Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam 19 235/35 w sedanie,fele z audi jak to pompowac?

Optymalnie mieszanką 79% azotu i 21%tlenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaniedlugo zamontuje Eibachy -30 do mojej b6 ( pisze bo nie wiem czy to jest wazne ? ), czy 235/40/18 podejdzie na 8 cali

 

Podejdzie na 100%,mam założony właśnie taki zestaw:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko ile barów bo na klapce wlewu jest po 2.6 bara tylko nie wiem na jakich felgach to wyjechało z salonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferowane rozmiary do Passat B7 - może Wam się przyda :hehe

 

opony.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne tylko ile barów bo na klapce wlewu jest po 2.6 bara tylko nie wiem na jakich felgach to wyjechało z salonu

 

Ciśnienie znajdziesz na stronie producenta opon. Każdy podaje preferowane wartości. Ja osobiście pompowałbym o,2 atm poniżej tego co podaje producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale. W teście Auto-Świat rozmiar 205/55/16 - gora opony Hankook.

Wierzyć nie wierzyć? Teraz mam Bridgestone Turanza i są rewelka.

uploadfromtaptalk1467970585818.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy było ale. W teście Auto-Świat rozmiar 205/55/16 - gora opony Hankook.

Wierzyć nie wierzyć? Teraz mam Bridgestone Turanza i są rewelka.

[ATTACH]146597[/ATTACH]

Jak kupiłeś nowe to każda marka będzie dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i reklamacja nokianów uznana.

Zastanawiam się nad takim zestawem:

- http://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/dezent-td-graphite-7-00x16-5x112-00-et45-00#16604799

- http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-ventus-prime3-k125-215-55-r16-93-v-mfs#110754078

Czy opony będą pasować do felg? Czy bez problemu zamontuję je do Passata? Nie mam żadnych przeróbek zawieszenia.

Czy może brać felgę o szerokości 6,5" i montować oponę 215/55/r16?

Edytowane przez michael230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i reklamacja nokianów uznana.

Zastanawiam się nad takim zestawem:

- http://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/dezent-td-graphite-7-00x16-5x112-00-et45-00#16604799

- http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-ventus-prime3-k125-215-55-r16-93-v-mfs#110754078

Czy opony będą pasować do felg? Czy bez problemu zamontuję je do Passata? Nie mam żadnych przeróbek zawieszenia.

Czy może brać felgę o szerokości 6,5" i montować oponę 215/55/r16?

Co do spasowania felgi Ci nie odpowiem, ale co do samego producenta to wg mnie bierz smialo. Ja mam ventus v12 evo2 tyle ze 17 i powiem szczerze że auto na suchym jak i mokrym prowadzi się jak po sznurku. Super wodę te opony odprowadzają i są ciche. Nie wiem jak prim ale z całą pewnością polecam hankook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak będą 17. I Hankooki, tylko w ofercie oponeo mają hankooki z większym indeksem nośności i indeksem prędkości no i dodatkowo wzmacniane (oznaczenie XL). Czy mogę zastosować takie opony? 97Y XL zamiast 94H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letnie opony na 17'' miałem 235/45, takie same brać na zimówki czy polecacie inny rozmiar? I jaką markę byście mogli polecić na zimę bo szczerze mówiąc nie wiem które teraz są warte uwagi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zimę to polecam Nokian WR D4. Ciche jak na zimówki, dobrze sobie radzą na mokrym, ogólnie jestem zadowolony. Mam te oponki w standardowym rozmiarze 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Letnie opony na 17'' miałem 235/45, takie same brać na zimówki czy polecacie inny rozmiar?
Ja w takim samym rozmiarze i lato, i zima.

Na zimę wziąłem takie: http://www.vredestein.pl/opony-osobowe/zimowe/wintrac-xtreme-s/info/

W jakichś kopnych śniegach nie jeździłem, głównie po odśnieżonych albo mokrych trasach. Nie ma powodów do narzekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Letnie opony na 17'' miałem 235/45, takie same brać na zimówki czy polecacie inny rozmiar? I jaką markę byście mogli polecić na zimę bo szczerze mówiąc nie wiem które teraz są warte uwagi :(

 

też się zastanawiam co na zime czy 235 czy może lepiej 225 ?? teraz mam 235/45/17 :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lepiej 235 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że lepiej 235 :)

 

dlaczego ?

 

jakie masz u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 235/45/17

225 to nietypowy rozmiar do B6

Miałem kiedyś "na chwilę" 225 i koła wizualnie są za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że lepiej 235

 

IMO to zależ ile się ma KM. Moim zdaniem 235 konkretnie zmuli auto. Ja mam 225 i nie wydają mi się za małe, a w porównaniu z 16' czuć, że auto gorzej przyspiesza - no ale lepiej trzyma się w zakrętach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności