Skocz do zawartości
Kamilos1945

diesel Cieknie płyn chłodzący AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Mam pytanie odnośnie wycieku płynu chłodzącego. Z racji że nienawidzę jakiegokolwiek wycieku wszystko staram się robić na bieżąco od razu.

Zaczęło się tak że ciekł mi trójnik wody w którym wymieniłem na nowy wraz z uszczelką serwisu ASO. Przy okazji przeszlifowałem z wżerków gniazdo w którym ów trójnik przykręca się do silnika.Nie cieknie temat zamknięty.

Natomiast praktycznie od razu zrobił się kolejny wyciek którego od ponad tygodnia Nie mogę zlokalizować pomimo że leżę autem i obserwuje praktycznie codziennie.

Wyciek jest jakby z lewej strony nad miską oleju okolice łapy silnika i rurki bagnetu i z tamtad wędruje sobie po misce na chodnik. Na początku było tak że wyciek był dopiero po całonocnym postoju autka.Teraz jest częściej.

W tym miejscu w okolicach bagnetu jest tylko termostat i dwie rurki do pompy wody które są suche i nigdzie nie widać miejsca wycieku.

Jej jeśli ktoś miał podobny wyciek lub wie jak go zlokalizować Z góry dziękuję

Pozdrawiam serdecznie

IMG_20180603_164742.jpg

Edytowane przez Kamilos1945
Dodanie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy sprawa rozwiązana okazało się że była malutka dziurka na wężu pod trójnikiem wody dopiero po mocnym wciśnięciu ręką zaczął kapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Passatem B5Fl 1.9tdi AVB. Płyn ucieka bardzo szybko to znaczy na 50 km ubywa z max do min. Po ściągnięciu poprawy zauważyłem dużą ilość płynu z prawej strony auta ( patrząc stojąc przodem do maski, strona zbiorniczka) byłem u mechanika powiedział tyle aby sprawdzić czy na zimnym po nocy odkręcić  korek od zbiorniczka. Jeśli zasyczy  to jest źle. Dodam jeszcze tyle że ogrzewanie działało słabo. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SEWPAT Zadałeś pytanie w złym dziale więc nawet pewnie nie przeglądnąłeś forum w poszukiwaniu podobnego przypadku, a warto... 

Poza tym skoro widzisz wyciek to staraj się zlokalizować źródło. Pościskaj trochę węże, pozaglądaj od spodu. Gdzieś przecież musi kapać skoro jest mokro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności