Skocz do zawartości
Karol B6 2.0tdi

Światła przeciwmgielne b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z lewym przednim światłem przeciwmgielnym. Myślałem, że uszkodzona jest wtyczka bo ktoś miał wkręcone w nią wkręty. Wymieniłem wtyczkę. Założyłem nowa żarówkę i zonk. Nie świeci. Panowie w czym może być problem? Bezpiecznik, przekaźnik? Gdzie szukać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specjalnego bezpiecznika czy przekaźnika.

Ta lampa sterowana jest z modułu Bordnetz który masz nad nogami kierowcy po lewej. Sprawdź ciągłość przewodu od Bordnetza: wtyczka D - pin 2 do wtyczki którą naprawiłeś. Sprawdź też przejście z drugiego pinu wtyczki lampy do masy.

Podłącz pod kompa i odczytaj błędy z tego modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, proszę mądre osoby o poradę. Pokonałem trasę do uk na włączonym tylnym przeciwmgłowym, wiem że innym kierowcom to przeszkadzało ale nic nie mogłem zrobić. Nie wiem o co kaman ale wogólda go nie używałem a był zapalony. Jak naprawić ten problem please

Edytowane przez Mariope
Korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki samochód ci chodzi, bo piszesz w dziale dla B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zauważyłem, bo szukałem o tym problemie i się podpiąłem. Mój to VW cc 2013 177kucy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mariope Ok. Przeniosłem twój wątek do innego tematu w odpowiednim dziale.

W tym przypadku należałoby zacząć od zrobienia diagnostyki modułu centralnej elektryki BCM.

To światło świeci się nawet bez włączonych innych świateł?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dzisiaj wszystkie swiatla , wszystko dziala wlacznie ze stopem. Jak wylaczone to nie swieci. nie wiem jak to jest ale kiedys zauwazylem ze jak otwieralem bagaznik to wlaczalo sie przeciwmglowe, kiedy zamykalem to sie wylaczalo. Nie wiem cz tak jest w VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogłeś tym żartem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było przypadkiem gdzieś w BCM opcji dla uruchomienia światła przeciwmgłowego jako światła "zapasowego"/"ostrzegawczego"? Musiałbyś się podpiąć VCDSem i sprawdzić co masz tam poustawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest bo wszystko bylo sprawne, moze ktos sprawdzic u siebie kiedy otwieracie bagaznik to przeciwmglowe sie wam zapala i po zamknieciu gasnie ? sam sie zdziwilem ze tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mikrostyk w zamku klapy? Masz na zegarach info o otwartym bagażniku? 

2 godziny temu, Mariope napisał:

moze ktos sprawdzic u siebie kiedy otwieracie bagaznik to przeciwmglowe sie wam zapala

W moim B7 kombi nic takiego się nie dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej informacji. Szkoda że tylko ja mam ten problem muszę chyba wyrwać jakos tą tapicerkę i zerknę tam od środka. Ale to jak będzie sucho bo w uk leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - sprawa dotyczy tylnego p.mgielnego w CC i to zdaje się jest fabryczny LED. 

Może były takie wynalzki w CC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem aby przejrzeć kodowania BCM, bo ja dostępu teraz do żadnego nie mam, a coś mi świta, że była tam opcja ostrzegania o otwarciu bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę że teraz ten tylny pmg świeci nontop. Póki co zakleiłem taśmą czarną by nie drażnić angoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mariope napisał:

Żadnej informacji. Szkoda że tylko ja mam ten problem muszę chyba wyrwać jakos tą tapicerkę

Ale normalnie jak otwierasz klapę bagażnika to info się pojawia? Tak?

Co do tapicerki to powinna być jakaś "rewizja" do wymiany żarówek. Przyglądnij się uważnie na tapicerkę za lampami.

2 godziny temu, radekrp90 napisał:

przejrzeć kodowania BCM, bo ja dostępu teraz do żadnego nie mam

W kodowaniu BCM nic takiego nie widzę - możesz sprawdzić sam w LCode.exe ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo nawet nie wiedziałem, że bez podpięcia modułu da się przeglądać pliki (szczególnie te nowe szyfrowane, bo stare tekstowe to nie problem) :]

Ok, to może gdzieś mi się gdzieś przewidziało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyfrowanych się nie da niestety, ale można tworzyć własne pliki na podstawie np. screenów zrobionych "na żywo". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzisiaj skorzystalem z pogody i sciagnalem tapicerke, przeciwmglowy jest jeden z prawej streony do srodka osi jezdni. Kable przechodza wzdluz do lewej strony. w rurce od klapy bagaznika, kabel ten byl wpiety dodatkowu w plastik na zdjeciu tego nie widac bo sciagnalem. Kiedy dotykalem , ruszalem kablem to przeciwmglowy reagowal. Czyli cos tam tego sie dzieje. Prosba do was zebyscie mi pomogli lopatologicznie to naprawic. Dodam ze moje palce sa stworzone do fortepianu i nie mam zadnej wiedzy jak sie za to zabrac. Na jednym zdjeciu klapa zamknieta kabel w srodku wisi luzno i sie nie pali pmg. Na ostatnim zdjeciu klapa otwrta w polowie i widac zapalone pmg.

20190108_103126[1].jpg

20190108_103137[1].jpg

20190108_103150[1].jpg

20190108_103203[1].jpg

20190108_103333[1].jpg

20190108_103349[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustalić w którym miejscu wiązki jest uszkodzenie. Prawdopodobnie będzie problem z przetartą/uszkodzoną izolacją przewodów. Jak wymacasz to miejsce gdzie najbardziej reaguje przeciwmgielne to musisz odwinąć/rozciąć taśmę izolacyjną (ten parciany oplot) i tam szukać widocznych uszkodzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności