Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dreyfus napisał:

Ty tak na poważnie? 

Tak, bo zmieniłem koła na 17 i znacząco wzrosło mi spalanie i zastanawiam się czy to wina kół czy muszę szukać innej przyczyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacząco tzn o ile? 0.5/0.8 l? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1l, trasa nie zmieniona bo codziennie do pracy po S8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest ok a skoro to "znaczące " spalanie jest nie do zaakceptowania pozostaje wrócić do 16 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wrócę ale dopiero podczas zmiany na zimowe. Chciałem tylko wiedzieć czy ten litr wynika z opon czy mam szukać czegoś innego. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalożyłem letnie 235 z zimowych 205 i w spalaniu jeżdżąc do pracy 34km w jedną stronę różnicy nie ma...może 0.1-0.2 na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczącą zmianę to ja miałem jak po s8 z oplandekowaną przyczepką jechałem. Komputer pokazywał 9.8l i tak gdzieś musiało być bo paliwo w oczach znikało. Na 235 nie zauważyłem aby była jakaś wielka różnica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Potrzebuje waszej pomocy. Ponieważ mam na swoim autku felgi turbiny z rozmiarem 235/35/R19 i raz na rok przynajmniej któraś z opon mi strzela od dziur w drodze.

Czy jest szansa założyć rozmiar 235/40/R19 zamiast 35? Felgi są oryginalne VW i na wlepce na wlewie jest profil 35mm a chciałbym założyć 40mm i martwie się czy nie będzie tarło.

 

Czy ktoś ma z was chłopaki doświadczenie w tym temacie? Auto to VW CC 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2018 o 19:54, Astro napisał:

Kiedy przesiadaliście się z 215/55/16 lub 205/55/16 na 235/45/17 o ile wzrosło Wam spalanie? 

O bardzo dużo,to jeszcze zależy czy masz 140 czy 170 KM.Jak masz oczywiście 140KM będzie palił więcej,a konkretnie na trasie o jakiś litr-półtora.Po mieście spokojnie weźmie dwa litry więcej bo często się zatrzymujesz i musisz rozpędzać to auto na szerokich kapciach.Prędkość spada o ok 10km/h.Piszę o różnicy 205/55/16 a 235/40/18 z silnikiem140KM.Z tego powodu zrobiłem Czipa i auto powróciło ze spalaniem prawie na poziom z opon 205.

Edytowane przez Lucifer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed wyborem zakupu opon na lato. Jedna z opcji jest zakup całorocznych Vector , lub opon letnich do felg 17". Raczej na takie się nastawiam ze względu na koszty i komfort jazdy. Opony które bym kupił to oczywiście 235 45 r17. Z najtańszych a w miarę dobrych opon, ok 1300 zł za komplet, kosztuje hankook ventus S1 evo2, falken azenis i vredestein ultrac. Które z tych opon według was będą optymalne do kombi. Kluczowy jest dla mnie temat że w kombi nie przekłada się opon przód tył, że z tyłu się ząbkuje i  fakt że opona powinna być jak najcichszą bo Passat wyciszeniem nie grzeszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy felga o rozmiarze 9j19 ET 40 podejdzie do Passata CC ? Jak tak to jaki rozmiar opony do tego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2023 o 17:25, kamil1993 napisał:

Panowie czy felga o rozmiarze 9j19 ET 40 podejdzie do Passata CC ? Jak tak to jaki rozmiar opony do tego? 

Wejdzie, oponę 235/35 albo 225/35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności