Skocz do zawartości
bobi220

Jak zdjąć starą naklejkę z lakieru?

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B3 1.9 TD 75KM (AAZ)
    Rok prod: 1993

Witam, kupiłem Passata, przerejestrowałem, przykręciłem tablice i zerwałem starą naklejkę z przedniej szyby. Pozostał po niej sam klej, jest nie do ruszenia po 30 minutach dłubania paznokciem, żyletka, dałem sobie spokój. Czym to zmyć?? Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Aro23

sprobój namoczyć szmatkę jakimś alkoholem lub perfumami, powinno zejść a szybie chyba się nic nie stanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Laser

Witam

U mnie skuteczna metoda okazala sie benzyna ekstrakcyjna, jednak pamietaj zeby nasaczyc szmatke delikatnie oraz na wszelki wypadek zabezpieczyc deske rozdzielcza ( moze sie odbarwic w razie kontaktu )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B3 1.9 TD 75KM (AAZ)
    Rok prod: 1993

Dzięki, poszukam popróbuje. Pozdrawiam. :629:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość tutus

przy zrywaniu starczy suszarka do włosów, potem leciutko przemyć zmywaczem. 5 min roboty i bez problemu schodzi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000

Jeśli nie ma benzyny ekstrakcyjnej pod ręką, to zapewne pomoże zmywacz do paznokci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Maciej Wiśniews

popieram w/w głosy, jednak jeżeli nie uważałeś przy zrywaniu naklejki, mogła zostać wierzchnia folia na szybie. Ja tak właśnie miałem i nic nie pomogło :625: , dopiero żyletka i po kawałeczku :647: , a potem ponownie benzyna ekstrakcyjna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość kssawery
    przy zrywaniu starczy suszarka do włosów, potem leciutko przemyć zmywaczem. 5 min roboty i bez problemu schodzi :)

Koniecznie musi to być suszarka do włosów. Jeśli spróbujesz użyć elektrycznej opalarki lub palnika (!) może się to źle skończyć dla czyszczonej części.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Ale też VW ;)
    Rok prod: ---

płyn do mycia szyb z alkoholem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość mariusz183

Zmywacz jeśli kapnie Ci na deskę rozdzielczą to ją odbarwi a benzyna ekstrakcyjna tego nie zrobi. Może ewentualnie wysuszyć deskę ale żeby to usunąć wystarczy kupić jakiś środek do czyszczenia kokpitu i go użyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1998

Tak jak napisał MrWho,

Chciałem zmyć nalepkę autostradową z szyby. Próbowałem rozpuszczalnikiem, benzyną ekstrakcyjną itp. Miejsce trudno dostępne i środki słabe...

Aż pewnego razu musiałem przemyć szybę od środka już w czasie wyjazdu..

Brak płynu do szyb a w bagażniku koncentrat płynu do spryskiwacza rozwodniony 1:1. Przypadkiem dotarłem i do nalepki i o dziwo nie zauważyłem że niepostrzeżenie zeszła :-) Bez problemu i bez śladu... :619:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość eliott231

w moim przypadku było to 30min.walki przy użyciu rozpuszczalnika i scierki..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2016

a ja użyłem żyletki.

umiejętnie - i śladu nie było :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jedrus, przyznasz, że maksymalnie lewy, dolny róg przedniej szyby w moim samochodzie do najłatwiejszych nie należy... Musiałem stawiać na chemię :641:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2012

RAMA, lewy róg :609: Ja mam w prawym. A co do zmywania to ja tez "męczyłem " się żyletką i naftą (jet A1)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość binary

Kup plyn do zmywania muszek z maski - dziala idealnie, wlasnie skonczylem robic degaging (usuniecie emblematow passat i 1.8T). Calosc z zylka i tym plynem trwala 10min.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kuczlaw, w prawym to ja mam rejestracyjną :-)

W lewym miałem autostradową. Nie wiem czy Niemiaszek prawidłowo ją wkleił ale faktycznie tam była. Płyn zlikwidował ślady po niej mimo tego że z owadzimi trupkami na przedniej szybie radzi sobie średnio...

Kiedyś jak zaczynały sie nalepki z numerem rejestracyjnym ludziki po wyjeździe z salonu rzucały się do samodzielnego klejenia. Uważali to za rodzaj rutuału do którego nie dopuszczali pracowników salonu. Wychodziło różnie. Nawet tylny, prawy,górny róg. Ubaw po pachi... :619:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta