Skocz do zawartości
wojtek_b

Bagażnik Variant - pojemność, zmienna podłoga

Rekomendowane odpowiedzi

A inne pytanie w kwestii bagażnika - czy da radę rozebrać rolete tak żeby wysunąć te blachę zasłaniająca potencjalny otwór między roleta a siedzeniem? To wydaje się łatwe, jakby udało się jakoś zdjąć jeden z tych bocznych, sprężynujących plastikowych zakończeń... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten styropian w kole fajny ale to koło to dojazdówka i nie wiem czy pasuje do pełnowymiarowego. Swoją drogą jestem w szoku, że tak spaprali funkcjonalność bagażnika . Wystarczyło inaczej zaprojektować te pieprzone styropiany albo dać po prostu do koła i tam lewarek z narzędziami. A tak żeby obniżyć podłogę to trzeba się męczyć żeby ten styropian wywalić bo jest na spinkach.  Są wersje bez koła z zestawem uszczelniającym i chyba są inne steropiany. Jedynie to dokupić taki w koło z jakiegoś innego modelu może skody albo audi. Ja mam dodatkowy problem bo zapas mam jako pełne koło na feldze  Dartford 18" bo jest za szeroka i musze wsadzić zimówkę na 17" żeby podłoga zeszła.

 

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłogę da się obniżyć przy kole 17 i przy wywaleniu styropianu. Ja sobie owinąłem narzędzia bąbelkową i włożyłem do torby - nic nie dzwoni. Pojeżdżę trochę i się zastanowie czy kupować styropian do koła czy nie.

Minusy to:

podłoga nie jest poziomo - mniej więcej  od 60% dlugości bagażnika podłoga ma skos pod górę.

szpara przy zderzaku - trzeba podłogę przysunąć do końca auta ale wtedy jej się nie podniesie. Niby mała ale brzydko wygląda

jak się dostało piankową osłonę na podłogę to przy obniżonej podłodze brzydko się układa po bokach i przy fotelach.

 

Generalnie mierzą pojemność wsypywaniem jakichś tam sześcianów do pustego "blaszanego" bagażnika - zero podłóg, tapicerek do lini okien.

Przynajmniej tak to zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjeździe na wakacje całkiem sporo drobnicy kładziemy pod podloge

Z drugiej strony na codzień  mniej się schylam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem sobie poradzić z obniżeniem podłogi. Zdemontowałem wiec ten styropian długi.  Trochę poprzerabiałem, poprzycinałem istniejący styropian. Potem poukładałem tak, aby wszedł do pełnego koła zapasowego i udało mi sie cos takiego osiągnąć. jak na zdjęciach. Do połączenia wszystkiego użyłem pianki montażowej. Po wyschnięciu trzyma się elegancko wszystko pasuje na styk a jeszcze mam miejsce na inne graty z drugiej strony i pod spodem. Wyjmuje sie też bardzo łatwo w całości. Teraz mogę spokojnie obniżać podłogę. Ciekawe ile taka pianka wytrzyma i czy się z czasem nie utleni.

20201029_141707.jpg

20201029_173045.jpg

20201029_124538.jpg

20201030_113537.jpg

Edytowane przez Besh
dopisac
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności