Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Stary kluczyk zamyka ci drzwi poprzez dokłądany alarm,który ma w sobie funkcję domykania szyb.Nowy kluczyk zamyka ci bezpośrednio przez moduł komfortu,który tej funkcji nie ma.Można tą funkcję w nim aktywować,ale trzeba mieć VAG na RS232 i program VDCPro.I działa wtedy ona jak trzymasz wciśnięty przycisk na kluczyku.Tu masz więcej na ten temat http://forum.vw-passat.pl/threads/1130-MODUL-KOMFORTU-Diagnostyka-VAG.

Ponadto przy zamykaniu starym kluczykiem pewnie pojawiła ci się grupa błędów w module komfortu,ponieważ dostaje on nieznany dla niego sygnał.

Darmowy programik (wymaga tylko rejestracji) do pobrania stąd http://www.motordiag.cz/mkm - działa!!!!

http://forum.vw-passat.pl/threads/1130-MODUL-KOMFORTU-Diagnostyka-VAG?p=407613&viewfull=1#post407613

można i tak prościej i wygodniej chyba że moduł nie zatrybi a tak też się zdarza wtedy zostaje pierwsza metoda

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darmowy programik (wymaga tylko rejestracji) do pobrania stąd http://www.motordiag.cz/mkm - działa!!!!
]

Życzę powodzenia z tym modułem.Zanim wykrzyczysz,że coś działa-poczytaj dokładnie o tym programie.Działa z modułami od modelu 2001.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie widzisz że tu krzycze , to nie mój tekst tylko z tego postu który link wstawiłem ... .quote. mi nie weszło i tyle

a że działa to nie doczytałem numeru modułu jaki zakupił/posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a że działa to nie doczytałem numeru modułu jaki zakupił/posiada

Dlatego w wątkach technicznych,przed napisaniem posta czytamy dokładnie o co chodzi,aby nie wprowadzać zamętu.:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam próbować z tym czeskim programem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co mam próbować z tym czeskim programem??

Jak chcesz,spróbować możesz,ale na sukces bym nie liczył.Czytałeś wątek z linku?

 

 

aby nie wprowadzać zamętu.

I długo nie trzeba było czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś którędy jest przeprowadzona antena od centralnego zamka w b5 fl comfortline. Szukałem w słupkach ale nigdzie nie ma tej anteny:/ a mam strasznie słaby zasięg pilotów:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak było dobrze a teraz jest źle to przyczyny w antenie bym nie szukał tylko w samych pilotach, sporo takich przypadków na forum było wystarczy poszukać i wymiana pilota wyeliminowała ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagle oba zaczęłyby nawalac? jeden nutę był w ogóle używany i też siadł a baterie wymieniałem z tydzień temu bo myślałem ze może padły. Wolałbym przedluzyc antenę niż zmieniac piloty

Edytowane przez ManiekPST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam problem z pilotem bo wszystko dziala ok oprucz otwierania passata moze ktos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaśniej , konkretnie , więcej szczegółów , przecież w wróżenie z fusów nikt się nie bawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko dziala ok oprucz otwierania passata
Skąd wiesz, że wszystko działa, jeśli nie możesz otworzyć auta ? :P

 

jaśniej , konkretnie , więcej szczegółów , przecież w wróżenie z fusów nikt się nie bawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega z centralnym na tym że nie mogę zamknąć samoch. z kluczyka od kierowcy.Wkładam kluczyk do wkładki przekręcam w obie strony i nic sie nie dzieje.Wymontowałem wkładkę i rozebrałem na cześci i wyczyściłem, bo trochę zaszła brudem od nie używania.od wkładki wychodzi taki bolec podobny do śrubokręta płaskiego i gdzie on dochodzi bo pewnie głębiej coś sie uszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój problem polega....
Twój problem spowodowany jest prawdopodobnie tą samą usterką, która jest tu już opisywana (nie jeden raz ). "Zimne luty" na płytce z mikrostykami w zamku, uszkodzony mikrostyk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem sie tylko,ale wolałęm sie upewnić.Nikt nie pisał gdzie ten bolec wchodzi i w co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie mam pytanie i problem... zatrzasnąłem już 3 razy kluczyki w aucie bo mam coś takiego ustawione u Siebie ustawiłem to jakoś samemu przez przypadek bawiąc się scyzorykiem, po otwarciu samochodu samochód sam sie zamyka ... blokuje ...

 

Wiecie może jak to wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hefajstos

Ten języczek we wkładce wyglądający jak płaski śrubokręt wchodzi w plastikowy element w zamku. Przekręcając kluczyk w lewo lub prawo zostają wciśnięte mikrostyki. Jeśli nie ma żadnej reakcji, to najprawdopodobniej wg mojej oceny możesz mieć zimne luty w zamku. Raczej mało prawdopodobne, aby mikrostyki były wadliwe. Gdy naprawiałem zamki u siebie (wszystkie 4!), to mikrostyki były w bardzo dobrym stanie, a prawie wszędzie miałem zimne luty.

 

@kubuch_

Samoczynne zamykanie samochodu mam też u siebie. Jeśli po odryglowaniu zamków z pilota drzwi nie zostaną otworzone przez ok. 30 sekund, auto zamyka się i uzbraja. Jeśli u Ciebie zamki ryglują się nawet po otwarciu drzwi, to raczej jest to wina zamka. Sprawdź, czy świeci lampka pod drzwiami, czy włącza się oświetlenie wnętrza jak je otwierasz i czy działa buzzer świateł. Jeśli nie, to wadliwy mikrostyk, który nie daje do komputera sygnału o otwartych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie poprostu to vagiem usunąć wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może wy znacie odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań.

1. Nieraz jak oddalę się od auta ten sam zamyka się. A nieraz nie.

2. Jak otworzyć auto od środka Jeśli centralny sam się zamknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności