Skocz do zawartości
Marcmro26

Działa tylko jeden głośnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem działa mi tylko jeden głośnik z przodu z lewej strony reszta lekko szumi a jak robię test vcds to wszystkie wydobywają dźwięki jakby wszystko było dobrze,  czy może to być spowodowane radiem?  Gdzieś jakąś wtyczka?  Czy da się sprawdzić samo radio,  albo podpiąć inne aby upewnić się że to nie ono.  Auto to b6 z 2007 roku dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio? Ile głośników?

Z każdego źródła próbowałeś FM, CD, AUX?

Oczywiście, że możesz wstawić inne radio i sprawdzić głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I możesz sprawdzić balance - fader

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio to chyba rcd 300 (najprostsze)  z każdego źródła FM i CD aux nie posiada głośników 2 sztuki na drzwi i tylko z lewej strony gra,  Balance jest teraz ustawione na Maxa na lewo bo jak ustawie na środku to bardzo czeszcy,  funkcją fader też próbowałem i nic nie pomagało.  A mam pytanie bo mam fabryczne radio z Vectry c wtyczka wygląda tak samo czy mogę je podłączyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro masz skręcony balans na maxa w lewo to skąd ma grać na prawym? Pewnie masz przypaloną końcówkę mocy skoro trzeszczy na prawym. A co z tylnym lewym? Masz tam głośnik? Gra?

Radio od Vectry ma ciut inny pinout - musiałbyś grzebać w kostce i wyjmować jeden konektor bo tam gdzie VW ma +12V to opel ma wyjście na centralny głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w lewej stronie są głośniki i tylko tam gra, a skręcone jest tak aby dało się w ogóle słuchać radia bo jak ustawienia są normalnie żeby wszystko grało to z każdej strony trzeszczy tylko z przednich lewych drzwi jest normalny dźwięk.  A co do radia z Vectry to w takim razie chyba odpada żeby go podłączyć.  A masz może jakiś pomysł aby sprawdzić tą końcówkę mocy czy lepiej poszukać nowego radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w prosty sposób sprawdzić czy trzaski pochodzą od radia czy od głośnika. Zamień kable głośnikowe w kostce od radia pomiędzy stronami lewa<>prawa. Jak trzaski przeniosą się na lewo to masz pewność, że prawy głośnik jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję podłączyć inne radio i działało wszystko dobrze tak więc wina radia, teraz tylko się zastanawiam jakie kupić oryginalne czy jakaś stacje multimedialną może coś z kamerą cofania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Tu masz temat o radiach/zamiennikach Made in China. Możesz poczytać i zdecydować co ci bardziej pasuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności