Skocz do zawartości
gudmar

Regeneracja pompek 1,9 bkc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Szukałem na forum i nie do końca znalazłem. Jakie firmy polecacie do regeneracji pompek? Mam nalatane 320 tys i całkowity brak mocy. Po diagnostyce wyszło że pompki leżą. Pomóżcie, jestem z Wrocławia, ale wchodzi w grę cała Polska.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób diagnozowałeś wtryski? Jeśli przez komputer serwisowy / VCDS, to czy wymieniałeś uszczelnienia pod wtryskami tak na dobry początek ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie mam wiedzy na temat jak zostało to zdiagnozowane. Objawy mojego auta opisałem tutaj: 

"Dnia 30.05.2018 o 13:52, gudmar napisał:

Witam Panowie,

Mam passata b6 1,9 TDI 105KM BKC i mam problem z późno załączając się turbina, od ok 2500 jakoś jedzie ale do 2500 to taka turbodziura że szok. Mam go 6 lat i wcześniej był żwawszy. Turbo regenerowane w Borowej jakieś 50-70 tys temu. Czy możecie polecić jakiegoś solidnego gościa co zdiqgnozuje mi problem czy to podciśnienie czy turbina a może jakiś czujnik lub zaworek. Boje się oddawać byle komu bo każdy mówi że turbo na bank. Mój mechanik z którego jestem bardzo zadowolony nie bardzo ma czas siedzieć i szukać co mu dolega bo nie specjalizuje się w VAG. 

Pozdrawiam"

Odpowiedź: "generalnie z czystym sumieniem, zarówno ja jak i @Bart_wro możemy polecić warsztat na ul.Kolarskiej 7/9

Andrzej jest przede wszystkim świetnym diagnostą i nie boi się takich aut jak Barta W8 czy moje V8.

Numer tel do niego to 604955473"

Oddałem do tego warsztatu i diagnoza że wtryski nie żyją.

Jeżeli chodzi o uszczelki czy oringi czy gniazda to miałem kompleksowy remont głowicy jakieś 60-70 tys temu z wymianą gniazd pompowtryskiwaczy na mosiężne i wtedy komplet uszczelek też był wymieniany. Warsztat w którym byłem na diagnostyce specjalizuje się w VW i cieszy się dobrą renomą. Jednak z uwagi że koszty związane z regeneracja wtrysków wąchają się od 1700 do 3000 z montażem w zaleznosci w jakim są stanie to myślałem że oddał bym komuś innemu w celu upewnienia się że diagnoza jest poprawna. Nie wiem co robić. M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro silnik po kompletnym remoncie, to zapewne uszczelki nie są tu przyczyną. Ja na Twoim miejscu szukał bym używanych wtrysków np. z Anglika z mniejszym przebiegiem i gwarancją rozruchową.

Regeneracja często gęsto nie wychodzi tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mariuszz napisał:

Skoro silnik po kompletnym remoncie, to zapewne uszczelki nie są tu przyczyną. Ja na Twoim miejscu szukał bym używanych wtrysków np. z Anglika z mniejszym przebiegiem i gwarancją rozruchową.

Regeneracja często gęsto nie wychodzi tak jak trzeba.

Wiem że regeneracja często nie jest wykonana tak jak być powinna i nie spełnia oczekiwań. Jednak jakbym regenerował to bym tutaj wysłał:

Bosch Service Pawlik

Komisji Edukacji Narodowej 20, 37-450 Stalowa Wola
725 801 801

https://g.co/kgs/CqHBqx

 

Czytałem opinie i ludzie są bardzo zadowoleni. W busie sprinterze regenerował email wtryski gdzieś we Wrocławiu i też byłem zadowolony, ale to CR i inna sprawa.

 

Osobiście trochę boję się używanych z niesprawdzonego źródła. Na mój chłopski rozum każd sprzedajqcyy powie że "igła i nieduży przebieg". Chyba że macie jakieś sprawdzone źródła z częściami używanymi.

Ciężka sprawa żeby się na minę nie wpierd**ić

A może ktoś ma na podmianę we Wrocławiu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jakie oznaczenie mają Twoje pompki teraz? może znalazł by coś z młodszego auta lub wersję "fabrycznie" odświeżoną z jakiejś wymiany gwarancyjnej

 

Edit:

Ok, znalazłem w ETCE      038130073AG lub 038130079GX. Na alledrogo sprzedają nawet nowe, oryginalne ;)  

Edytowane przez mariuszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest ich od groma to wiem. Tylko pochodzenie nie pewne. Są albo regenerowane w różnych pieniądzach, albo podejrzanie tanie albo już zbliżone do nowego. Używane to strach bo nie znam źródła, a przecież moje 30-40 tys temu też były dobre. Co do nowych.... cena dobija. Motor cały sprawny kupię w cenie nowych wtrysków.... Z tego co piszesz to może masz coś ciekawego u siebie. Domyślam się że pracujesz w VW. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje w VW.. ale zdarzyło mi się wymieniać wtrysk. Zamówiłem wtedy używkę z ebaya, bo nie było nigdzie w Polsce o takim oznaczeniu. Szło z Austrii kilka dni, ale przyszedł w pełni sprawny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie patrzyłem nawet na allegro i są używki z gwarancją 14dni za 200zl

Bo to można w nieskończoność tak iść, można kupić nówki po 720zl ale to daje prawie 3000zl. Ja te nie wiem jak długo będę tym autem jeździł. Mam je 6 lat i w sumie planowałem niedługo zmieniać. Auto też ma nalatane 320tys więc optymistycznie jeszcze z 200 i kaput. Myślę że chyba kupię używki, nie regenerowane za 200zl i będzie dobrze. Myślę że do sprzedaży walne jeszcze 30-40 tys to chyba wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności