Skocz do zawartości
wojtek_b

Nawigacja - aktualność

Rekomendowane odpowiedzi

Z przebojami bo z przebojami, ale wgrałem dziś (chyba) aktualizacje map do Discovery media. Pokazuje mi wersje 0915 ECE1 2018. I teraz wydaje mi się, że wszystko zrobiłem dobrze (chociaż Discovery Care nie dało rady, ale w końcu przegrałem ręcznie). I teraz moja wątpliwość jest stąd: czy to jest możliwe, że aktualne mapy nie mają jeszcze drogi S5 z Wrocławia do Rawicza? Czy ja czegoś jednak nie wgrałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe. Mnie nawigacja potrafi skierować przez zamknięty teren jednostki wojskowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek, że miałem zapamiętany punkt, do którego jeździłem tak raz w miesiącu. Zawsze sobie właczałem navi by pamiętać na którym zjeździe w S8 zjechać ale później jechałem już swoją drogą - oczywiście po pewnym czasie navi zmieniała trasę na taką jak ja sobie życzyłem. Po aktualizacji mapy znów wybrałem się w ww miejsce. Wybrałem zapamiętany punkt i pierwszy raz pojechałem tak jak ona chciała. Jakież było moje zdziwienie jak wylądowałem wioskę obok z radosnym komunikatem "dojechałeś do celu"!! Mam czasami wrażenie że poprzednia wersja navi lepiej prowadziła :) No nic, czekam z utęsknieniem na kolejną aktualizację do DM (wciąż widzę 2017/12/12).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej aktualizacji nie ma nawet dróg, które ponad rok temu zostały otwarte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienię swojego zdania że navi od VW to jeden wielki szit. Jakby się VW z Google dogadał to by to miało sens a tak to nadal w d.... I żadna aktualizacja tego nie zmieni bo nie ma nadal wielu dróg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały VAG używa map Here które należą do konsorcjum Audi, BMW, Mercedes. W Mercedesie mam ulice otwarte kilka dni temu.

Jakoś trzeba ustawić szereg bajerów w VAG i coś musi być gorzej.

Sama funkcjonalność nawigacji jest słaba, szczególnie wskazówki podczas jazdy. W moim przypadku kończyło się na używaniu google maps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualność map rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia, ale obiektywnie muszę przyznać, że informacja o zamkniętych drogach czy korkach dostępna przez Car-net działa bardzo dobrze. Dzisiaj np. pokazuje już  zamknięcie łącznic na węźle Balin na A4, które dokonało się dzisiaj rano, natomiast Google Maps jeszcze nie pokazywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ja zawsze jak jadę dalej to mam smartfona z google maps + navi włączoną z Car-net.  Obie się fajnie uzupełniają. Nie raz google lepiej pokazuje, a nie raz navi . Np. ostatnio na węgrzech na wiejskiej drodze robili most i było wahadło to navi zasugerowała alternatywną drogę z uwagi na duży korek. Google kazało stać w korku. Potem bardzo żałowałem. Ogólnie działają b.podobnie. Za granicą już przetestowane, ciekawe jak się ma gdzieś na chorwacji albo dalej. Google ma tą przewagę o taki ważny szczegół jak automatyczne przybliżanie widoku gdy są jakieś wiadukty czy skrzyżowania zwłaszcza te skomplikowane.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa z Lublina do Krakowa -S19 przed wjazdem ba A4. Nie wiem od kiedy ta trasa jest otwarta ale na pewno w 2017 już była. Moja wersja Navi w B8 to ECE 2017/18 i jak widać jadę przez pole:) w Google maps trasa jest. Więc nikt mi nie wmowi, że navi w WV jest super. 

IMG_0011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest bardzo słabo z aktualnością. Przez ciekawość sprawdziłem u kolegi w nowym A4, tak samobstare mapy i aktualizacja jak w VW. Mercedes ma tego samego dostawcę map (here) i drogi dodawane są w kilka dni, aktualizacja potrafi się zaciągać dwa razy w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mówił, że nawi w VW jest super? Jest bardzo przyzwoita, ale na pewno nie super.

Ale też nie zachwycałbym się Google Maps, która też potrafi kierować w maliny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dziki_pl napisał:

Niestety, jest bardzo słabo z aktualnością. Przez ciekawość sprawdziłem u kolegi w nowym A4, tak samobstare mapy i aktualizacja jak w VW. Mercedes ma tego samego dostawcę map (here) i drogi dodawane są w kilka dni, aktualizacja potrafi się zaciągać dwa razy w tygodniu.

Ok, ale z tego co się orientuję to Mercedes raczej nie ma dożywotnio darmowych map. Przynajmniej w W212 za aktualizację sie słono płaciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, thr napisał:

Ok, ale z tego co się orientuję to Mercedes raczej nie ma dożywotnio darmowych map. Przynajmniej w W212 za aktualizację sie słono płaciło.

Po zakupie samochodu masz trzy lata, dodatkowy rok 270PLN lub 650 za trzy lata.

Sama nawigacja to lata świetlne przed tą od od VW. Mam teraz porównanie VW, Audi, Mercedes. VW to okrojona wersja Audi, czyli ma te wady co w Audi (słabe aktualizacje) ale minus kilka funkcjonalności jak np lepsza grafika, pokazywanie pasów ruchu. Mnie w nawigacji VW strasznie wkurzała słaba wizualizacja gdzie mam skręcić. Jak masz bardziej skomplikowane skrzyżowanie to ciężko się połapać.

W Mercedesie aktualizacje są na bieżąco, nawiguje świetnie, pokazuje pasy ruchu, na jaki kierunek skręcić. Obsługa głosowa jest super. W VW spróbowałem użyć i dałem sobie spokój, w Audi działa lepiej ale jak chcesz pojechać na ulicę "Jana Kowalskiego" to nie możesz powiedzieć "Kowalskiego". A kto pamięta imiona wszystkich na ulicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w nowej Q5 w Audi strasznie wkurzał brak klawiatury do wpisywania liter tylko wybierania każdej litery osobno pokrętłem. Strasznie czasochłonne. Nawi z Mercedesa nie znam, ale porównując gabaryty aut to nie ta półka co VW. Olbrzymie opóźnienia w aktualizacji w VW to na pewno jej największy minus. Myślałem że Google Maps to ideał aktualizacji a tymczasem ponad dwóch tygodniach nie nowego odcinka S3 pod Legnicą. W VW pewnie będzie w 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomekk73 napisał:

mnie w nowej Q5 w Audi strasznie wkurzał brak klawiatury do wpisywania liter tylko wybierania każdej litery osobno pokrętłem. Strasznie czasochłonne. Nawi z Mercedesa nie znam, ale porównując gabaryty aut to nie ta półka co VW. Olbrzymie opóźnienia w aktualizacji w VW to na pewno jej największy minus. Myślałem że Google Maps to ideał aktualizacji a tymczasem ponad dwóch tygodniach nie nowego odcinka S3 pod Legnicą. W VW pewnie będzie w 2020.

W VW nawigację masz pod ręką, ale jest gorzej widoczna i bardziej odwracasz wzrok od drogi podczas korzystania. W Audi czy Mercedesie jest nakierowanie na obsługę gładzikami lub głosem. Nie lubię mówić do maszyn ale przy dużej ilości funkcji w obecnych samochodach mnie przekonuje. Szczególnie jak działa sprawnie i rozpoznaje dobrze komunikaty. 

Co do trasy S3 to mapy here (czyli źródło VW) ma już tą drogę. Ale zanim trafi do VW to faktycznie inna bajka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki wlacz sobie male okienko w nawigacji i masz ladnego asystenta pasa ruchu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem właśnie aktualizacje, która się pojawiła (pojawiła się w ostatnie 2 tygodnie, ale jest z kwietnia). Drogi S5 z Wrocławia dalej nie ma.

Ale za to jest chyba autostrada w stronę Wiednia od Czech, która sie w zeszłym roku w wakacje jeszcze budowała. Może problem to aktualność tylko polskich map?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen traktuje Polskę jako żart terytorialny. Mapy są stare, a wypuszczane aktualizacje nie wnoszą prawie żadnych zmian. Dodatkowo u mnie np nie działa wykrywanie znaków drogowych, a po przekroczeniu granicy Polski funkcja powraca i dobrze się spisuje. Serwisy ASO milczą, ponieważ nie mają żadnych info które mogłyby problem naprawić. Ogólnie... ostatni raz Volkswagen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2018 o 12:18, wojtek_b napisał:

wgrałem właśnie aktualizacje, która się pojawiła (pojawiła się w ostatnie 2 tygodnie, ale jest z kwietnia). Drogi S5 z Wrocławia dalej nie ma.

Ale za to jest chyba autostrada w stronę Wiednia od Czech, która sie w zeszłym roku w wakacje jeszcze budowała. Może problem to aktualność tylko polskich map?

Dzisiaj jechałem S5 na odcinku Wrocław - Rawicz i cała już jest. Mam Discover Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście wersja na PRO jest z 25.04 a na Media jest 03.04. Czyli są to 2 inne wersje. To jest zastanawiające, czy aż tak VW różnicuje tych co kupili droższą i biedniejszą wersje, że biedniejsza dostaje gorsze aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności