Skocz do zawartości
HTN

Woda w nogach pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odkryłem, że mam wodę w nogach pasażera. W poprzednich Passatach z generacji na generację regularnie był problem z uszczelką filtra pyłkowego. Znacie jakieś inne typowe usterki dla B8?

Woda leci na pewno zza kokpitu, bo próg był suchy, a pochyla ścianka w nogach mokra.

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, HTN napisał:

Dzisiaj odkryłem, że mam wodę w nogach pasażera. W poprzednich Passatach z generacji na generację regularnie był problem z uszczelką filtra pyłkowego. Znacie jakieś inne typowe usterki dla B8?

Woda leci na pewno zza kokpitu, bo próg był suchy, a pochyla ścianka w nogach mokra.

Może pod przednią szybą przecieka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz miejsce, przsz które przelatuje linka do zamka maski-w B5 tamtędy najczęściej się lało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klimy sie leje. Trzeba spradzic odprowadzenie wody z parownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocy sucho. Ruszyłem i kilkanaście kropel pospadało: po lewej przy tunelu głęboko w nogach, po prawej w nogach, na prawym słupku. Wsadziłem łapę głęboko pod maty i są mokre wysoko pod szybę.

Obserwuję dalej, bo nie idzie namierzyć miejsca nieszczelności...

3 hours ago, kriss555 said:

Z klimy sie leje. Trzeba spradzic odprowadzenie wody z parownika

O klimie też myślałem, ale w B8 jest rurka ze skraplacza jest puszczona w dół i wchodzi w podwozie po prawej stronie panelu (wysokość stóp pasażera). Dobrze go widać i tam nie cieknie (chyba, że lekko naciśniesz). Wygląda to tak samo, jak na filmie, z różnicą taką, że jakiś "mózg" zrobił wtyk już nie jako gumowy grzybek, ale plastikowe "skrzydełka" - marne są szanse wyciągnięcia tego bez połamania (trzeba podważać bardzo cienkim śrubokrętem), a i sama rurka nie jest już uszczelniana tym grzybkiem, a doczołowo (uszczelnienie osiowe); jak jest dużo skroplin, to nie ma szans, żeby to było szczelne nawet w nowym samochodzie.

 

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda wlot powierza do kabiny na podszybiu w b8 (jeszcze tego nie rozbierałem:-)) ale jeśli jest podobnie jak w b6/b7 czy Audi A5 to winowajcą może być zapchany odpływ ze wspomnianego podszybia. Wtedy woda dosłownie przelewa się przez przegrodę prosto do kabiny. Winowajcą są liście, igły i inne śmieci dostające się poprzez szczeliny przy zawiasach maski pod plastik podszybia.

Tak miałem kiedyś w b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale odpływ był normalnie drożny.

Dzisiaj jednak otworzyłem drzwi i pistoletem psikałem między słupek, a blaszane nadkole i w środku woda się mocno przelała. Wypłukałem tam cały syf i przestało lecieć do środka. Coś tam z boku było zapchane. Temat rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności