Skocz do zawartości
pastuch1.6

Passat b5 1.6 AHL w LPG Problem z odpalaniem | Długo kręci | Jaka jest przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim forumowiczów. Mam problem przy moim 1.6 AHL 101 km w LPG sekwencja. ? Otóż gdy przekręcam kluczyk w stacyjce na zapłon i chcę odpalić silnik, ten kręci około 10 sekund aż załapie i odpala.
Mam nową cewkę zapłonową, nowe przewody zapłonowe, nowe świece NGK, nowy przepływomierz, nowy czujnik temperatury cieczy i stan zdrowotny silnika poprawił się lecz problem nadal nie zniknął :[      
Kiedy przekręcę kluczyk na zapłon i cofnę około 10 razy kręci coraz krócej, lub prawie załapie od razu lecz zaczyna się jakby dławić i znowu zaczyna kręcić ?  


Jaka może być przyczyna tego? Czy ktoś już to przerabiał?
Czy może to być przez termostat, filtr paliwa lub czujnik położenia wału korbowego?

Już zaczyna mi brakować siły na to wszystko, walczę z tym od miesiąca i nie zamierzam się poddać, ale mam nadzieję że ktoś już przerabiał ten temat tutaj na forum i pomoże mi :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam wszystkich :) 

Edytowane przez pastuch1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pompa paliwa pewnie.

Nowa dobija ciśnienie do układu w 2 sek, a stara ( np z padniętym zaworkiem zwrotnym) potrzebuje tego czasu znaaacznie więcej.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że pompę paliwa słychać, paliwo podaje jak zawsze, nie słychać żadnej zmiany.
Z każdym mechanikiem w okolicy rozmawiałem i praktycznie każdy mówi mi o czujniku położenia wału korbowego ;)  

I teraz już sam nie wiem co robić, a może spróbować wyregulować ten czujnik ;) 

Dziękuję za odpowiedź i szerokości życzę ;);) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy w sterowniku silnika.

Od kiedy występuje problem?

Kiedy zamontowana instalacja gazowa?

Zimny / ciepły silnik tak samo?

Czujnik położenia wału raczej nie. Bez niego nie zapali w ogóle, będzie kręcił tak jakby nie było paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moją pompę też słychać... ale co z tego, skoro do nabicia ok 4 barów potrzebuje 3-4 przekręcenia kluczyka lub ok 10 sek kręcenia rozrusznikiem.

Podepnij manometr pod listwę wtryskową i będzie wiadomo.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2018 o 22:09, jihad napisał:

Sprawdź błędy w sterowniku silnika.

Od kiedy występuje problem?

Kiedy zamontowana instalacja gazowa?

Zimny / ciepły silnik tak samo?

Czujnik położenia wału raczej nie. Bez niego nie zapali w ogóle, będzie kręcił tak jakby nie było paliwa.

Gaz zamontowany około 5 lat temu.
Na zimnym i ciepłym tak samo.

Problem występuje od około 2 miesięcy już

14 godzin temu, herflik-00 napisał:

Witam

Moją pompę też słychać... ale co z tego, skoro do nabicia ok 4 barów potrzebuje 3-4 przekręcenia kluczyka lub ok 10 sek kręcenia rozrusznikiem.

Podepnij manometr pod listwę wtryskową i będzie wiadomo.

 

pozdrawiam

Dobrze, jutro postaram się sprawdzić to manometrem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy reduktor nie puszcza gazu w kolektor przez przewód podciśnienia

możesz sprawdzić w ten sposób , zakręcić gaz w butli wypalić to co zostanie w instalacji i potem na noc zostawić samochód i rano spróbować oddalić jak odpali od strzała to reduktor do wymiany

Sprawdź też odmę bo możesz mieć uszkodzoną

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności