Jump to content
Sign in to follow this  
Scisiu

Podłączenie tylnych głośników passat 3BG sedan

Recommended Posts

Witam.  przymierzam się aktualnie do podłączenia głośników tylnych w moim passacie B5 fl 2000 rok. Pytanie takie do forumowiczów. Co potrzebuje żeby podłączyć tylne nagłośnienie zakładając że fabrycznie na tył nie posiadam nic. Na chwilę obecną zamówiłem już dwa głośniki niskotonowe oraz dwa testery w miejsce na klamce. Zamówiłem również dwa dystanse oraz nowe maskownice głośników ponieważ te z tylu są pełne. Zastanawiam się jednak jak podłączyć te głośniki. Czy ciągnąć okablowanie do radia czy też do wzmacniacza z tylu ( w bagażniku posiadam subwoofer) nie zależy mi na mega basie z tych głośników lecz bardziej na czystym sopranie ponieważ bass mam z subwoofera. Radio które posiadam to Sony Mex N5150BT. Głośniki basowe planowałem podłączyć pod wzmacniacz w bagażniku. Ale nie wiem co z tweeterami  czy je mogę podłączyć również pod wzmacniacz czy szeregowo z głośnikami basowymi? Jak myślicie? Aha jeszcze jedno pytanie. To że maskownice na głośnikach basowych są pełne to wiem ale co z maskownicami tweeterkow? Tam również są pełne? Muszę je wymieniać? Czy nie? Jak myślicie? ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasłoń ręką tweetery z przodu i będziesz wiedział jak gra głośnik wysokotonowy z pełną maskownicą...

Jak masz w bagażniku wzmacniacz, to zacznijmy od tego ile tam jest kanałów w tym wzmacniaczu? Jak masz jeden/dwa(mostek) to podłączyłeś do tego głośnik basowy i koniec. Zapomnij o jakimkolwiek szeregowym łączeniu głośników, tego się nie robi. Jak masz coś w stylu 4 kanałów, to już lepiej - powinieneś być w stanie podłączyć tam bezpośrednio tylne głośniki do dedykowanych kanałów. Ale w takim układzie mając przód pod radiem (zakładam, że tak teraz jest?) to nie ma sensu kompletnie. Jaki to wzmacniacz, jak podłączony? :P

Tweetety zwykle mają wbudowany filtr, więc też nie ma problemu w podłączeniu, ale znów - nic szeregowo. Łączysz je równolegle z tymi głośnikami tylnymi. Pamiętaj o polaryzacji (ma być wszędzie tak samo, plus do plusa, jak pomylisz się tylko w jedym głośniku to rozwalasz scenę muzyczną, chociaż tak na dobrą sprawę ludzie twierdzą, że tylne głośniki same z siebie niszczą scenę...). 

A jak nie chce Ci się kombinować, a przednie głośniki tak czy siak są podłączone pod radio to i tylne podłączasz do tego samego radia... Masz wtedy pełną, niezależną regulację głośności każdego kanału.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy