolektor wydechowy, brak mocy (czasami) PASSAT B5 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż zauważyłem ostatnio że mam pęknięty kolektor wydechowy, dokładnie w 2 miejscach. Autem na codzień robię około 50km. Zazwyczaj rano do pracy (25km) auto jedzie całkowicie sprawie. Lecz gdy wracam to parę razy (3/4 dni) na miesiąc auto masakrycznie jakby traci moc (głównie na biegach 1/2/3)  . W tym czasie auto mi aż skacze, muszę bardzo bardzo delikatnie je rozpędzać. Przy każdym nawet delikatnie mocniejszym dociśnięciu gazu auto odrazu skacze, cały silnik. Czy pęknięty kolektor wydechowy może być tego przyczyną? Jak narazie nie jest to żadna dziura ale jest taka rysa która wyraźnie pokazuje że doszło do pęknięcia. A może to wina elektroniki i jakieś czujniki nie podają paliwa czy coś? Dodam że zamek centralny zablokował mi oba tylnie drzwi i klapkę paliwa (klapkę mogę otworzyć od strony bagażnika ale drzwi zablokowane nawet od środka).

Bardzo was proszę o pomoc !

 

Edit:Dodam że nie czuje w czasie jazdy żadnych spalin ani smrodu. Ale ZAWSZE przy prędkości 70km/h auto odczuwalnie głośnie chodzi, ale gdy już jadę więcej np.80km/h wszystko jest w normie. Niezależnie od obrotów to zawsze przy 70km/h chodzi głośniej.

I czasami kiedy podczas momentu kiedy auto traci moc i ostatecznie na trasie rozpęde je do 120/130km/h to później w czasie jazdy po mieście znika problem u utraty mocy. 

IMG_20180609_142501.jpg

IMG_20180609_142444.jpg

Edytowane przez Pasek5
Dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAGa zobacz co się dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności