Skocz do zawartości
niedzwiedzbb51

Problem vw passat b5 1.8t aeb 1999

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, no i git ,powoli do celu 

Marecek zrobilem loga tak jak pisales blok 2 i 7 razem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% do momentu aż zdejmiesz nogę z gazu... *jeśli* jest to faktycznie sygnał N75 (rzuć okiem na tego loga czy widzisz co się działo zanim depnąłęś), to sterownik szuka ciśnienia sterując turbo na maksa, a nic się nie dzieje... czy próbowałeś bez N75 jeździć w ogóle? przeładowuje? (cały czas zbliżamy się do tematu rozkręcenia i zajrzenia do środka czy ta turbina w ogóle jeszcze działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wszedzie opis blokow dla aeb i lipa nie moge znalesc,ale dalej szukam. Ja na tym logu widze tylko jak dziala przeplywka,reszty nie umiem jeszcze rozszyfrowac. Bez odpietego n75 nie jezdzilem ,mam zamowiony nowy i  dodatkowy zegar doladowania zeby dokladnie wiedziec jak turbo dziala. Odepne n75 i jak bedzie uszkodzony to po jego odpieciu auto bedzie zwawsze? Za pare dni urlop wiec na spokojnie zdemontuje turbo. Myslisz ze po prawdziwych 270tys turbo moze byc trup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, niedzwiedzbb51 napisał:

Myslisz ze po prawdziwych 270tys turbo moze byc trup?

Po 15 latach... patrz na to przez pryzmat czasu. Turbo to część zamienna... dość skomplikowana, ale tańsza niż sprężarki od klimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nic nie jest wieczne i niezniszczalne. Czyli kolejnym co uczynie to odepne n75 zobacze jak bedzie, zamontuje nowy a gdy to nic nie da to turbo na stol i gdy okaze sie ze trup to mam mozliwosc regeneracji turbo (przerobienia na hybryde koras od k04) za 1100 pl zlotawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanko mianowicie kontrolka oleju zapala się od czasu do czasu (od razu mówię manometr kupiłem i sprawdzałem na zimnym 5 barów na ciepłym 2 bary) silnik abe czyli napinacz bez czujnika (przy okazji wymiany uszczelki pokrywy napinacz twardy brak jakich kolwiek luzów) dziś też nowy czujnik założony jeśli to nie sprawca to gdzie dalej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem jeszcze dosc czasu zeby zdemontowac turbo. Ale odpiolem wezyk od n75 idacy do gruszki i podpiolem manometr do kolektora ,manometr pokazywal wieksze wartosci  jak z podpietym wezykiem do gruszki,auto wkrecalo sie na obroty ale powyzej 3 tys zaczol  szarpac. Marecek mozesz sie wypowiedziec.

Manometr pokazywal powyzej 1 bara gdy wezyk byl odpiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli turbo jendak działa :D Zaczęło szarpać, bo program masz seryjny i nie spodziewał się tak ubogiej mieszanki. Coś się dzieje pomiędzy kolektorem a wastegatem. Może ten N75 jest jednak trafiony? Może któryś z węży za N75 nieszczelny (np. wężyk z N75 do wastegate'a albo powrotny do dolotu - tych nie sprawdzisz mierząc szczelność bo są za N75). Jak nie znajdziesz winowajcy to możesz spróbować zastąpić N75 całkowicie przez MBC i ręcznie ustawić go na 0.6 bara żeby tyle trzymał... Ale zacznij od tych węży (N75 - turbo, N75 - dolot -> wymień na nowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziex ,czyli jutro biore sie za wymiane wezykow .a jak dalej bedzie lipa to zakladam nowy n75.

A pytanie z innej beczki hamowales swojego 4 litrowego potwora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o które 4 litry pytasz? Passata nie - nie wiem czy się da w ogóle bo to tiptronik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzie wszystko shamować, tylko czy wynik będzie coś z rzeczywistością miał wspólnego? jak zablokujesz bieg np. na IV używając opcji ręcznej zmiany biegów, to i tak jak przekroczysz 6.5k RPM to on automatycznie wrzuci "piątkę". Jak nie dojedziesz do końca skali, to nie zmierzysz maksymalnej mocy. Pomiar oporów toczenia przy automacie też nie do końca wyjdzie... nie wiem, nie zgłębiałem, może jest jakiś trik znany właścicielom hamowni...

póki jeździ, nie będę kombinował bo nie chcę się dołować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,wiadomo jak to na urlopie pewne sprawy ida na bok,lecz czesci zamowione trzeba bylo ktoregos dnia zainstalowac. Rozebralem caly tip i okazalo sie ze mialem pekniecie na dole w miejscu gdzie tip wchodzi na turbo. Wymiana n75 na nowy lecz cos mi nie pasowalo na etka vw najdluzsza rurka od n75 byla wpieta do tipa a u mnie byla podlaczona pod wezyk idacy do gruszi najlepsze jest to ze wszystkie opaski byly oryginalne vw. Podlaczylem nowy tip, wszystkie wezyki na nowe i nowy n75 jak na zdjeciu.  Manometr podpiety no i w droge ,jezdzilem tylko po miescie 3 bieg 3100 obrotow a na manometrze okolo 0.6 bara  musze kupic dedykowany bo ten to troche taka prowizorka oryginalnie jest od butli do spawania.

Marecek tak powinno byc,jest prawidlowo? 

IMG_0920_1003299.JPG

Przy okazji wymiany tipa sprawdzilem szczypcami luz wirnika turbo - zero luzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze założyłeś, 0,6 to prawidłowe ciśnienie na to n75 ( ja wczoraj założyłem sportowe n75 i dmucha mi 0,9 bar myśle że mam w okolicach 180-190KM, koszt to bagatela 90 Euro)

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janekg16 powiem Ci ze na manometrze dmucha cos kolo 0,6 ale ja nie czuje jakiejs roznicy zeby auto bylo teraz bardziej dynamiczne.  Mam prozbe mozesz zerknac ile tobie pokazuje na 2 biegu np przy 2 tys i na 3 przy np. 3 tys. Musze kupic taki zegar jak ty masz. W miejscowosci Starogard Gdanski 70km ode mnie jes tuner ktory cieszy sie bardzo dobra opinia robi chipa w takich gratach jak nasze za 600zl efekt 185 -190km. 

Na szrocie w mojej miejscowosci stoi anglik 1.8t b5 fl z fmik chca za caly intercooler kompletny 350zl. Myslalem zeby zrobic tego chipa i kupic tego fmik. A nie wyskakuje ci blad o przeladowaniu, sporo taki zawor daje tyle mocy to po co robic chipa?

Mozesz podeslac linka do tego n75 moze ja sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jedź do jakiegoś porządnego mechanika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz konkretnie na mysli? 

Bylem w serwisie VW benepol i dopiero po tygodniu ogarneli ze mam walnieta przeplywke,i oddali mi kase za nie umiejetnie wykonana naprawe,ale dziury w tipie nie udalo juz im sie znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autoryzowanym serwisie VW w starym aucie to co najwyżej olej czy klocki hamulcowe wymienią dobrze. Oni są nastawieni na serwisowanie aut gwarancyjnych i lekko pogwarancyjnych, przeglądy, wymiany filtrów.

 

Wymieniłeś już podciśnienia?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności