Skocz do zawartości
niedzwiedzbb51

Problem vw passat b5 1.8t aeb 1999

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, niedzwiedzbb51 napisał:

To wyjasnilo szie co robilem zle w kwestii logow zaznaczylem 3 kanaly na raz i robilem tak jak napisales-1,5tys i gaz w podloge 

gaz w podłogę i do końca skali to dla logów dynamicznych 002 albo/i 115/118. Sprawdź resztę tego co napisałem i daj znać co wychodzi, szczególnie 032.

Poszukaj też czy gdzieś w blokach znajdziesz kanał, na którym jest coś wspomniane o "duty cycle". Bo nie wiem zupełnie jak wygląda sprawa sterowania N75/Wastegate'm dla silnika AEB... w nowszych modelach wszystko elegancko jest w bloku 118, ale tego na bank nie masz. A warto by było zobaczyć jak sterownik próbuje regulować turbinę w czasie dynamicznego przyspieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa 25 mam duty cycle. Cykl roboczy ale czego to nie mam pojecia.  Zaraz pojde sprawdzic grupa 32, pozniej zrobie logi dynamiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema nowa przepływka jest założona efekt taki na benzynce poszarpuje dalej ale na LPG prawie ideał leko szarpnie i leci aż turbo się czerwone zrobiło chyba dam se spokój jeszcze pojeżdżę nim i czas na zmianę. Poszukam sobie jakiejś V6 pozdrawiam jak na coś wpadne dam znać przejrzę jeszcze przewody ciśnienia(pod ciśnienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem wszystko sprawdzic zrobic logi i podpiac manometr pod kolektor niestety zlosliwosc rzeczy martwych, w aso vw musieli uszkodzic mi jakis kabel bo ciagle pojawia mi sie blad abs brak sygnalu gdy wywali mi blad na liczniku komp nie chce laczyc sie z autem,jutro z pomoca znajomego elektro-mechanika postaram sie to rozwiazac,manometr juz mam bardzo dokladny od butli do spawania,ale nigdzie nie moge dostac plastikowego trojnika ,moze beda miec taki w zologicznym. 

Marecek nie mam grupy 32 N/A . 

A odbiegajac od tematu szukajac  po portalach aukcyjnych czesci do swojego w8 nie widziales moze ramki chrom  lewarka do w8 w manualu?

imageproxy.jpeg

Darek84 ,b5 z 1999 z nie jest tez moim szczytem marzen bo odkladam kase na cos z 2.0tsi zeby zrobic to na 300+ hp. Ale ja tak szybko nie mam zamiaru zrezygnowac i mam zamiar doprowadzic moc do seryjnej poznie zrobic mu chipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem passat 2.8 to kompletna lipa ,chleje ile wlejesz ,czesci drogie, buda ciezka. Mam 3 znajomych z jednostki co maja b5 fl 2.8 i moim poprzednim passatem b5 fl w sedanie 1.8t zrobionym chipem na 192 hp bralem ich jak chcialem a palil o wiele mniej jak ich 2.8

A propo poszarpywania czy nie nasila sie jak masz paliwo blisko rezerwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysciles przepustnice? Ile kosztowala cie nowa przeplywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wymieniłem jeszcze wężyk od kolektora do regulatora ciśnienia paliwa i mu na benzynie się poprawiło jest lepiej ale jeszcze nie to zamówiłem nową cewkę jeszcze z tym powalczę. A szczerze myślałem o v6 ale już nie o passku tylko audi A6 2.7 biturbo bęzynką w turbo bardzo fajnie się jeździ(jak działa).Mechanicy jak widzę nie bardzo chcą dotykać benzyny w turbo. Za nową przepływkę wywaliłem prawie 500 stówek . A z tą ilością paliwka nie patrzyłem zaleje mu do pełna i zobaczę. A jak mi brykało te 1.8t normalnie to kumpel ma e34 3.0 w automacie i też wymiekał zanim to mu sie rozbujało a fakt no i pali jak smok tyle mu gazulcu przy spokojnej jeździe brało co mój passek w niemcach na autostradzie jadąc ok 200 km/h i więcej. Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niedzwiedzbb51, myślałem, że ta ramka to jakiś aftermarket... a tu się okazuje, że to normalna część do manuala 6 biegowego 4motion (czyli tylko silniki BDN). To dopiero rzadki element! nie udało mi się znaleźć numeru części, podejrzewam że sprzedawane to jest razem z mieszkiem i gałką jako 3B0711113XX (XX to numerki, których nie mogę namierzyć). 

BTW. każdy FWD z mocą ponad 200km odsadzi każde AWD z taką samą mocą, nie ma się co oszukiwać... 1.8T jest cholernie fajny jak się go dobrze zrobi i pancerny, V6 czy W8 to 2x więcej problemów/kosztów... 2.7 to tylko jak sam przy nim będziesz dłubał, bo o zdrowej bazie to raczej już można zapomnieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marecek napisał:

@niedzwiedzbb51 V6 czy W8 to 2x więcej problemów/kosztów... 2.7 to tylko jak sam przy nim będziesz dłubał, bo o zdrowej bazie to raczej już można zapomnieć...

obawiam się że  masz rację.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że na emeryturę taki projekt 2.7biT na platformie A4 albo Passat, albo jakieś subaru 2.5T do dłubania to fajny czasopożeracz na długie zimowe wieczory... tylko sobie porządny garaż urządzić i przygotować się na pracę w warunkach aptekarskich (a nie tak, jak 99% mechaników w polsce). Wtedy można dłubać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test turbo manometrem zrobiony,nie wiem czy dokladny ,mianowicie gdy podpiolem manometr pod kolektor - wejscie od weza dv i odpalilem auto to nic nie pokazywal dopiero kiedy ruszylem wskazowka drgnela,na 3 przy 3,5 tys obrotow pokazalo 0,5 atmosfery lecz gdy sciagnolem noge z gazu wskazowka natychmiast spadala do zera. Tak ma byc? Dla pewnosci jutro podlacze inny manometr. Zaopserwowalem ze w zimniejsze dni takie jak dzis gdy odpale zimny silnik z prawej strony-pasazera przez chwile podczas dodawania gazu slychac dziwny swist,zauwazylem juz to w zime i do dzis nie mam pojecia co to,postaram sie uchwycic ten dzwiek na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma być... jakby czujnik mierzył podciśnienie, to po zdjęciu nogi z gazu widziałbyś negatywne wartośc. Zdrowy 1.8T będzie dmuchał 0.6 bara, po chipie w porywach do 1.0.

szukaj nieszczelności... wymieniaj wszystkie węże bez wyjątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz raz robilem test szczelnosci dolotu,ale korki zapychajace tip,i waz od przepustnicy byly troche za male przez co  nie idealnie szczelne. Zrobie ten test jeszcze raz . Moze mam gdzies nieszczelnosc jesli chodzi o pod cisnienie. Marecek masz jakis patent na sprawdzenie tego? Dzis zamowie dodatkowy zegar cisnienia doladowania. Bede mial czarno na bialym jak dmucha turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam patentu... trzeba szukać. A przy okazji wymienić wszytko co się da gumowe - nic to nie kosztuje, a masz spokój.

Napisałeś w pierwszym poście, że sprawdziłeś napicie zaworu N75. A sprawdzałeś, czy on w ogóle działa? Po podaniu napięcia powinien zamykać się z jednej strony i otwierać z drugiej - warto by było to też sprawdzić, bo ten zawór jakby nie patrzeć odpowiada za doładowanie. Jak się przycina albo nie funkcjonuje, to będzie problem z doładowaniem / przeładowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Dziś wpadłem na pomysł pod tytułem: też N75 mianowicie podałem na krótko napięcie 12v cyka jak ta lala czyli sprawna cewka. Wiec wpadłem na pomysł odpięć go i się przejechać turbo podobno ładuje wtedy na 0.3 no i efekt taki przestało szarpać przy raptownym wciśnięciu gazu czy to na Pb czy to na LPG ( wiadomo samochód przyspiesza ale tak jak by coś go trzymało czyli mułek ale idzie tak powinno być) wpadłem na pomysł odczepiłem wąż od gruchy do N75( czyli ładowanie na full zamknięta klapka=przeładowanie) efekt taki straszne szarpanie na LPG na przemian szarpnięcie albo rwie jak by miało auto odlecieć. Na Pb tylko szarpanie i jakieś pufanie nic po za tym. Sprawdziłem napiecie na N75 jeden pin tyle co ładowanie drugi 5v tak chyba nie powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest PWM, nie zmierzysz tego multimetrem na postoju

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanko do kolegi mareck nad zaworkiem n75 jest taki "grzybek" zawór odmy czy powinien on mieć przedmuch w obie strony ma on 2 wyjścia z tego co poczytałem jest tam spreżyna i membrana i  z tego co poczytałem to w momencie jak dv otwiera się to ten grzybek powinien z jednej strony się zamykać jak dobrze zrozumiałem a ja w mój mogę dmuchać jak chce i z obu stron. Czy to jest poprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma przepuszczać w obie strony, zamyka się przy ciśnieniu dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności