Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi a mianowicie: mam centralny zamykany tylko z kluczyka i mogę zamykać i otwierać drzwi bez problemu ale za to klapy od bagażnika nie mogę zamknąć, ale zamkiem od bagażnika zamykam i otwieram drzwi, o co chodzi pomocy?:niekumam

 

Raczej sprawdziłbym siłownik zamka w klapie.Skoro nie odblokowuje zamka to jest jego wina.

 

 

mikrostyk w klapie

 

Niebardzo mi się to widzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ten siłownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięi już działa :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa tylna klapa(kombi) nie otwiera sie z pilota oraz z przycisku w środku, nie zapala sie po podniesieniu klapy światełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa tylna klapa(kombi) nie otwiera sie z pilota oraz z przycisku w środku, nie zapala sie po podniesieniu klapy światełko.
zamek do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamek do wymiany

 

Najbardziej prawdopodobne, ale nie mamy pewności. Może kable w przelocie, może komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jest jakis sposób zeby sprawdzić zamek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze jest jakis sposób zeby sprawdzić zamek??

 

Oczywiście- miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem , czasami kiedy otwieram paska to opadaja wszystkie szyby w dol - moze znacie przyczyne co to moze byc ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki problem , czasami kiedy otwieram paska to opadaja wszystkie szyby w dol - moze znacie przyczyne co to moze byc ?

Pozdrawiam

może masz otwieranie szyb po przytrzymaniu przycisku/kluczyka w zamku dłużej i dlatego opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja otwieram kluczykiem nie mam pilota a do tego jezcze mi doszlo ze tylnych drzwi kluczykiem nie idzie otworzyc ani szyby

moze miec to jakis zwiazek z modulem komfortu moze

pomozcie

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale ja otwieram kluczykiem nie mam pilota a do tego jezcze mi doszlo ze tylnych drzwi kluczykiem nie idzie otworzyc ani szyby

moze miec to jakis zwiazek z modulem komfortu moze

pomozcie

 

jak otwierasz kluczykiem i dłuzej przytrzymasz w pozycji otwierania to szyby sie otworza to jest normalne jak masz taka funkcie oczywiście ,i oczywiście za takie coś odpowiada modół komfortu i jakie kolwiek problemu z tym mogą miec takie objawy ,podłacz najpierw pod kompa i bedziesz wiedział wszystko bo tak to można gdybac ,zacznij od sprawdzenia komputerem ,ewentualnie pożniej bedzie sie szukać innych przyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ja otwieram kluczykiem nie mam pilota a do tego jezcze mi doszlo ze tylnych drzwi kluczykiem nie idzie otworzyc ani szyby

moze miec to jakis zwiazek z modulem komfortu moze

pomozcie

THX

 

Skoro tak się dzieje to możesz mieć spaprany zamek-tzw. master-w drzwiach kierowcy.Podepnij VAG i zobacz co pokaże,ale raczej jest to wina zamka.Moduł to druga możliwa rzecz,ale podstawa jest w drzwiach.Przy niesprawnym module więcej rzeczy by "szalało"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie to mój pierwszy wpis po zakupie "Paska"

Pojawił się pewien problem a mianowicie nie mogę otworzyć tylnej klapy (kombi). Centralny zamek z tego co wdać i słychać działa, z pilota i z zamku przy drzwiach otwiera elegancko no ale klapa ani drgnie.

Gdy włożę kluczyk w zamek w klapie to otwiera i zamyka wszystkie drzwi ale klapa jak zaklęta nie ma zamiaru się otworzyć.

Moje pytanie jest takie gdzie szukać przyczyn i jak je ewentulnie zwalczyć?

I jeszcze jedno czy jeżeli centralny otwiera a zepsuła się klamka to można klapę otworzyć jakoś od wewnątrz?

Za wszelką pomoc stokrotne dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie to mój pierwszy wpis po zakupie "Paska"

Pojawił się pewien problem a mianowicie nie mogę otworzyć tylnej klapy (kombi). Centralny zamek z tego co wdać i słychać działa, z pilota i z zamku przy drzwiach otwiera elegancko no ale klapa ani drgnie.

Gdy włożę kluczyk w zamek w klapie to otwiera i zamyka wszystkie drzwi ale klapa jak zaklęta nie ma zamiaru się otworzyć.

Moje pytanie jest takie gdzie szukać przyczyn i jak je ewentulnie zwalczyć?

I jeszcze jedno czy jeżeli centralny otwiera a zepsuła się klamka to można klapę otworzyć jakoś od wewnątrz?

Za wszelką pomoc stokrotne dzięki!

otwórz klapę od wewnątrz przez odchylenie tapicerki i pociągnięcie za cięgno zamka potem sprawdź czy prąd dochodzi do siłownika zamka i czy masz światło w bagażniku po otwarciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie ze swym problemem do tematu centralnego zamka, otóż mam problem taki że gdy otwieram auto pilotem to nie chcą mi sie otwierać drzwi kierowcy - rygielek wysuwa sie po czym od razu chowa do połowy (pozostałe działają bez zarzutu). Natomiast gdzy zamykam drzwi to rygielek kierowcy potrafi wyjść do góry :/ i cały czas ten rygielek działa nie tak jak powinien tzn albo sie wysunie do połowy albo sie podniesie zamiast schowac i na odwrót. Gdy próbuje otworzyć/zamknąć kluczykiem to jest trochę lepiej bo czasem udaje sie je otworzyć i zamknąć a czasem musze sie pomęczyć i próbować aż do skutku.

Podlączałem pod komputer i nie znalazło żadnego błedu, co teraz powienieniem zrobić? myśle nad rozebraniem tapicerki tych nieszczesnych drzwi kierowcy i tam szukac przyczyny, ale może powienienem sprawdzić najpierw cos innego?

Z góry dziekuje za każdą odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rygielek wysuwa sie po czym od razu chowa do połowy

 

Masz na forum,parenaście razy opisane ;)

 

Zamek do demontażu i poprawka lutów na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącze sie ze swym problemem do tematu centralnego zamka, otóż mam problem taki że gdy otwieram auto pilotem to nie chcą mi sie otwierać drzwi kierowcy - rygielek wysuwa sie po czym od razu chowa do połowy (pozostałe działają bez zarzutu). Natomiast gdzy zamykam drzwi to rygielek kierowcy potrafi wyjść do góry :/ i cały czas ten rygielek działa nie tak jak powinien tzn albo sie wysunie do połowy albo sie podniesie zamiast schowac i na odwrót. Gdy próbuje otworzyć/zamknąć kluczykiem to jest trochę lepiej bo czasem udaje sie je otworzyć i zamknąć a czasem musze sie pomęczyć i próbować aż do skutku.

Podlączałem pod komputer i nie znalazło żadnego błedu, co teraz powienieniem zrobić? myśle nad rozebraniem tapicerki tych nieszczesnych drzwi kierowcy i tam szukac przyczyny, ale może powienienem sprawdzić najpierw cos innego?

Z góry dziekuje za każdą odpowiedz.

Najpierw sprawdz sobie zamek tak jak kolega wyzej napisał poprawa zimnych lutw 98% a jak nie to od modułu komfortu sprawdzaj kable czy nie sa jakies zgnile itd

 

P.s Szczerze to Patryk_ nie wiem jak to zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw sprawdz sobie zamek tak jak kolega wyzej napisał poprawa zimnych lutw 98%

jak to sprawdzić? tapicerkę trzeba rozbierać czy nie? i jak poprawić te zimne luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności