Skocz do zawartości
bobi220

Jak zdjąć starą naklejkę z lakieru?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VWpassatTDI

U mnie pomogła benzyna ekstrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa7810

Hehe... temat może nieco juz nieswiezy bo z czerwca , ale najlepiej schodzi acetonem technicznym dostepnym w kazdej chemii...

za to spróbujcie oderwać tablice rejestracyjne przyklejone na klej do szyb:):):).To sie nazywa zagadka:) i pomysłowośc poprzedniego właściciela.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

A ja kazda pozostalosc po nalepkach spryskuje srodkiem 3M ( Scotch-Weld Cleaner Spray) wszystko pieknie schodzi i pachnie cytrusami (usowa rowniez asfalt z lakieru nie uszkadzając go, nie reaguje ze skora) :evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz się nie popisze.. dzisiaj przyklejałem listwy chromowane na grilla i w zagięciach listwy obrysowej (na samym dole grilla) kapnąłem 'kropelką' w dwóch miejscach i.. jedna kropelka znalazła się na karoserii :( tarłem rozpuszczalnikiem i naftaliną i nic. może za krótko ale bałem sie że wytre i lakier.. tak to jest jak sie człowiek śpieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się dołączę to tego kotleta. Uważajcie na aceton, lakier może się zrobić matowy. Jak potrzebuję czegoś ostrzejszego, to używam octanu etylu. Tak jak ostatnio, po palancie, który malował sobie balkon, a ja musiałem przez całą niedzielę wycierać setki kropek po zielonej farbie, już wyschnietej na moim samochodzie :krzeslem: Przy okazji odkryłem dlaczego mniej więcej od pół roku wycieraczka mi szoruje szybę. Jakiś inny palant malował sobie na biało, pewnie okna. :wpale: a wcześniej doprowadziłem szybę do stanu, że muchy się slizgały, i się nie mogłem nadziwić, że taka jakaś chropowata, a nic nie widać dlaczego, kropki wielkości dziesiątych części milimetra. Te zielone milimetrowe. Hrrrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirytus lub jak ktoś jest abstynentem woda toaletowa na alkoholu ,ewentualnie denaturat(pozostałości po naklejkach) powinno zrobić swoje nie czyniac szkod lakierowi itp.Tej kropelki się nie obawiaj powinna odpasc sama jak zacznie zamarzac i odmarzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprowadziłem paska do kraju miałem pełno naklejek na przedniej szybie. Pomogła suszarka do włosów i benzyna ekstrakcyjna. Suszarka trzeba rozrzać naklejke, następnie zerwać a pozostałości kleju idealnie czyści benzyna. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w najnowszym nabytku zostawiłem starą naklejkę rejestracyjną a nową walnąłem pod nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zmywania naklejek i kleju po nich polecam (myslalem ze niektore plamy juz nieusuwalne, a jednak): LPS Presolve - orange degreaser np. www.aircraftspruce.com/catalog/cspages/lpspresolve.php Jest to produkt na bazie cytrusow, naprawde niesamowicie usuwa klej itp syfy, problem tylko nie mam pojecia gdzie w Polsce go kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dany79

Witam Ja naklejke usunąłem za pomocą wypalarki do farby olejnej, od zewnatrz w odleglosci ok 20 cm przez minute dmuchac i nawet nie trzeba benzynka przecierac.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam8877

Polecam do takich rzeczy WD40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denaturat i trochę cierpliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miecioo84

Jak skorzystałem z GOO GONE. Taki amerykański wynalazek. Bo zdarciu naklejki namoczonym wacikiem zmyłem pozostałości po naklejce bez żadnego problemu. Kiedyś widziałem to na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z karoserii jak się pozbyć ustrojstwa? mam naklejkę/reklamę na klapie od bagażnika. Ciepła woda chyba powinna dać rade, ale wole zapytać, może ktoś przerabiał temat ? ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podgrzewam naklejkę suszarką. Resztki kleju usuwam benzyną ekstrakcyjną. Na opakowaniu musi pisać "benzyna ekstrakcyjna". Kiedyś sprzedano mi "rozpuszczalnik ekstrakcyjny" i ten rozpuszczalnik zmatowił lakier (całe szczęście nie na samochodzie). Z benzyną ekstrakcyjną nigdy problemów nie miałem. Następnie gąbką i szamponem samochodowym przemywam miejsce i obficie spłukuję.

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmywacz do sylikonu, jest nie szkodliwy dla lakieru a jednocześnie usuwa każdy jeden klej po nalepkach, nawet taki jakby powiedzieć stwardniały i zaschnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podgrzewam naklejkę suszarką. Resztki kleju usuwam benzyną ekstrakcyjną. Na opakowaniu musi pisać "benzyna ekstrakcyjna". Kiedyś sprzedano mi "rozpuszczalnik ekstrakcyjny" i ten rozpuszczalnik zmatowił lakier (całe szczęście nie na samochodzie). Z benzyną ekstrakcyjną nigdy problemów nie miałem. Następnie gąbką i szamponem samochodowym przemywam miejsce i obficie spłukuję.

 

Potwierdzam metodę kolegi, ja również w ten sposób usuwałem naklejki z tylnej klapy w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksylen zmywa i nie szkodzi na lakier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaparkuj tyłem do słońca na parę godzin i spróbuj bez specyfików.

Poprzez ponowne naklejania powinna zejść reszta kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności