Skocz do zawartości
Rafb

Awaryjne otwieranie klapy bagażnika kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc jak otworzyć awaryjnie tylną klapę w kombi B8. Przy próbie otwierania słychać jakby był zwalniany mechanizm zabezpieczenia zamka ale klapa się nie otwiera. Wiem że można otworzyć zamek ze środka samochodu ale niewiem w jaki sposób. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi str. 118 ( dostępna na forum) jest podane jak się otwiera awaryjnie pokrywę bagażnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie w instrukcji obsługi na str 118 są informacje na temat airbaga i fotelika dla dziecka. Jeżeli byś był tak grzeczny to prosiłbym cię abyś mi napisał procedurę otwarcia lub skan tego tematu z instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ciężko użyć wyszukiwarki, tymbardziej, że wyżej otrzymałeś wskazówkę nt instrukcji na forum?

Znalezienie tej instrukcji w pdf zabrało mi 10sek.

https://forum.vw-passat.pl/topic/58892-instrukcja-obsługi-do-b8-pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Może ktoś dokładnie wyjaśnić jak awaryjnie otworzyć pokrywę bagażnika w kombi (mile widziany opis ze zdjęciem). Ponieważ u mnie się zablokowała i za nic w żaden sposób nie mogę jej otworzyć, nawet awaryjnie. A może coś źle robię(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy doszliście do tego jak otworzyć ta klapę mam dokładnie ten sam problem a według inatrukcji awaryjne otwieranie nie działa , 

Edytowane przez dadis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozładowaniu akumulatora samochodowego lub w razie niesprawności zamka, pokrywę bagażnika tylną można odblokować awaryjnie. - W razie potrzeby oparcie tylnych siedzeń odchylić do przodu -7 strona 134. - Powyjmować elementy bagażu, aby od wewnątrz można się było dostać do pokrywy bagażnika.W pokrywie bagażnika: otworzyć uchwyt trójkąta ostrzegawczego (Variant)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z zamkiem klapy bagażnika w kombiku 2016 czerwiec . Mianowicie po przytrzymaniu przycisku w pilocie odtworzy się ale nadal jest zablowany i musze za znaczek złapać by otworzyć  a u Kumpla w b8 z 2018 odskakuje normalnie . Trzeba zamek przestawić czy jak? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnie potrzebuję odpowiedzi w tym temacie - o zaraz urwę klapę.

Awaryjne otwieranie nie działa , centralny słyszę ale otworzyć nie mogę.

Pozostaje demontaż górnej części tapicerki (kombi)

Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu ten sam problem. Brak możliwości otwarcia klapy i normalnie z zewnątrz i od środka awaryjnie. Nie ukrywam że właściwie to ją prawie wykopałem od środka próbując jednocześnie używać tego ręcznego sposobu od środka. 

Jakoś się udalo bez strat. Po wyjęciu z otwartej już klapy zamka wydawało mi się że ten języczek jest zatarty. Poszło WD40 , smary, wazelina itd. Bez efektu. W końcu rozwierciłem nity i się okazało że pod mechanizm blokujący wpadł odlamany maleńki fragment plastiku...nie wiem z czego. Wpadł i blokował rygiel zamka tak że nie dało się go odblokować. A teraz dobra wiadomość. Poskładałem to do kupy, nawet nie naprawiając rozwierconych nitów i działa. Plastik oslony zamka jest na tyle silny że wszystko działa jak należy. 

Reasumując. Wydaje mi się (!) że nie da się odblokować klapy bez użycia siły gdy taki mały kawałek zablokuję mechanizm w środku zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszukałem się chwilę - fajny materiał jak od A do Z awaryjnie otworzyć bagażnik i usunąć zamek: 


Wrzucam - na przyszłość dla zagubionych :)

Mam nadzieję, że się przyda! Sam zabieram się za to jutro ;) 

 

No i film fajny, tylko nie tłumaczy niestety jak pozbyć się zamka, który dalej pozostał "zapięty". Sam zamek odkręciłem, ale żadnym sposobem nie mogę go odczepić od rygla(?)... Czy ktoś z was wie może jak sobie z tym poradzić? Będę chyba musiał z taką głupotą do mechanika pójść, a gdybym to umiał zrobić, to podmianka zamka to jakieś 10 min wraz z poskładaniem wszystkiego do kupy...

Edytowane przez dulawczan
nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dodać użyj opcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja ostatni raz w temacie - finalnie udało mi się z tematem uporać. Po zdjęciu zabezpieczenia tylnej klapy i odkręceniu zamka otwieramy klapę aby mieć dobre dojście do samego zamka. Wyposażcie się w kleszcze/kombinerki - przyda się trochę siły ;) 
Mój autorski, wysokiej klasy materiał filmowy z wytłumaczeniem procesu: 

Mam nadzieję, że się przyda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z passatem b8 sedan, bagażnik wszystko działa zamyka sie i otwiera a ciagle pokazuje że komora tylna bagażnika otwarta nie wiem jak jest przyczyna może ktoś coś miał podobnego??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności