Jump to content
Sign in to follow this  
malin2705

Pomocy 1.9TDI AVF - problem z odpalanie

Recommended Posts

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2003

Witam wszystkich, mam problem z odpalaniem auta. Mianowicie jak samochód jest zimny odpala na dotyk natomiast gdy nagrzeje się do 90 stopni pojawia się problem, albo trzeba długo go kręcić albo w ogóle nie chce zatrybić. W aucie był rozbierany silnik, gdyż głowica była do naprawy. rozrząd został ustawiony na znaki i zablokowany. Passat palił na dotyk. Po podłączeniu Vaga okazało się, że mam uszkodzony czujnik ciśnienia oleju (jeszcze go nie wymieniłem). Punkt synchronizacji pokazywał +5.5 także ustawiłem go na 0. Samochód był zrywny i dość mało palił wskazania na postoju 0.6-0.7 l/h. przejechałem krótki dystans i samochód pracował ładnie i był zrywny. Po powrocie do domu czyli po przejechaniu 40km, zgasiłem auto ale później nie mogłem odpalić. Silnik kręcił ale nie dał rady załapać, po jakimś czasie zapalił po podłączeniu pod kompa pokazał punk synchro na poziomie +1.7, czyżby przestawił się rozrząd czy za słabo dokręciłem te 3 śruby. Następnego dnia zacząłem bawić się ustawieniami synchro ustawiałem od -2 do +7.7 i nic nie pomagało. Po podłączeniu do kompa pokazał błąd 19464 (g40) - sygnał poza zakresem, czy po przez ustawianie synchro? Do tego urwałem 1 z 3 śrub:/ Komputer pokazuje jeszcze błąd 00476 (J538) odnośnie pompki paliwa.

Strach dać samochód żonie do jazdy.

Pomóżcie. Pozdrawiam