Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję szybciutkiej pomocy mam trzaśnięte 2 zamki prawej strony na ile pinów jet wtyczka ??? przeglądam ale już mi się w oczach miesza passat b5 2005 rocznik

 

Z przodu 8 pin, z tyłu 6 pin.

 

Wyjmij zamki, przelutuj i będzie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info mam okazje kupic takie i zastanawiam sie czy podejdą http://allegro.pl/zamek-drzwi-tylny-...132895910.html

 

Ale po co kupować? Mogą być w takim samym stanie jak Twoje... Rozbierz swoje zamki, popraw zimne luty i masz pewny zamek a nie takie kombinacje robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki są takie same we wszystkich passatach czy przed czy po FL. Te zamki rowniez siedza w wielu innych autach.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jednym napewno tak zrobię , przy drugim podmianka lub ewentualna przerzutka tego plastiku :( więc i tak jestem zmuszony kupić choć jeden zamek

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie wielkie dzięki za info ;)

Edytowane przez zibi1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam tematy o zamkach i postanowiłem zabrać się za swój.

 

Problem :

 

Zamyka z klucza tylko drzwi kierowcy, żeby zamknąć auto muszę wciskać przycisk w drzwiach kierowcy, wtedy zamyka wszystkie drzwi, kierowcy wtedy domykam z kluczyka - zazwyczaj po dwa razy muszę to zrobić bo nie łapie za pierwszym razem.

 

Udałem się do znajomego, polutował mi zamek u kierowcy ( stwierdził, że tam tkwi problem ) po założeniu żadnego efektu, problem ten sam.

 

Twierdzi, że zamek jest już złom i dlatego nie działa - potwierdzicie tą teze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przepaloną żarówkę w drzwiach i działy się cuda nie widy, sam włączał się alarm, wymieniłem prawie wszystkie zamki na nowe aż w końcu wpadłem na tą żarówkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czytam tematy o zamkach i postanowiłem zabrać się za swój.

 

Problem :

 

Zamyka z klucza tylko drzwi kierowcy, żeby zamknąć auto muszę wciskać przycisk w drzwiach kierowcy, wtedy zamyka wszystkie drzwi, kierowcy wtedy domykam z kluczyka - zazwyczaj po dwa razy muszę to zrobić bo nie łapie za pierwszym razem.

 

Udałem się do znajomego, polutował mi zamek u kierowcy ( stwierdził, że tam tkwi problem ) po założeniu żadnego efektu, problem ten sam.

 

Twierdzi, że zamek jest już złom i dlatego nie działa - potwierdzicie tą teze ?

 

Poradziłeś sobie z tym?

 

Mam podobnie z tym, że od strony pasażera. Po zdjęciu boczku mam jeszcze metalowe wytłumienie, czy możliwe jest, że pod tym tkwi problem czy czeka mnie wymiana całego zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja dzisiaj odkryłem w moim passacie 1.8 T 2000 rok, gdy zamykam auto to wszystkie dzrzwi się zamykają bardzo pięknie tylko tylnia klapa od bagarznika jest otwarta. Zna ktoś może tą przyczynę? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja dzisiaj odkryłem w moim passacie 1.8 T 2000 rok, gdy zamykam auto to wszystkie dzrzwi się zamykają bardzo pięknie tylko tylnia klapa od bagarznika jest otwarta. Zna ktoś może tą przyczynę? Z góry dzięki.

 

Kable miedzy bagaznikiem, a klapa bagaznika, uszkodzony mikrostyk, uszkodzony siłownik. Sprawdz napiecie na silowniku - jak jest ok, to wymieniaj silownik;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będzie to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość i pomoc :)

Mam Passata od 2 tygodni niespełna. I mam problem z zamkiem w tylnych prawych drzwiach.

Tak pokrótce: drzwi zamykają się z pilota lecz nie otwierają, wydają za to dość dziwny dźwięk jakby coś blokowało zamek.

Da się je otworzyć jedynie przy pomocy guzików w drzwiach. Ale to też czasem trwa chwile zanim zaskoczą.

Zaważyłem, że z pilota drzwi ryglują się inaczej niż ze środka i tutaj chyba jest przyczyna.. Dodatkowo podaje filmik poglądowy.

 

Nie do końca wiem jak się za to zabrać i gdzie konkretnie leży przyczyna. Liczę, że mnie nakierujecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony mikro styk w zamku. Wymiana zamka lub wymiana mikro styku w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że coś w zamku. Krótko mówiąc jestem w stanie zrobić to samemu?

Miałem zdemontowany boczek ale zamek siedzi tam głębiej pod blachą na śruby i już wolałem tam nie zaglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż nie należy do najłatwiejszych, ale idzie to zrobić, jest tu gdzieś na forum dokładny opis demontażu zamka. Niekoniecznie musi być coś uszkodzone - mogą być tzw. zimne luty, albo nie łączyć gdzieś w kostkach - sprawdź połączenia od modułu komfortu (w nim też mogą być zimne luty) zanim zaczniesz rozbierać drzwi - wszystkie kostki rozgałęzieniaa, stan przewodów itp. Moduł komfortu jest pod dywanikiem kierowcy - trzeba wymontować fotel i część wykładziny - też jest to opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić samemu jak da się. Musisz sprowadzić szybę w dół w takie ''oczko'' wyciągnąć plastykowy kołek wyjąć szybę odkręcić blachę i już widać zamek. Powodzenia https://www.youtube.com/watch?v=REdM4ouyk0Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem dziś moduł komfortu. Fotela zdejmować nie trzeba :)

Było tam bardzo mokro, nawet w dużej czarnej puszcze była woda..

Sam moduł zamoczony nie był. Z tymi lutami to za bardzo nie wiem jak poznać ale wyglądała ładnie ta cała płytka.

Ogólnie wydaje mi się że sterowanie jest ok bo zamek coś tam reaguje tylko nie daje rady otworzyć. Ale to na szczęście tył a ja rzadko używam więc aż tak się nie spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności