Skocz do zawartości
bbbb

Zapalająca się i gasnąca kontrolka "żarówki"

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu załączyła się kontrolka spalonej żarówki. Ale po chwili zgasła. I taki stan trwał dłuższy czas. Ale gdy kontrolka już nie chciała zgasnąć stwierdziłem, że nie świeci lewy mijania. Wymieniłem żarówkę(stara wyglądała na dobrą) i był spokój przez 3 dni. I znów  ta kontrolka zapala się i gaśnie. Nie podejrzewam, że to wina żarówki, bo po 3 dniach by się spaliła i sama naprawiała? Dla pewności kilka razy wyjąłem i włożyłem żarówkę aby nieco "przeczyścić" styki w kostce. Ale zabawa "w pojawia się i znika" wciąż trwa. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan sprawdź napięcie na kostce i sprawdź samą wiązkę. Może gdzieś się przetarła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Bogdana to najnormalniejsza na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijania i zwykłe H7(Marek, chyba jednak mnie znasz:D). Też myślałem o wiązce, ale jak ruszałem kablami to nic się nie działo, tzn. żarówka nie gasła. Aż mnie trzęsie na samą myśl rozbebeszenia pół auta żeby sprawdzić wiązkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło(chyba). Niesamowity zbieg okoliczności. Gdy lewe przednie pmgłowe robiło "pojawia się i znika", w tzw. międzyczasie spaliła się żarówka mijania- też lewa. Gdy w końcu zabrałem się za pmgłowe okazało się, że w kostce jeden pin jest jest czarny-bród, rdza itd. Przedmuchałem, trochę pogmerałem szpilką aby nieco przeczyścić i kontrolka zgasła. Tak więc najprawdopodobniej czeka mnie wymiana kostki, bo nie mam pojęcia jak wymienić sam pin i czy to jest w ogóle możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności