Skocz do zawartości
jez733

B6 sedan dla rodziny?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie do tatusiów.

Chcę kupić Passata B6, rozsądnie byłoby kupić w kombi ale bardziej podoba mi się sedan. Mam jeden problem.

Czy do sedana bez problemów zmieszczę wózek dla niemowlaka (gondola)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wózek wózkowi nierówny.

Najlepiej podjedź z wózkiem do najbliższego komisu, gdzie stoi B6 sedan i zrób przymiarkę.

A z doświadczenia powiem Tobie, że wózek to dopiero początek bagażu dziecka i zaczniesz żałować, że nie chcesz kombi ?

Ja mam sedana innej marki, ale po narodzinach dziecka kupiłem kombi dodatkowo ? A teraz żałuję trochę, że nie kupiłem jeszcze czegoś większego ;-)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie zrozumiem... jedno dziecko kombi, dwójka to już van, a przy trzecim to autokar... :]

Wiadomo, masz już wózek to szkoda go sprzedawać ale bagażnik większości sedanów klasy średniej jest na tyle obszerny, że można tam spakować dużo więcej niż tylko wózek choć może być to upierdliwe. Ja jestem zdania, że taniej dopasować wózek do wymarzonego auta niż odwrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pierwszy rok posiadania Szkodnika w ilości jedna sztuka jeździłem A6C5 w sedanie i wszystko idealnie się mieściło. Gondola obok stelażu i jazda. Teraz kiedy syn ma 1,5 roku stwierdzam, że dobrym rozwiązaniem było kupno b6 w kombi. Przez pierwszy rok, max dwa nie wyjeżdżasz na wakacje ze względu na dziecko (max 2h i masz armagiedon w aucie - trust me). Przychodzi okres gdy dziecko ma już swojego misia, zabawkę, taczkę, grabki i pierdyliard innych gratów np rowerek odpychany a Ty stoisz przed kufrem i kminisz jak to upchać. Moja siostra zabiera się z dwójką dzieci do GB passatem CC  :).

Jeśli już kupiłeś - olej posta,

Jeśli nie - pomyśl nad variantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przesiadłem się z Audi A4 B6 w kombi na Passata B6 w sedanie o niebo więcej miejsca w środku i większy bagażnik. Również mam dziecko i wozimy wózek żaden problem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak koledzy napisali jak byscie mieli 3 dzieci to chyba byscie autokar chcieli kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat - rzeka, wypadałoby napisać, czym wozisz się obecnie i do czego jesteś w stanie się zmieścić; dodatkowo wózek wózkowi nierówny

sedan może mieć i 600L pojemności na papierze, ale wielkości otworu załadunkowego nie przeskoczysz; MZ najłatwiej załadować liftbacka typu octavia czy superb (ogromy otwór załadunkowy), potem w kolejności kombi (więcej układnej przestrzeni, ale mniejszy otwór), a na końcu tej klasyfikacji jest niestety sedan-nawet jeśli to passat, a nie dacia logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, czernobyl napisał:

600L pojemności na papierze,

Czyli razem ze schowkiem pod podłogą (na koło zapasowe) i bocznymi schowkami-tak jest niestety liczona objętość bagażników.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolę szybciej załadować się z majdanem czyt. wózek, zakupy, inne klamoty podczas ulewy niż organizowanie sobie na to miejsca w sedanie. Sorry ale ja mam dziecko i wiem jak czasami trzeba nagimnastykować się z upchaniem wszystkiego. Prosty przykład:

Wyjeżdżasz na wczasy - pakujesz wszystko wcześniej, dobrze organizując każdy cm3 bagażnika. Niestety przed powrotem korzystasz z każdej wolnej chwili bo to wczasy i kto by pół dnia siedział układając klamoty. Doświadczyłem tego na własnej skórze - variant przyjął wrzuconą górę klamotów na klatę bez płaczu. Nie trzeba mieć trójki dzieci by stwierdzić, że kombi jest bardziej przyjazne rodzinie :) Ot takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia priorytetów i przyzwyczajeń. Istotnie kombi jest bardziej pakowne i nie ma ku temu żadnych argumentów przeciw ale żeby zaraz, mając doinwestowanego sedana, rzucać się na kombi? Ja sam nie wiem jak postąpię w przyszłości ale jeśli już to raczej zmieniałbym auto z chęci zwyczajnej zmiany na nowsze niż z konieczności posiadania dużego bagażnika. Ja nawet w sedanie raz na jakiś czas wykorzystuje całą przestrzeń, choć tej jak wiadomo, nigdy za wiele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności