Skocz do zawartości
19maly20

Passenger air bag lampka.

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP)
    Rok prod: 2005

Witam czy ktoś mi może powiedzieć za co odpowiedzialna jest ta lampka z airbagu? Czy to tylko informacja że airbag jest włączony lub wyłączony czy może to jakiś czujnik?

Problem polega na tym, że gdy wypiąłem ją ponieważ musiałem zdemontować radio, to zapinając z powrotem nie święciła. Okazało się że prąd dochodzi, ale masa sama się zgubiła. Dołożyłem masę, lampka świeci ale piszę że airbag Wyłączony oraz kontrolka na desce rozdzielczej się pojawiła, Byłem na komputerze błąd brzmiał mniej więcej "Zerwanie obwodu masy pasażer" i nie da się  go usunąć. Moje pytanie brzmi czy sugerować się tym, że ten kabel od tej kontrolki idzie gdzieś w stronę kierownicy i np pin się poluzował? Czy to coś innego?

zxzzxz.png.4e96a7fbc535fdfb8513ab2264a737df.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2017

To jest informacja ze airbag pasazera zostal zdezaktywowaqny, wtedy swieci sie na pomaranczowo, dezaktywujemy przelacznikiem schowanym w schowku przed pasazerem przednim

Kontroolka jest wpieta w uklad poduszki, skoro obwod zostal przerwany to i jest blad poduchy a z tym sie wiaze ze ona nie zadziala w razie potrzeby

Tam nie dokladasz zadnej masy! Kostka ma dwa kabelki, musza byc one wpiete a nie zaden zewnetrzny, do wyjecia dekoru nie trzeba odpnac kostki od tej kontrolki, a jesli juz to zrobiles, to wystarczylo podpiac ja ponownie, vcds-em skasowac blad poduszki i tyle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie uwierz mi że nie podświetlała się w ogóle ta kontrolka, mimo że ma na czerwono podświetlenie, nie świeciła wcale. Prąd dochodził normalnie, gdy dołożyłem masy, zaświeciła się normalnie, tylko że teraz świeci na pomarańczowo off. Błędu nie dało się skasować bo to błąd stały, a wyszło że zerwana masa. Czy wycofać tą dodaną masę i spróbować wtedy usunąć błąd? 

Edytowane przez mkpol
    Nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeciez to nmapisalem, zadnych mas tam nie masz dokladac, kontrolka sie swieci jak wylaczysz kluczykiem poduche pasazera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko problem w tym że mimo wyłączenia i włączenia jej kluczykiem to kontrolka z zegarów nie znika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG
    Rok prod: 2012

Musiałeś przy składaniu uszkodzić przewód. Inaczej po skasowaniu błędu wszystko wróciło by do normy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To moze jeszcze raz - dla slabszych, bo widze ze sie nie rozumiemy, po odlaczeniu kontrolki, lub innego elementu poduszek, sama poduszka, sterownik itd, najpierw trzeba po podpieciu wszystkiego ponownie, skasowac vcds-m blad, dopiero wtedy bedzie sie i dezaktywowac poducha kluczykiem i wsio wroci do normy, jesli mimo podlaczenia wlasciwie kontrolki(bez jakich bajpasow czy dodatkowych mas!) i skasowania bledow, kontrolka nie dziala, tzn ze przy sciaganiu dekoru, urwales cos, wiec trzeba sprawdzic instalacje, polaczyc wsio, skasowac bledy i tak do skutku

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Problem rozwiązany, dziękuje za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    3 godziny temu, 19maly20 napisał:

Problem rozwiązany

To wypadaloby tak dla potomnych opisac co bylo przyczyna i jak zostal problem rozwiazany ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta