Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie delikatny... tramwaj...

To felgi od Golfa i będą schowane.

Miałem na chwilę sytuację odwrotną.

Felgi od B6 w Golfie - nie mieściły się w linii nadkola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś napisał na tym forum że opona 235/45 jest na tyle szeroka że np. w koleinach auto potrafi uciekać itd.
Szersza opona to problemy właśnie na koleinach

 

Ja tego nie potwierdzam latam już swoim trochę , moje wozidło od początku na gumie 235/45R17 , koleiny to norma na Śląsku choć czasami trafi się uczciwsza droga i jakoś auto mi nie ucieka i nie ma problemu . Więc albo ktoś przesadził z prędkością i miał takie wrażenie , albo te koleiny miały jakiś konkretny wymiar :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyważałem dziś letnie koła i dowiedziałem sie że mam wyzapkowane opony mam pytanie jaka może być przyczyna tego wyzabkowania bo przy wywazeniu powiedzieli ze to moga być kiepskie amortyzatory lub że za duze ciśnienie miałem w oponach ale z tego co pamiętam to zawsze pompowałem 2,8 więc powinno byc ok a opony to dunlop sport

 

temat szeroko opisywany na forum, poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz to wyglądac jak tranwaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi oponami. Mam świadectwo homologacji swojego passata B6 (07/08), gdzie rozpisany jest rozmiar opon 205/55R16 91V, w książce serwisowej również rozmiar opon jest podany 205/55R16 91V. Auto w momencie sprzedaży pierwszemu właścicielowi posiadało opony 215/55R16 97W XL - dane te widnieją nawet w wyposażeniu auta po numerze VIN, tak też zostało sprzedane. Realnie indeks prędkości W i nośności 97 występuje w zasadzie jedynie w oponach "wzmocnionych" XL, opony z tymi parametrami są dość rzadkie i drogie. Moje pytania:

 

1. Jak wygląda kwestia ciśnienia w takich oponach XL - czy normalne wskazane na nalepce auta, czy też powinno być większe, co z czujnikiem ciśnienia w oponach jeżeli powinno być większe, nie zwariuje. Skąd wziąć prawidłowe ciśnienie?

2. Jakie opony zamienne zastosować - chciałbym 215/55R16 tyle że nie wiem jaki wybrać indeks prędkości i nośności, mniejszy niż 97W XL? Wiem że auto jeździło na indeksie 93V również, tyle że chciałbym wiedzieć jakie rozmiary dopuszcza producent i skąd to wynika.

3. Czy skoro producent dopuszcza opony 205/55R16 z indeksami 91V, to niezależnie od rozmiaru felgi i opony (np. 17,18) indeksy te powinny być co najmniej takie same? Bo niezależnie od rodzaju i rozmiaru opony indeksy prędkości i nośności zawsze są takie same. (opona 215/55R16 91V wytrzymuje tyle samo co opona 205/55R16 91V)

 

Felga też się różni w homologacji jest 6.5x16, a u mnie fabrycznie jest 7x16 (pewnie stąd te 215 w standardzie zamiast 205). Ustaliłem, że 6.5x16 i 205/55R16 dotyczy kół stalowych w podstawowej wersji Trendline, zamawiając alufelgi dostępne były tylko 7x16 z rozmiarem opon 215/55R16 (no i 17 i 18 też)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd są te dane w pierwszysm poście, ale do paska 2.0 TDI 103 kW na 18" 235/40 mam wbijać 2.6 - 3.0 bara, to na tym jechac nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie Pasat B6 2008 Styczeń 2.0 TDI 136 KM mam opony letnie 215 55/16 i felgi aluminiowe oryginalne. Mogę kupić opony 205 a nie 215. Nie wiem czy felgi nie są za grube i jak kupię mniejsze to będą wystawać poza oponę lub może nie docisną się do felgi i powietrze będzie uciekać.

 

Teraz mam blaszane zimówki i mam 205.

 

 

 

Oznaczenia na felgach ET45 7Jx16H2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wiele razy, wariant oszczędnościowy 205 ma wiele wad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy do tych felgach mogę 205 a nie 215.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga pod oponę 215 ma w standardzie 7", pod oponę 205 - 6.5" w passacie B6, spokojnie można założyć na felgę 7" oponę o szerokości 205, będzie po prostu naciąg większy, ja w swojej B3 mam felgi 7.5"x16, a na nich opony o szerokości 195.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje wozidło od początku na gumie 235/45R17

 

u mnie dokładnie takie same, wg. historii serwisowania właścicielka w niemcowni wymieniała opony za każdym razem w aso i na takich oponach auto wyjechało z salonu (dokładnie DUNLOP SP Sport 9090 235/45R17).

 

p.s. widze kolego ze przemieszczamy sie "bardzo podobnymi" wozidłami :cool

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat wałkowany wiele razy, wariant oszczędnościowy 205 ma wiele wad...

 

siema mógłbyś rozwinąć ten temat, ja nigdzie o tym nic nie wyczytałem poza oczywiście kwestią wyglądu.

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do 4motion b6 siądą 18tki 235/45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak na kobietę przystało moja wiedza na temat opon jest znikoma, zatem proszę o pomoc (bo w każdym sklepie zawsze co innego mi mówią). Mam B6 i aktualnie 16" felgi. Mam juz zakupione nowe 17 i muszę kupić opony. Czy takie będą odpowiednie?

http://abc-opony.pl/opony/fulda_sportcontrol_235_45r17_97y_xl_mfs_522690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok...

 

to było do mnie??? czyli będą odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą, chyba że felga ma jakąś dziwną szerokość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie odnośnie felgi, to jakie byłyby odpowiednie??

17x7.5

5x112

ET:42

 

taki bedzie odpowiedni?

Edytowane przez anieze89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę do B6 sedan 170Km zamontować 215/50/r17 91v (lato) ? Wcześniej Miałem 235/45/r17 97W . Wolę węższa oponę z racji komfortu jazdy w koleinach, ale nie wiem jak z tym indeksami czy wystarczą i jak się ma do tego prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności