Skocz do zawartości
CULTUS3

benzyna 2.0 TFSI BWA ustawienie wałka rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mam problem z odpalaniem auta i pracą na wolnych obrotach (delikatnie poszarpuje). Silnik 2.0 TFSI BWA. Sprawdzone są cewki, wtryski, świece. Wymieniony kompletny rozrząd (pasek + łańcuszek). Żadnego wypadania zapłonów vcds nie odnotował. To w końcu zainteresowałem się zaworem N205 od sterowania fazami rozrządu i w vcds zadany kąt jest 28 a aktualny 45,5. Czy to oznacza że mam źle założony łańcuszek? Czy może zawór pada? i w jakim zakresie powinien pracować ten wariator? Błędów żadnych nie ma

20180514_142850.thumb.jpg.6e01f630a28ce63075a71ebac10e0de2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym z objawów źle ustawionego rozrządu bd błąd - czujnik prędkości silnika G28 - nieprawidłowa korelacja ! szarpał po dopaleniu na wyższych obrotach i potem na niskich też czuć było nierówna pracę. Okazało się że rozrząd był przestawiony o jeden ząbek, ale auto paliło z pierwszego bez problemu też podczas jazdy.  Rozrząd poprawiony i szarpanie ustało.

Chodzi Ci o łańcuszek rozrządu czy tez połączony z wariatorem ?

Posprawdzaj wszystkie wtyczki-może któraś jest nie do końca dociśnięta.Przewody czy gdzieś nie ma przetarcia itd

przerabiałem to na dniach , bo 3ci raz oddałem samochód do mechanika - bo gadał jest dobrze ! a ja że źle - wychodzi na moje! dziś jadę spr.czy są błędy - bo mówi że już nie ma

 

znalzłem jeszcze taka stronę tam własnie jest o N205

https://a4-klub.pl/topic/177461-niezdrowy-klekot-silnika-20-tfsi/

ja mam 2.0 fsi BVY ale problemy były podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój pali jak mu się chce. Raz pali ładnie a drugi raz muszę pokręcić z 5s. Przed wymianą rozrządu było identycznie. Błędów żadnych nie mam. Moc mam dopiero od 3000 obrotów. A chodzi mi o łańcuszek na wariatorze, druga strona jest na pasku. Dzisiaj wyjąłem ten zawór n205 i jak nim coś w nim luźno lata jak nim potrząsnę. Po podłączeniu napięcia działa. Jak odłączę wtyczkę od n205 to oczywiście pojawia się błąd ale wartości w bloku 91 pozostają bez zmian, dlatego przypuszczam że łańcuszek jest źle założony i wariator nie ma możliwości ustawić wałka na żądany kont.  Wtyczki już sprawdzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności