Skocz do zawartości
PiotrekPiotrek

Passat City - Wasze odczucia?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszej wizycie w salonie - uwagę przykuła wersja City. 

Niestety nie ma tej wersji do jazdy testowej - cenowo przedstawia się bardzo ciekawie, w standardzie ma wszystko czego potrzebuję (tempomat, bluetooth, alufelgi). Brakuje tylko Ledów.  Zastanawiam się nad jakością wykonania wersji City w porównaniu np do Trendline - czy ktoś miał okazję porównać (na czymś pewnie musieli oszczędzić by dać taką cenę). Zależy mi na dobrym wyciszeniu. Niestety wybór silników jest ograniczony -  z benzyn tylko 1.4 TSI (125). Za 2-3 tygodnie zastąpi go 1.5 TSI (130 KM). Rocznie pokonuje około 30 tysięcy, 90% to trasa - sporo autostrad. Naturalnym wyborem wydaje się diesel - skłaniam się jednak do benzyny (boję się problemów ze sprzedażą diesla za 4-5 lat). Różnica w spalaniu też nie powinna być duża między 1.5 TSI a 1.6 TDI (Zakładam jakiś litr). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz prędkości przejazdowe ? Bo jak np 170 km/h to wtedy Diesel Spala sporo mniej (nawet o 3 litry) są tu raporty spalania na forum. Ja widziałem wersję Trendline i City i chyba były podobnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brałbym 1.6 tdi, diesel w trasie będzie wygodniejszy, dodatkowo to pisanie artykułów o dieslu już jest od dawna, pamiętam jakieś 7 lat temu artykuły AŚ że koniec diesli, ropa drożeje, koniec tedei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelotowa jakieś 150 km/h. Obstawiacie aż 3 litry różnicy przy takiej prędkości pomiędzy 1.5 tsi 130 km a 1.6 tdi?  Swoją drogą kojarzycie czy są już na rynku jakieś modele od grupy VAG z 1.5 tsi i jak pierwsze wrażenia w porównaniu do 1.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydarzenia/Nowy-silnik-1-5-TSI-dla-Volkswagena-Golfa,32457,3

Spalanie może i będzie fajne, ale za wcześnie mówić o jakości silnika, wątpię aby były bolączki, ale z drugiej strony pamiętam zachwyty 1.2 i 1.4 tsi na początku. Ja jestem zwolennikiem diesla i dlatego wolałbym diesla bo jest pewny, 1.6 zrobiły masę przebiegu i są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Co do Tsi zostaje standardowy temat - żywotność. Auto kupuję nie w leasingu. Żywotność tsi to podobno poziom 150k km, przy 1.6 tdi pewnie można liczyć na sporo więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiotrekPiotrek napisał:

Jestem po pierwszej wizycie w salonie - uwagę przykuła wersja City. 

Niestety nie ma tej wersji do jazdy testowej - cenowo przedstawia się bardzo ciekawie, w standardzie ma wszystko czego potrzebuję (tempomat, bluetooth, alufelgi). Brakuje tylko Ledów.  Zastanawiam się nad jakością wykonania wersji City w porównaniu np do Trendline - czy ktoś miał okazję porównać (na czymś pewnie musieli oszczędzić by dać taką cenę). Zależy mi na dobrym wyciszeniu. 

Jeśli zależy na wyciszeniu to TSI. TDI są słabo wyciszone w B8. Nowe TSI zrobiły wyraźny skok w oszczędności a wadą 1.6 TDI to osiągi, to jest silnik dla bardzo cierpliwych osób. Osiągi będą wyraźnie na korzyść TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alee, jeśli dla siebie, to tuż po gwarancji chip i jest 150 koni, kultura pracy gorsza, a żywotność większa. Poza tym w trasie wystarczą seryjne osiągi do prędkości przelotowej 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2018 o 21:19, PiotrekPiotrek napisał:

Jestem po pierwszej wizycie w salonie - uwagę przykuła wersja City. 

Niestety nie ma tej wersji do jazdy testowej - cenowo przedstawia się bardzo ciekawie, w standardzie ma wszystko czego potrzebuję (tempomat, bluetooth, alufelgi). Brakuje tylko Ledów.  Zastanawiam się nad jakością wykonania wersji City w porównaniu np do Trendline - czy ktoś miał okazję porównać (na czymś pewnie musieli oszczędzić by dać taką cenę). Zależy mi na dobrym wyciszeniu. Niestety wybór silników jest ograniczony -  z benzyn tylko 1.4 TSI (125). Za 2-3 tygodnie zastąpi go 1.5 TSI (130 KM). Rocznie pokonuje około 30 tysięcy, 90% to trasa - sporo autostrad. Naturalnym wyborem wydaje się diesel - skłaniam się jednak do benzyny (boję się problemów ze sprzedażą diesla za 4-5 lat). Różnica w spalaniu też nie powinna być duża między 1.5 TSI a 1.6 TDI (Zakładam jakiś litr). 

I co kolego kupiłeś wersje City ?? jakieś wrażenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności