Skocz do zawartości
KLICHO

Dodatkowe uszczelki na rant Drzwi tylnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio rozmyślałem jak poprawić komfortu  i cisze w pasku. Wiadomo można wygłuszyć matami. Ale chciałem iść trochę inną drogą. Na przykładzie Passka B3 i B4 w jakims stopniu były wyciszone ale wersje VR6 miały dodatkowe uszczelki na drzwi. Idąc tym tokiem myślenia i drogą dedukcji zastanawiałem się czemu VW nie postanowiło dać dodatkowej uszczelki na rancie tylnych drzwi . Ok dużo lepiej to wygląda bez uszczelki ale dodatkowa uszczelka też by wyciszyła szum wiatru tak jak to jest w B3 i B4. Rozmyslał ktoś tak bardziej nad tym ? 

Ostatnio jak się przyglądałem to zobaczyłem że Octavia III ma taką uszczelkę . 5E0839717 i na drugie drzi 5E0839718

Czerwone drzwi to z B7 i pomysł na dodatkową uszczelkę. Szare drzwi to są z Octavi i gdzie jest ta uszczelka. Myślicie że by pasowała ? 

5d55c83c429998b5f48f0a9c3609.jpg

568f3d27466ab0d85fed8cc98c30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Tylko z Octavi są do konca a z Tuarega przy koncu uciente chodź może to tylko tak wyglądać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki z touarega zamowione. Przymierze i zobaczymy jak bedzie trzymac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ANDRIUBIKER B7 ma inne uszczelki jak B6? Wygłuszenia wiem, że są niby inne ale uszczelki chyba takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o te dodatkowe uszczelki z rantow. Nawet r36 ich nie ma jako opcji. Mysle ze moze nieco wyciszyc przestrzen pasazerska + mnien syfu zawiasy beda lapac. Jak to ma sie w przypadku od vr6 uszczelek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie ale mysle ze te na rantach nie zaszkodza a z doswiadczenia od uszczelek od vr7 na rantach roznica spora byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2018 o 22:21, KLICHO napisał:

Uszczelki z touarega zamowione. Przymierze i zobaczymy jak bedzie trzymac :)

No i jaki efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem. Już mówie uszczelki kupione założone długością pasują idealnie są grubsze niż ori uszczelka. Jak ktoś bardzo by chciał może podciąć na gorze aby wyrównać do ori. Zdjęcia zrobie to zobaczycie. Efekt nie powala na nogi lecz różnica lekka jest .Szczególnie nie słychać z tyłu uderzeń powietrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak z brudzeniem się tylnej wnęki zawiasów. To chyba nawet bardziej istotne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada. Dolna uszczelka trzeba na dobra tasme dwustronna

IMG_20180704_084229.jpg

IMG_20180704_084214.jpg

IMG_20180704_084211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super.

Cena?

ASO, czy z 2 ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem touarega na czesci i po 25 zl za sztuke + wysylka to wyszlo mnie tam 70. Wiadomo na gorze mozna uviac ze skosa i bedzie idealnie rownac sie z ori . A tak to nic nie docinalem itp. Tylko tasma dwustronna na dol i trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności