Skocz do zawartości
bobi220

Jak zdjąć starą naklejkę z lakieru?

Rekomendowane odpowiedzi

Krążek bardzo dobry, ale w narożniku szyby i deski rozdzielczej może nie zmieścić się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z karoserii jak się pozbyć ustrojstwa? mam naklejkę/reklamę na klapie od bagażnika. Ciepła woda chyba powinna dać rade, ale wole zapytać, może ktoś przerabiał temat ? ; )

 

Najprościej to poproś na myjni samochodowej (mają specjalne środki-chyba że myjnia drucik ),mi zmywali od środka z tylnej szyby (a tam idą delikatne ścieżki od ogrzewania) ;) popsikał kolo 2x jakimś ustrojstwem-poczekał chwilę i wytarł. (koszt zerowy-usługa była w cenie mycia auta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciepla woda a resztki pasta tempo :P napewno zejdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podgrzewałem suszarką i ładnie się odrywało, a to co zostało - klej zmywałem benzyną ekstrakcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalną naklejkę wystarczy benzyna ekstrakcyjna lub benzyna lakowa - woda w żadnym razie - po prostu H2O nie jest rozpuszczalnikiem takich klejów.

 

Naklejka rejestracyjna na szybie to jest już grubszy zawodnik - benzyna ekstrakcyjna jest tu bezradna. Kiedyś musiałem posłużyć się acetonem i zeszło, ale wcale nie tak łatwo.

 

Po tym doświadczeniu wolę podjechać pod firmę typu "auto szyby" - tam naklejki pozbywają się mechanicznie - bardzo ostry nożyk przyłożony do szyby pod odpowiednim kątem i z odpowiednią siłą. Wówczas chemiczne doczyszczenie szyby to już tylko zabieg kosmetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarka+wd 40 na resztki kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowaczek

W moim przypadku usunięcie tej naklejki z szyby wymagało dokładnego zeskrobania takim cienkim, ostrym nożykiem. Trzeba to robić bardzo powoli i ostrożnie, ponieważ można łatwo porysować szybę, co później będzie bardzo drażniło. To co zostało czyli resztki tej naklejki, kleju po dokładnym osłonięciu deski odczyściłem rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym i nie zostało nawet śladu po starej naklejce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzynka estrakcyjna badz zmywacz do paznokci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, zmywacz do paznokci ,wczoraj właśnie zmywałem z szyb dwie naklejki i poszły elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carplan Tar Remover. Jedyny udany produkt carplana. Wystarczy lekko naruszyć strukturę naklejki popsikać poczekać minutkę i lekko zeskrobać czymkolwiek. Przy okazji bardzo dobrze usuwa smołę z lakieru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna do zapalniczek najlepiej zmywa wszelkie kleje z naklejek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirytus działa niezawodnie i nie śmierdzi jak benzyna. Można też użyć żyletki, nie rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu nakleiłem na dachu kółko z folii bezbarwnej jako osłonę lakieru pod magnes anteny CB. Obecnie, pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych ta folia stała się biaława, jakby cieńsza, sztywna, troszkę strzępi się na brzegach. Nigdzie nie odstaje. Chciałbym ją zdjąć ale nie ma jak ani za co złapać. Tak doskonale ją nakleiłem :mrgreen:
Macie jakąś wiedzę,doświadczenie albo pomysły co zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carplan tar remover załatwia temat błyskawicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w jakim sensie?

ZTCW to preparat do usuwania smoły, żywicy, asfaltu, smarów, części owadów. Rozumiem, że pewnie usunę tym ślady po kleju od folii (to akurat nie problem), ale samą folię? Rozpuści ją czy jak?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczy na tyle, że da się ją usunąć szmatą. Wystarczy lekko podważyć, popsikać i poczekać 2-3 minuty. Ściągałem tym już wiele najróżniejszych naklejek włącznie z naklejką rejestracyjną

a tak w ogóle to nie powielaj tematów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że problem jest z tym "wystarczy lekko podważyć" . Folia jest tak zdegradowana, że cała krucha i zaczynając od brzegu to oddziobuję  kawałeczki co najwyżej 1x1 mm, a w większości nawet mniejsze.

Co do powielania tematów to na tym forum założyłem tylko jeden...

Wcześniej kilka godzin "kopałem" forum ale nie znalazłem nic co by pasowało do mojego przypadku.(tylko nie mów, że wyszukiwarka forum jest doskonała a ja leniwy albo nie umiem szukać  ;) . Jeśli zaś faktycznie gdzieś jest opisany sposób na taką starą kruszącą się folię to bardzo bym się ucieszył za podpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast płakać wypróbuj chociaż jeden z opisanych na 3 stronach sposobów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności