Skocz do zawartości
kristof46

Moduł modyfikujący miejsce na kubki

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym was zapytać czy ktoś znalazł może jakikolwiek moduł który zmienia miejsca na kubki w jakąś węższa przestrzeń głównie na telefon. Są półeczki do podłokietnika (juz nawet zamówiłem) ale wciąż wolałbym trzymać telefon gdzieś po ręką. Niestety za skrzynią mam popielniczkę i gniazdo 12V więc tam podpada. No chyba że da się to zmodyfikować ale wątpię. Chciałbym też uniknąć dodatkowych uchwytów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ktoś ten uchwyt, o którym pisze googie? W ogóle pasuje do B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbędny gadżet, telefonu prawie nie widać a telefon spokojnie mieści się w miejscu na kubek i widzę cały ekran a jak jest podłączony do ładowania to nawet wystaje wyżej bo opiera się na wtyczce od USB i ekran widać jeszcze lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać lepiej telefon w normalnym uchwycie ale raz telefon się obija (chyba że znajdziemy idealne położenie) a dwa że w trakcie jazdy i tak na niego nie patrzę. Głównym problemem jest obijanie się telefonu. Ekran i sam telefon się może nie uszkodzi ale po prostu mnie to drażni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko uchwyt na szybę bo to bezpieczniejsze rozwiązanie. Tylko ktoś wspaniały tak zaprojektował rozmieszczenie USB w tym aucie że musze mieć kabel długości 1,5 ze schowka w podłokietniku do telefonu na szybie i plątać się z nim dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam telefon w popielniczce a ładuje raz na tydzień w domu (jak mi się przypomni) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten uchwyt kiedyś miałem, nawet go przerabiałem, żeby od dołu miał wtyk usb, tak że telefon się od razu ładował. Działało, ale niestety ręczne robótki nie są tak precyzyjne i telefon nie "wtykał się" za każdym razem głądko, więc po prostu zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Pasować pasuje. Czy warto? Sam musisz zdecydować. Jakiejś fortuny to to nie kosztuje. Można wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/29/2018 at 4:50 PM, kubek197878 said:

Moim zdaniem tylko uchwyt na szybę bo to bezpieczniejsze rozwiązanie. Tylko ktoś wspaniały tak zaprojektował rozmieszczenie USB w tym aucie że musze mieć kabel długości 1,5 ze schowka w podłokietniku do telefonu na szybie i plątać się z nim dodatkowo.

Ale po co mi na szybie? Ja nie przeglądam telefonu podczas jazdy. Wyłącznie na szybko na światłach. Wtedy i tak lepiej wziąć go do ręki. Szybciej odpiszemy itp. Do reszty i tak wystarczy komputer pokładowy bądź w moim przypadku CarPlay. Poza tym taki uchwyt na szybie w niektórych krajach jest nielegalny o ile za bardzo wystaje. Chyba się pokuszę o ten uchwyt i zobaczymy jak się spisze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie używam tego:
https://www.brodit24.pl/product-pol-2527-ProClip-do-Volkswagen-Passat-15-18.html
+
https://www.brodit24.pl/product-pol-5948-Uchwyt-do-Apple-iPhone-X-z-mozliwoscia-wpiecia-kabla-lightning-USB.html
i sprawdza się bardzo dobrze.

Niestety nie idealnie, ponieważ wyższe osoby zahaczają kolanem przy wysiadaniu ale na siedzeniu obok najczęściej wożę powietrze lub małżonkę, która nie jest szczególnie wysoka ?

Do minusów trzeba też zaliczyć cenę (w sumie 300zł) ale za to instalacja jest bajecznie prosta, miejsce jest bardzo wygodne, a kabel ładnie chowa się między fotelem, a tunelem w drodze do schowka. Oczywiście CarPlay w takiej konfiguracji działa bezproblemowo, a aby odblokować telefon przez FaceID wystarczy się lekko  do niego nachylić. Z TouchID było jeszcze łatwiej. wyciągnięcie telefonu na chwilę na światłach aby odpisać na sms też jest bardzo proste.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też używam uchwytów tej firmy od wielu lat w różnych autach. Super jakość wykonania, niezniszczalne są. Bardzo łatwy montaż i świetne spasowanie. Cena straszna, ale co zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich dotychczasowych samochodach używałem ProClipów Brodita i ogólnie super, ale jak dla mnie po pierwsze warianty dla B8 są niezbyt poręczne, po drugie używam magnetycznej ładowarki bezprzewodowej QI. Super. Już na nic innego nie zamienię.

Nie dość, że trzyma się idealnie w B8 w kratce, to jeszcze jest doskonała na wakacje do samochodów z wypożyczalni...

http://allegro.pl/nillkin-uchwyt-ladowarka-indukcyjna-samochodowa-qi-i7321936651.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Módl się, żeby podczas wypadku tak „zamocowany” telefon nie zrobił nikomu krzywdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Macmaciek napisał:

Módl się, żeby podczas wypadku tak „zamocowany” telefon nie zrobił nikomu krzywdy. 

 Miałem uchwyt na magnes w samochodzie i telefon na magnes. Przy dość poważnym wypadku (kasacja passka) telefon nie odleciał i trzymał się na magnesie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good for you. I oby tak zawsze. Ja wolę nie ryzykować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności