Skocz do zawartości
wojtek_b

Nawigacja - aktualność

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem przez car net w aucie i pobrałem nową aktualizację map (narazie tylko Polska). W końcu jest otwarta rok temu S5 koło Gniezna. Nie miałem czasu więcej sprawdzać, ale budzi to nadzieję, że w końcu będzie aktualny stan dróg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że przyłączę się do tematu. 

Na w stępie wszystkich serdecznie witam jako nowy zarejestrowany użytkownik, ale czytający już wcześniej ;)
 

Po tym co piszecie, to VW navi jest do <cztery litery>... Ostatnio chciałem ją wypróbować i w Kostrzynie (WLKP) zamiast wyprowadzić na S5 wyprowadziła na dano nieczynny wiazd i mogłem sobie pooglądać przez barierkę samochody na Sce ...
W zwiazku z tym oraz opiniami tu na formu pytanie, czy warto wydawać kasę na aktualizację?

Edytowane przez H@M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, H@M napisał:

Pozwólcie, że przyłączę się do tematu. 

Na w stępie wszystkich serdecznie witam jako nowy zarejestrowany użytkownik, ale czytający już wcześniej ;)
 

Po tym co piszecie, to VW navi jest do <cztery litery>... Ostatnio chciałem ją wypróbować i w Kostrzynie (WLKP) zamiast wyprowadzić na S5 wyprowadziła na dano nieczynny wiazd i mogłem sobie pooglądać przez barierkę samochody na Sce ...
W zwiazku z tym oraz opiniami tu na formu pytanie, czy warto wydawać kasę na aktualizację?

Aktualizajce do DP I DM są darmowe. Chyba przez pierwsze 5 lat. Po 3 latach trzeba wykupić pakiet car-net jeśli chce się mieć np. info o korkach (wg mnie bardzo przydatne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak, ale widzę, ze temat jest w kat passat B8, mój błąd, sorry za zamieszanie. 

Ja mam B7, wiec trzeba kupić. 

Edytowane przez H@M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym złotówki za to  nie dał. Dopóki to nie będzie aktualne. Jasne, fajnie to widać na dużym ekranie czy na AID, ale poza tym to i tak mam zawsze włączone google maps i raczej tym się kieruje. Gdybym miał apple car, czy jak to się nazywa, to pewnie navi od VW bym w ogóle nie używał. Gdyby było aktualne, to jeszcze jeszcze, tak to w ogóle wyłączyłem komunikaty, żeby mi nie kazały skręcać z tej S5, co jej nie zna. W lecie sprawdze, jak się sprawdza za granicą, może tam będzie lepiej. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtek_b napisał:

Ja bym złotówki za to  nie dał. Dopóki to nie będzie aktualne. Jasne, fajnie to widać na dużym ekranie czy na AID, ale poza tym to i tak mam zawsze włączone google maps i raczej tym się kieruje. Gdybym miał apple car, czy jak to się nazywa, to pewnie navi od VW bym w ogóle nie używał. Gdyby było aktualne, to jeszcze jeszcze, tak to w ogóle wyłączyłem komunikaty, żeby mi nie kazały skręcać z tej S5, co jej nie zna. W lecie sprawdze, jak się sprawdza za granicą, może tam będzie lepiej. 

oczywiście aktualność mam VW pozostawia baaardzo dużo do życzenia, ale w Google Maps do dzisiaj nie ma otwartej 7 maja 6 km fragmentu S3 koło Legnicy. Przez co GM każe nadrabiać trasę którą często jeżdzę z Gliwic do Głogowa jadąc S5 do Rawicza a potem przez Górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uparcie nie mogą się przyzwyczaić do myśli, że ludzie mieszkający na zachód od Odry uważają, że Europa kończy się na Berlinie, a dalej to białe niedźwiedzie chodzą po ulicach.

To tylko trochę żart - dobry znajomy z branży ubezpieczeniowej, pracujący w City, na pytanie, czy będzie szansa na jakąś współpracę na terenie Polski szczerze odpowiedział, że "niby jesteście w Unii Europejskiej, ale postrzegamy wszystko na wschód od Odry jako skrajnie niestabilne i nierozwinięte - nie ma sensu zajmować się Polską czy Białorusią, bo to praktycznie to samo, nie widzimy różnicy".

Innymi słowy mówiąc, powinniśmy się cieszyć z takiej aktualności map, jaką mamy, a jednocześnie lizać lody przez papierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko twój znajomy nie wie co mówi, np. Niemcy jeśli chodzi o nowe technologie, jak np. przelewy bankowe, internet, płatności kartą kredytową są 10 lat za polską. Spróbuj zapłacić kartą kredytową w Niemczech, nawet nie zapłacisz kartą z ING, która jest w Polsce dodawana normalnie do konta jako podstawowa. Są dziedziny, gdzie nas wyprzedzają, ale jest też mnóstwo, gdzie my jesteśmy wyraźnie z przodu. Dodam, że są nawet miejsca, gdzie można płacić tylko niemieckimi kartami EC! Nie mają infrastruktury, żeby połączyć się że światem, co najśmieszniejsze w miejscu, gdzie są miliony turystów. Później stoją ludzie i nie wiedzą co mają zrobić, bo nie mogą zapłacić za zakupy. Totalne jaja. Albo spróbuj zapłacić za winiete na Szwajcarie na granicy z Austrią. Tylko gotówka. Raz dałem biednemu Belgowi 10 euro bo stał w szoku, bo na wakacje pojechał tylko z kartami w portwelu. Także, jak w Polsce biegają niedźwiedzie to w Europie zachodniej jest jeszcze dużo reniferow na ulicach. 

IMG_20170920_091733.jpg

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że my jesteśmy zacofani, bo przecież wiemy, że jest odwrotnie - chodzi o to, że takim Angolom nie chce się wierzyć, że nie jesteśmy zacofani. Taki był wydźwięk.

W efekcie, jak już zrozumieją (z Amerykanami włącznie), to może i mapy będą aktualne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeszekCzarny napisał:

Nie chodzi mi o to, że my jesteśmy zacofani, bo przecież wiemy, że jest odwrotnie - chodzi o to, że takim Angolom nie chce się wierzyć, że nie jesteśmy zacofani. Taki był wydźwięk.

W efekcie, jak już zrozumieją (z Amerykanami włącznie), to może i mapy będą aktualne :)

Niestety obecny Rząd robi wszystko, aby inni tego nie zrozumieli :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/11/2018 at 7:34 PM, Tomekk73 said:

oczywiście aktualność mam VW pozostawia baaardzo dużo do życzenia, ale w Google Maps do dzisiaj nie ma otwartej 7 maja 6 km fragmentu S3 koło Legnicy. Przez co GM każe nadrabiać trasę którą często jeżdzę z Gliwic do Głogowa jadąc S5 do Rawicza a potem przez Górę.

No dobrze Tomek, ale S3 koło Legnicy jest otwarta od maja, a S5 koło Wrocławia od grudnia.  Pamiętam, że S8 do Warszawy google znał już tydzień później. Tak samo nowo wybudowana obwodnica DK94 (tzw obwodnica Leśnicy we Wrocławiu) otwarta pod koniec maja już jest. 
Natomiast mapy aktualizowane przez VW z dnia 03.04.2018 nie mają drogi z 12.2017, a co jeszcze ciekawsze dotyczy to posiadaczy "biedniejszej" wersji nawigacji, bo kolega z Discovery Pro stwierdził, że już te drogę ma... aż takie różnicowanie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszący w tym temacie popełniają podstawowy błąd. Wszystkie nawigacje fabrycznie montowane w samochodach są badziewiaste, wszystkie bez wyjątków pomimo tego że płaci się za nie duże pieniądze. Jak chce się mieć dobrą nawigację to trzeba wydać kilkaset złotych na np. Automapę, przymocować do szyby i śmigać po drogach, albo korzystać z navi googla bo też jest znacznie lepsza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hugo1960 napisał:

Wszyscy piszący w tym temacie popełniają podstawowy błąd. Wszystkie nawigacje fabrycznie montowane w samochodach są badziewiaste, wszystkie bez wyjątków pomimo tego że płaci się za nie duże pieniądze. Jak chce się mieć dobrą nawigację to trzeba wydać kilkaset złotych na np. Automapę, przymocować do szyby i śmigać po drogach, albo korzystać z navi googla bo też jest znacznie lepsza.

A wszystkie nawigacje widziałeś? Ja używam fabrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam fabrycznej, ale dodatkowo mam na szybie AM żeby nie być wyprowadzony w maliny co się niestety zdarza.

Wszystkich nie widziałem ale kiedyś w Auto Świecie robili test fabrycznych navi w praktyce no i niestety wypadły żenująco słabo.

Nawigacja dla producentów samochodów nie jest priorytetowa. W tym teście najdroższa była nawi w mercedesie za którą trzeba było dopłacić ok 15tys zł a pokonała ją nawi za 260 zeta. Mam fabryczną tylko dlatego że nie mogłem z niej zrezygnować bo była w pakiecie.

Żeby zrozumieć o czym piszę trzeba używać  równocześnie obu nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności