Skocz do zawartości
CZESS

B7 świecące się ciagle kontrolki na FiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zeszłym tygodniu po odpaleniu silnika pozostały na FiS 4 palące się kontrolki: ABS, ASR, Kierownica, cisnienie w oponach.

Wizyta w warsztacie wykazała niesprawny (Błąd) czujnik obrotów lewego tylnego koła. Wobec tego został wymieniony czujnik ABS (bez zmian) oraz

dzisiaj cała piasta z czujnikiem magnetycznym. Niestety brak zmian , kontrolki palą sie dalej a błąd jest ten sam i nie można go skasować

Może ktoś miał podobny problem ? Niestety termin do dobrego elekryka w gdańsku jest b.odległy...

Nadmienie że w zeszłym roku podczas wyjazdu na wakacje była podobna sytuacja i naprawę wykonałem w niemieckim serwisie VW

( 2,5 h a była wymieniona piasta i czujnik ABS w prawym tylnym kole). 

passar-kon.jpg.67346f8b19c8712ba092e904f15edf10.jpg

PASSAT B7 Combi , 2012r, 140KM, DSG,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny kod błędu, najlepiej skan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..niestety mechanik mi tego nie zapisał, jedyne co widziałem to "błąd czujnika obrotów" koło tylne lewe..

Jutro, po godzinach pracy jade do elektryka, kolega-kolegi, ponoć ma dobry sprzet i jest "kumaty" ale nie jest to serwis VW tylko Fiat & Co.

Może jakaś wskazówka na co mam zwrócić uwagę lub co nalezy sprawdzić...będe wdzięczny za wszystkie podpowiedzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wtyczka, może wiązka, a może i sterownik. Niech poda Ci konkretny numer błędu z opisem (najlepiej z VCDS'a) to coś będzie można doradzić więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po wizycie u elektryka, diagnoza: czujnik ABS mimo że nowy może być uszkodzony lub uszkodzona wtyczka lub wiązka....

nie wiem co dalej mam robić, umówiłem się ponownie do mechanika i bedziemy sprawdzać okablowanie, zamierzam też sprawdzic czujnik ABS,

może uda sie przełożyć do sprawdzenia czujnik z prawego koła. Może macie jakies propozycje co należałoby sprawdzić lub gdzie szukać usterki.....

 

komp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego albo czujnik ABS albo wiązka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... jutro zamówię kilka różnych czujników ( po VIN było ich kilka rodzaji)  i sprawdzę, może tak jak w "tekscie" mam nieodpowiedni..

Dam znać co ustaliłem, ale byłoby to zadziwiające bo zamontowany czujnik kupiłem w serwisie VW po VIN-e.

Może być to dobry kierunek, bo przy zakupie piasty tez był dylemat - do tego modelu były dwie, różnica w średnicy była 0,5mm

i musiałem przed montażem wykonać pomiary orginału i dobrać tą odpowiednią.

Wielkie dzieki za wskazówki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mimo że upłynęło już trochę czasu od ostatecznej naprawy, chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami. Jak pisałem zakupiłem kilka różnych

czujników ABS i kolejno je montowałem, niestety bez sukcesu. Ponieważ straciłem już cierpliwość, postanowiłem za wskazówką Krawcol82 przeanalizować

podany artykuł i udałem się do serwisu VW gdzie  po nr VIN zakupiłem za prawie 200 zł czujnik WHT 003 859 B - mimo że oryginał miał literkę A. W serwisie VW

dowiedziałem się że te z literką A ulegały często awarii dlatego producent wypuścił na rynek nowy model z literka B

Temat uważam za zamknięty ale może komuś się przyda, nie zawsze kupno tańszych "zamienników" jest opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dodam

Adres 03: ABS/hamulce        Plik etykiet: 3AA-614-109.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3AA 614 109 M    HW: 3AA 614 109 M
   Komponent: J104   C2 450M V490 0005  
   Weryfikacja: --H07---    Numer seryjny: 00000004077778
   Kodowanie: 0000372
   Kod serwisu: WSC 05311 000 00000
   VCID: 37771ED6465465FCD0-8062

Znaleziono 1 błąd:
03842 - Tylny prawy czujnik liczby obrotów; nieprawidłowy sygnał 
            000 - -
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100000
                    Priorytet błędu: 1
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 144
                    Przebieg: 164630 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2018.06.03
                    Czas: 13:35:34

             Ramka zamrożona:
                    Prędkość: 0.0 km/h
                    Wartość Hex: 0x0000
                    Bity binarnie: 00000000 00000000
                    Napięcie: 12.50 V
                    Bity binarnie: 00011111
                    Zliczanie: 157
                    Wartość Hex: 0x0000

Zakup czujnika WHT003858B, 7 minut pracy (stary ciężko wychodził) i po krzyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

ostatni spotkałem się z tym problemem w moim Passacie CC, wymieniłem czujnik ABS i dalej to samo. Oryginalne numery czujnika jakie został wymieniony to 1K0 927 808 A, Czujnik został wymieniony na zamiennik BOSCH 0 986 594 507 z tego co znalazłem w internecie dla tego czujnika (Numer(-y) referencyjny(-e) OEM porównywalny(-e) z numerem oryginalnej części zamiennej:   1K0 927 808 — VW) Znalazłem także czujnik BOSCH 0 986 594 560 (Numer(-y) referencyjny(-e) OEM porównywalny(-e) z numerem oryginalnej części zamiennej:   1K0 927 808 A). Moje pytanie brzmi czy jest różnica pomiędzy numerami OEM 1K0 927 808 i 1K0 927 808 A ? Czy te czujnik czymś się różnią? Czy został źle dobrany czujnik do Passata CC, czy nie powinien być zastosowany zamiennik u mnie o numerach  BOSCH 0 986 594 560 zamiast BOSCH 0 986 594 507? Z góry dziękuję o pomoc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności