Skocz do zawartości
Adam_84

Stukanie w układzie klimatyzacji/wentylacji

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,wentylator nawiewu sprawdzony-jest ok.Nabiłem klimatyzację .Dodam że brakowało dużo czynnika i wymieniony jakiś zaworek za parę groszy.Teraz jest cicho i zimno?.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dobiłem klimę czynnikiem, weszło 220gr i brzęczenie spod szyby /bo chyba stamtąd pochodzi/ dalej występuje...

nie wiem szczerze co rwać... przy podniesionej masce nie słychać przy silniku momentu załączenia AC i pojawienia się brzęczenia, tylko zmianę obciążenia.

W środku auta pojawia się brzęczenie, oczywiście nie zawsze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie praktycznie od samego uruchomienia słuchać jak by klapki pracowały, wszystko działa ale odgłosy są jest to nie co wkurzające hmm ,spróbuje zrobić kalibrację tych klapek przez vcds .... i zobaczę ....

jeżeli już ktoś uporał się z tym i wie o co chodzi proszę napisać ?

passat b6 kombi Climatronic 2-strefowy 2006 rok 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co to może być? Przy włączeniu klimy na biegu jałowym słychać metaliczny dzwięk jak by ktos wrzucił kamyczek do puszki po piwie. Na wyłączonej klimie jest cisza. Po dodaniu gazu przestaje dzwonić i po chwili znowu zaczyna. Dodam że nie dzieje się tak cały czas. Miał już ktoś podobny przypadek?

Dźwięk dobiega tak jak by z lewego nadkola od kierowcy.

Edytowane przez Marian852

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj tutaj

https://forum.vw-passat.pl/topic/54657-%C5%9Brubka-od-sprz%C4%99g%C5%82a-kompresora/

niekoniecznie ale to może być, u mnie też od czasu do czasu pojawiały się dziwne dźwięki, aż w końcu przestało działać i okazało się ze śruba się urwała, a wieloklin zmielił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .prosze o pomoc w kwestii halasow dochodzacych w kabinie i tylko w kabinie,( nawiew, klima )  bo pod spodem czy pod maska tego w ogole nie slychac. Gdzie hest problem ? W miare ruszania halas nabiera intensywnosci ...w sensie czestotliowsc sie zwieksza..ma to zwiazek z obrotami. Pozdrawiam i czekam na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności