Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko będzie ok!

Skoro w ori jest 7.5 z et 47, to 7.0 z et 47 tym bardziej będzie OK.

Tak samo z oponą: 225/50/16 jest węższa i niższa od 235/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko będzie ok!

Skoro w ori jest 7.5 z et 47, to 7.0 z et 47 tym bardziej będzie OK.

Tak samo z oponą: 225/50/16 jest węższa i niższa od 235/45/17.

 

Co nie zmienia faktu, że chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów ma na felgach 7,0Jx16H2 ET47 opony w rozmiarze 225/50 R16.

 

Do tej pory żaden użytkownik tego rozmiaru się nie odezwał.

Ale jest tak jak pisze pikopiko - mieszczą się felgi i opony o większych rozmiarach (więc twoje też)

 

Masz DWIE subiektywne opinie "nie użytkowników" tego rozmiaru,

masz jeszcze wcześniej załączone certyfikaty TUV

rozmiarowo takich felg jak twoje

z oponami, które masz w planach.

Moim zdaniem taki dokument to "prawie" oficjalna deklaracja - że ten rozmiar w takim aucie będzie OK.

 

Pozdrawiam !!

Edytowane przez tgrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zaczynam szukać coś w takim rozmiarze. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem tu nowy lecz mam małe pytanko dziś zakupiłem felgi do swojego B6 17 cali link do foto poniżej , jaki rozmiar by był najlepszy by ładnie wyglądało i komfort był w miarę . Pozdrawiam http://www.ebay.de/itm/4-x-205-50-R-17-Winterreifen-Dunlop-Alufelgen-original-VW-Passat-3C-3CO601025M-/111004476257?nma=true&si=eoxwQnjaHerXFhUdItWrzB4m4%252F0%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy mam paska i mam opony 225/45/18 to są dobre opony bo już zgupiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre do B6 to 235/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bardziej komfortowo będzie 225/45 czy nie mam racji? a czy wogle mogę nałożyć na te felgi 235/40 bo mam teraz te poprzednie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Passata B6 2.0TDI 4Motion felga 9,0x20" ET46 - Oponę 235/30R20 88Y czy 245/30R20 90Y ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Passata B6 2.0TDI 4Motion felga 9,0x20" ET46 - Oponę 235/30R20 88Y czy 245/30R20 90Y ???

 

Ja bym wział tą z większym indeksem nośności. Nośność 88 to 560 kg, co daje 2240 kg na auto. Biorąc pod uwagę wagę auta i dopuszczalne obciążenie, to jesteśmy w dopuszczalnym zakresie albo przekraczamy tą wartość. Będzie bezpieczniej z wiekszym. Choć na upartego można wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Passata B6 2.0TDI 4Motion felga 9,0x20" ET46 - Oponę 235/30R20 88Y czy 245/30R20 90Y ???

 

235/30R20 = 7 cm wysokości boku opony

245/30R20 = 7,3 cm wysokości boku opony

 

fju, fju - czadersko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. jak założę na felgę (8jx17 et-41) oponę (225/50) to nie będzie nic ocierało? wejdzie spokojnie w nadkole? samochód passat cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale bardziej komfortowo będzie 225/45 czy nie mam racji? a czy wogle mogę nałożyć na te felgi 235/40 bo mam teraz te poprzednie ?

 

W zeszłym sezonie miałem założone 225/45, teraz kupiłem 235/40. Jakoś różnicy nie czuję, żeby było mniej komfortowo. Na 45 i na 40 trzeba już uważać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, nie moge znajsc odpowiedzi na moje pytanie, postanowilem napisac tutaj... opona 225.50.17 takie sa bodajrze w audi A4 zmieszcza sie w nadkole passat b6 2006, 1.9 Tdi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest może ktoś, kto może polecić jakieś dobre a przede wszystkim ciche opony do passata cc w rozmiarze 235/40/18 ? Wczesniej mialem w B6 podobny rozmiar i jakie nie zalozylem to huczały co jest bardzo drazniace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jest może ktoś, kto może polecić jakieś dobre a przede wszystkim ciche opony do passata cc w rozmiarze 235/40/18 ? Wczesniej mialem w B6 podobny rozmiar i jakie nie zalozylem to huczały co jest bardzo drazniace.

 

Uniroyal Rainsport 3. Zrobiłem na nich na razie jakieś 1000km. Jak dla mnie jest cicha.

Edytowane przez zyga_wr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale zadam je.

Czy niesymetryczne opony są robione inaczej na każdą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może głupie pytanie, ale zadam je.

Czy niesymetryczne opony są robione inaczej na każdą stronę?

 

Asymetryczne kierunkowe tak, zwykłe asymetryczne nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim różnica w spalaniu wynosi ok. 1 l/100km pomiędzy zimową wersją Continental ContiWinterContact TS 830 205/55R16 91T i letnią Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 235/45R17 94Y. Czy zauważacie też taką różnicę jeśli macie takie szerokości w sezonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności