Skocz do zawartości
hajdi_

RNS 510 + wzamcniacz+subwoofer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję kogoś ogarniętego kto podpowie mi jak podłączyć wzmacniacz do rns510? Mam Passata b7 2012roku, audio wszystko w oryginale,  planach jest zabudowany subwoofer w bagażniku ale nie mam zielonego pojęcia jak to ogarnąć. Jednostka sterująca to RNS510. Pomoże ktoś?

Edytowane przez hajdi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki wzmacniacz? :D Tylko subwoofer czy wszystkie głośniki? 

bo RNS510 chyba nie ma line out'a żadnego patrząc po pinoucie... [link], więc albo konwerter hi-lo, albo kodowanie VCDSem (też się da) żeby na wyjściach było wyjście sprzed końcówek mocy radia (jak planujesz wzmacniacz 4 kanały).

Jak masz wzmacniacz, który przyjmie wyjścia "wysokie" to podpinasz go równolegle z przednimi głośnikami i tyle w temacie żeby to grało jako tako... (chyba).

Napisz coś więcej jakie masz plany poza tym subwooferem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie jakbyś nabył wzmacniacz z wejściem hi-input i podłączyłbyś się pod przewody od tylnych głośników. Uzyskasz dzięki temu jakąś możliwość regulacji subwoofera.

Lepszym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z tylnych głośników na rzecz subwoofera i montaż wzmacniacza czterokanałowego. Wtedy można pokusić się o przekodowanie radia na Dynaudio albo wersji ze wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, jednak nie jestem specjalista w tej sprawie. Chciał bym aby seryjne głośniki zostały bez zmian z przodu jak i z tyłu a do bagażnika zamontować wyprofilowaną skrzynie subwoofera. Temat nie będzie taki prosty jak by się mogło wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty prosty. Wzbudzenie wzmacniacza bierzesz choćby z zapalniczki. A sygnał bierzesz z tylnych głośników i podłączasz pod wzmacniacz z wejściem HI-LEVEL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta bo mając 10 głośników a nie Dynaaudio to i tak jest pod fotelem kierownika wzmacniacz. Poprostu jest mniejszy i słabszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wzmacniacz od tzw. sound system :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności