Skocz do zawartości
Kmicik

benzyna Silnik wchodzi na 3 gary i traci moc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem taki że silnik w pewnym momencie po nagrzaniu czasem wchodzi w tryb 3 garów i traci moc. Chodzi równo nawet na 3 garach i czuje się jakbym dieslem jechał. Objawy nasilają się zwłaszcza gdy za szybą jest gorąco. Wymieniłem świece i była lekka poprawa tzn. rzadziej wchodzi w ten tryb. Zaznaczam ze nie zawsze tak się dzieje. Jak wejdzie w ten tryb traci moc, trzęsie budą i przy przyśpieszaniu wyraźnie słychać tego "diesla". W pewnym momencie nagle jak ręką odjął wychodzi z tego trybu i nagle dostaje moc i idzie ładnie do następnego razu. ZACZNACZAM - objawy nasilają się wraz z wyższą temperaturą zewnętrzną, zimą prawie zapominam o tym ale sporadycznie tak się też dzieje. Po podłączeniu do komputera wyskoczył jeden błąd. Ale to było przy wyłączonym silniku, po skasowaniu i sprawdzaniu na uruchomionym silniku błędu tego nie było. Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 

PS. Tak dzieje się na PB jak i na LPG

 

IMG_20180531_115409_3CS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewka do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze chodzi o trzeci cylinder i teraz banalne pytanie...z której strony liczy się cylindry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejność cylidrów liczysz od rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎04 o 00:00, AndrzejP4 napisał:

Cewka do wymiany

Wymieniłem cewkę, problemy zostały...…. macie jeszcze jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece.

Sprawdź wiązkę kabli, oczyść gniazda i wtyczki.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie cewki nie skasowałem błędów...czy to może powodować jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ten sam. Passat 2001 r. 2.0 benzyna, 115 KM, wymienione świece, przewody, cewka, nadal nie pracuje równo. Na jałowym biegu silnik pracuje jakby nic nie było, po dodaniu gazu, pracuje na 2 może 3 tłoki. Jak Ursus 30.

Pomocy bo pójdzie na olx!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze moduł zapłonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jestem umówiony z mechanikiem, jeżeli uda się naprawić, przyczyny opiszę w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie modułu zapłonu i po przejechaniu 20km silnik pracuje ładnie i nie wywala błędów. Jutro mam do pokonania 200km i wtedy będę wiedział więcej czy jest dobrze. Póki co jestem zadowolony.

Edit: Po pokonaniu 200km jest dobrze. Silnik nie sprawiał kłopotów.

Edytowane przez Kmicik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem była cewka, którą wymieniałem pół roku temu ale ja jakieś chińskie "coś". Teraz mam oryginał. Przewody zapłonowe, które były wymieniane 2 tygodnie temu. Były źle poprowadzone i porwane. No i czyszczony przepływomierz.

Jest dobrze i mechanik powiedział, że ma być dobrze. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności