Skocz do zawartości
niedzwiedzbb51

Problem vw passat b5 1.8t aeb 1999

Rekomendowane odpowiedzi

@niedzwiedzbb51 napisz co tam nowego wyszło? Turbo pompuje 0.6 bara - to znaczy,że żyje :D

tylko te seryjne doładowanie to jakby go nie było...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli wszystkie weze od podcisnienia czy ten ezektor z zaworkami ktory znajduje sie przy przepustnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek tip wymieniony na nowy ,wszystkie wezyki od turbo nowe tak jak radziles,nowy n75 zamiennik. Waskimi szczypcami sprawdzilem wirnik zero luzu. Na trzecim biegu gdy mam 3tys obrotow jest cisnie okolo 0.6 ,jak zapne 4 i mam te same obroty trzyma 0.6.  Lecz nie czuje zeby auto bylo bardziej zwawe. Masz jakis pomysl co jeszcze mogl bym sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechać na hamownię? ;) seryjny 1.8T zbiera się jak dzisiejsze clio 1.2... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no tak 1.2 tce 8.9 do setki. Chcialem jechac w tym tygodniu,wykonalem dwa telefony do tunerow zeby zweryfikowac cene hamowania i chipa. Jeden tuner powiedzial mi ze skoro przeplywka trzyma 120g /s i turbo bez luzu, trzyma 0.6 to mozna spodziewac sie 180 pare -190 km 290nm a drugi tuner stwierdzil ze silniki ****.we nie trzymaja serii i max moze zrobic 180km ale nie mam sie co nastawiac. 

Hamowanie 100zl a chip 600zl

Jest sens hamowac auto z intercoolerem seryjnym gdy temperatura otoczenia to 33 stopnie?

Marecek co myslisz o gotowej kosci ktora musial bym sobie wlutowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze najwieksze doladowanie mam jak jest 1600 obrotow i wcisne gaz do konca tylko raz mam przy 2200 obrotow 0,6 a raz ponad 0,6 powyzej 3100 doladowanie maleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób program i przehamuj przed i po. Niech tuner popracuje... może logi podpowiedzą że trzeba trochę zmienić charakterystykę w dole obrotów bo jest za bogato lub za ubogo - zawsze lepiej skorygować pod konkretny samochód, a nie pchać gotowca... Ja miałem 2 identyczne 1.8T na programie u tego samego tunera - jeden wyszedł 172, drugi jakoś 180... w Unitronicu (ale ich MAHA była bardzo negatywną hamownią i to było DAWNO temu :P).

Pochwal się co wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARECEK jestem juz umowiony za tydzien na chipa zobaczymy co wyjdzie mam nadzieje ze nie 120 pare km.  Moj poprzedni awt mial ponad 240tys realnego przebiegu jak robilem chipa a wyskoczylo 155 i 216Nm. 

Wstawie zdjecie wykresu serii i po chipie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem juz po chamowaniu . Tuner u ktorego mialem robic chipa znalazl dzis termin . 

No i mialem robic chipa a wyszla lipa! Czesci za ponad 3 tys wpakowane w auto warte 6 tys tore nawet nie trzyma serii  ?

Marecek masz jakis pomysl? Mam zamiennik dv i n75. Tuner powiedzial mi ze turbo za pozno wstaje i ze powinno byc minimum 215Nm a u mnie tylko 200.  Moj wykres z dzisiejszego dnis

20180806_213629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( @niedzwiedzbb51 użyj @ przed nazwą użytkownika, którego wspominasz to dostanie powiadomienie )

no lipa wyszła, cóż więcej powiedzieć... 20-letnie auto, może silnik już swoje przeszedł. Możesz zrobić standardowy pomiar kompresji, porównać z serią, a jak wszystko jest OK, to przymierzyć się do wymiany turbo. Niestety ale auto warte 6000 będzie Ci gotować takie właśnie niespodzianki, więc musisz być cierpliwy w diagnozowaniu czegokolwiek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z wiarygodnego zrodla pierwszy wlasciciel pl salon .  Sprawdzalem kompresje na kazdym cylindrze 12,2 ,bylem na badaniu spalin wszystko ok. Jakie wartosci powinnien posiadac 1.8t odnosnie kompresjii. Zrobie jeszcze probe olejowa.

Planuje wstawic turbo od bexa( ile mozna km na nim ugrac)  ,mam juz wtryski od 2.3t ,dv od tt,rury pod fmica juz powyginane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek jestes w stanie rozszyfrowac moj wykres z hamowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko problem paliwo-powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MuciV mozesz bardziej rozwinac swoja mysl. Jesli chodzi o paliwo to pompa byla juz na stole i podlaczalem manometr i trzyma cisnienie katalogowe ale gdy mam  paliwo na jednej kresce okolo 10l w baku to auto zaczyna szarpac nie wiem czemu,gdy sprawdzalem spaliny pod kontem oleju w spalinach diagnosta stwierdzil ze spaliny sa ok lecz mam caly okopcony wydech jak by cos bylo nie tak z mieszanka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2018 o 18:02, MucikV napisał:

Na moje oko problem paliwo-powietrze

nie ma to jak merytoryczna odpowiedź....

 

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autem nadal jeździłem i jeżdżę do pracy do jednostki,postanowiłem że nie będę tego starucha sprzedawać co za niego dostanę 5 ty ? mija się z celem taki interes wiec postanowiłem ze wezmę się za niego konkretnie skoro lakier fabryczny nie gnije i nie pęka na pół wie jeszcze jakies nie duże pieniądze mogę zainwestować żeby mieć jakąś przyjemność z jazdy.

Najpierw postanowiłem zrobić odpryski aerografem żeby całych elementów nie malować plus polerka.

Kupiłem od Anglika na części za 350zl cały zestaw chrom od B5 fl.

Kumpel że szrotu w Niemczech załatwił mi kiere od w8 za 350.

Oczywiście w między czasie zamontowałem nowy DV ,Sade i postanowiłem sprawdzić co z tym turbo.

Co się okazało po zdemontowaniu turbo na najazdach pod  blokiem? że luzu tył przód nie ma ale jest delikatny luz góra dół no i żeliwo i kolektor były popękane w kilku miejscach .

Przeszukałem cały net i trafiłem na ogłoszenie firmy z Inowrocławia czyli 90km od Grudziądza

Turbo hybryda na bazie k03 029 

Czyli wirnik większy jak k03s  a koło kompresj 41,5 mam z golfa 5 z silnika 2.0tfsi czyli roztoczona muszla .

https://allegro.pl/oferta/vw-audi-1-8-t-k03-029-turbo-hybryda-nowa-9139174091

Turbo zamontowane niestety bez downpipa bo śruby kąt wydech były zgniłe a nie miałem czym ich obciąć a potrzebowałem auto przed wyjazdem na poligon do Drawska.

 

Auto jeździ o niebo lepiej 220 km/h to nie problem tylko napotkałem kolejna przeszkodę gdy jadę i przekrocze 5 tys obrotów wyskakuje mi taki błąd ,jak na zdjęciu.

Zmieniłem przepływkę bo starą na starej turbinie pokazywała tylko 107g/s przy równych 5 tys obrotów a po odpaleniu zimnego auta które stało kilka dni nawet 6- 7 g/s i strasznie śmierdziało benzyna 

Co mnie zdziwiło to na nowej turbinie przepływka pokazywała równo prz 5 tys obrotów już 114g/s.

marecek wież co może powodować ten błąd?

Nowa przepływka już kupiona ,zamontuje razem z downpipe jak wrócę z poligonu.

Kupiłem też okazyjnie zestaw intercoolerow z bexa lewy i prawy wraz z wężami itp za 240zl i mam taki plan żeby wrzucić te icek wtryski z saaba i jechać wystroić tego starucha na może 230koni niby turbina ma wydajność 240koni .

Czy montował ktoś w passacie prawy icek ?

Wiem że a4b6 wchodzi na luzie pomimo że jest pompa Sai ale tu mam jakiś zbiornik od klimy i nie wiem czy nie trzeba będzie jednak kupić centrala.

 

received_2574179432637078.jpeg

received_395042284547500.jpeg

received_2649448351733889.jpeg

received_994020624277792.jpeg

IMG_20200325_190753.jpg

IMG_20200508_214917.jpg

IMG_20200424_165112.jpg

IMG_20200424_162909.jpg

IMG_20200506_174419.jpg

IMG_20200516_155843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doładowanie przekroczone ;-)

zrób program! Masz na prawdę stary silnik, a męczysz go jeszcze. MAF w AEB może w ogóle nie być w stanie wskazać tego, co pozwala Ci Twoja hybryda, więc tuner najprawdopodobniej zaproponuje Ci jakąś inną przepływkę. Do tego przyda się czujnik doładowania, żeby wizualnie ocenić co się dzieje w silniku - bo Twoje auto MAP sensora po prostu nie ma, więc i regulacja doładowania jest realizowana programowo na bazie informacji z przepływki, a ta w tej chwili najprawdopodobniej pokazuje maxa non stop jak tylko dasz gazu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności