Skocz do zawartości
let_me_b3

Opis pin'ów włącznika bluetooth w lampce sufitowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy poratował by ktoś opisem pinów z włącznika bluetooth montowanego w lampce sufitowej

na forum Tourana znalazłem takie coś, zamieszczone przez użytkownika Krzycho

od PRZYCISKÓW --> WTYCZKA BT

pin1 - pod szary w lampce
pin2 - pin28
pin3 - pin30
pin4 - pin31
pin5 - pin27
pin6 - masa lampki

 

Potrzebuję podświetlić przyciski i dowiedzieć się, który przycisk "wyzwala" dany Pin

 

 

 

 

włacznik bluetooth.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik w dłoń lub chociaż żarówka i akumulator, a wszystko da się sprawdzić. Jeśli jednak się nie da może do wieczora wrzucę schemat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 ze schematu właściwie nic więcej nie wynika jak to co napisał "Krzycho".

Do podświetlenia przycisków podłączasz zasilanie pomiędzy pin 1 (+) i pin 6 (-).

Między pinami 2 i 5 jest odpowiednia/zmienna rezystancja w zależności od tego który klawisz jest naciśnięty - tu się przyda miernik.

Piny 3 i 4 służą (opcjonalnie) do podświetlania tego mlecznego "dynksa" pomiędzy "i" i kluczem - ale to nie występuje w każdej wersji.

Opis dotyczy wersji z gniazdem 6 pin, ale może być jeszcze wersja 4 pinowa i coś mi się wydaje, że taka jest na fotce powyżej.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego w cycku ale kompletnie nie wiem do czego to służy poza świeceniem. Jak cisnę to nic się nie dzieje ...... chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki typowo niemiecki - "wichajster" - oni to lubią. 

Steruje on modułem telefonu (ten pod siedzeniem pasażera) i po naciśnięciu odpowiedniego guzika powinien dzwonić do ASO (klucz), infolinia VW (i) albo uruchamiać głosowe wybieranie numeru (mikrofon - chociaż u mnie jest jakaś gwiazdka).

W module telefonu powinny być zapisane odpowiednie dla danego rejonu numery, więc jak ktoś ma auto z importu to się może zdziwić, jak moduł zacznie dzwonić do ASO w Berlinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

@radekrp90 ze schematu właściwie nic więcej nie wynika jak to co napisał "Krzycho".

Do podświetlenia przycisków podłączasz zasilanie pomiędzy pin 1 (+) i pin 6 (-).

Między pinami 2 i 5 jest odpowiednia/zmienna rezystancja w zależności od tego który klawisz jest naciśnięty - tu się przyda miernik.

Piny 3 i 4 służą (opcjonalnie) do podświetlania tego mlecznego "dynksa" pomiędzy "i" i kluczem - ale to nie występuje w każdej wersji.

Opis dotyczy wersji z gniazdem 6 pin, ale może być jeszcze wersja 4 pinowa i coś mi się wydaje, że taka jest na fotce powyżej.

Godzinę temu, nTomek napisał:

Wtyczka jest 6 pinowa tak jak w opisie

Pytalem o opis pinów bo liczyłem na to że przyciski sa monostabilne i wyzwalają impuls a jak zmienna rezystancja to muszę trochę koncepcje zmienić

 

2 minuty temu, nTomek napisał:

To taki typowo niemiecki - "wichajster" - oni to lubią. 

Steruje on modułem telefonu (ten pod siedzeniem pasażera) i po naciśnięciu odpowiedniego guzika powinien dzwonić do ASO (klucz), infolinia VW (i) albo uruchamiać głosowe wybieranie numeru (mikrofon - chociaż u mnie jest jakaś gwiazdka).

W module telefonu powinny być zapisane odpowiednie dla danego rejonu numery, więc jak ktoś ma auto z importu to się może zdziwić, jak moduł zacznie dzwonić do ASO w Berlinie ;)

Występują dwa rodzaje ten że zdjęcia i ten z gwiazdka, działają chyba podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przyciski to są klasyczne gumki grafitowe - takie jak w pilotach do TV itp. - rezystancja styku na poziomie kilku(set) Ohmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkpol napisał:

Mam coś takiego w cycku ale kompletnie nie wiem do czego to służy poza świeceniem. Jak cisnę to nic się nie dzieje ...... chyba

Lepiej Marku sprawdź czy czasem rachunek Ci nie wzrósł za połączenia międzynarodowe czytając wpis @nTomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, nTomek napisał:

uruchamiać głosowe wybieranie numeru

wykodowane w cholerę bo i tak nie chciał mnie słuchać :)

38 minut temu, nTomek napisał:

odpowiednie dla danego rejonu numery

 

31 minut temu, let_me_b3 napisał:

Lepiej Marku sprawdź czy czasem rachunek Ci nie wzrósł za połączenia międzynarodowe

he he he

Salon Polska, więc nie będę chyba musiał sprzedać nerki :)

Dobrze że przynajmniej świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się dało zakodować inne numery..Bo przedłużenie pilota (do bramy) już ktoś zrobił.

Do czego jeszcze wykorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2018 o 09:31, wektor napisał:

Gdyby się dało zakodować inne numery..Bo przedłużenie pilota (do bramy) już ktoś zrobił.

Do czego jeszcze wykorzystać?

A no ja wlasnie przerobilem przyciski jak pilot do bramy

 

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności