Skocz do zawartości
wojtek_b

Bagażnik Variant - pojemność, zmienna podłoga

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od niedawna jestem posiadaczem passata varianta. I jak to jest z tym bagażnikiem? Bo o ile moja matematyka nie leży i kwiczy, to nie wiem jak wycignć z tych wymiarów 650L... 

Drugie pytanie o te sprytna podloge, co niby można obniżyć - niby sa tam te prowadnice, ale nie jestem w stanie tego zrobić, bo mi haczy o te piankę, w której siedzi klucz, lewarek, etc... Czy ja jestem jakoś mało ogarnięty, czy coś tam jest nie tak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wiem że wymiary (dlugosc i szerokosc) są identyczne w sedanie i w kombi, czyli 1m na 2m. Wiadomo że wysokość jest inna w kombi i wg info na stronie VW pojemność max w kombi to 1780 litrow natomiast w sedanie 1152 litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o pojemność przy rozłożonych siedzeniach (4 osoby w środku). Generalnie jak podłoga jest na wysokości zderzaka, to pod podłogą jest kupe miejsca. Teoretycznie mógłbym te podłogę obniżać, wg. instrukcji str. 224 jest to banalnie proste, ale wcale nie. Po pierwsze w prowadnicach są zaślepki, które musiałbym wyciągnąć. Po drugie, musiałbym wymontować te całą piankę, w ktorej są umieszczone lewarek, klucz do kół i zestaw do holowania. I wtedy te klucze jakoś luzem wozić...

Jak to rozwiązaliście u siebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie rozwiązałem, ale nawet z podłogą obniżoną tych litrów nie widać. Kiedyś przepakowałem trochę bagażu z Octavii kombi to B8 kombii. W skodzie nie było pełno, a w pastuchu trzeba było fotele składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW kłamie jak najęty jeśli chodzi o pojemność bagażnika Passata(nie oni jedni ale VW jest w czołówce ściemniaczy). W B7 zamiast 603l (o ile się z pamięci nie mylę) było rzeczywistej chyba 476l. Motor robił takie testy i pudełka upychali. Oni liczą wszystkie schowki i wnękę pod koło zapasowe itd.  ale i tak nie sposób uzyskać deklarowanej pojemności. Octavia 2 i 3 ma w rzeczywistości dużo większy bagażnik. W 03 chyba było w teście 597 l - więcej niż w Superbie 2, która i tak ma największą pojemność w klasie średniej. Dla pocieszenia to w niektórych kompaktowych Suvach zamiast ok. 500l bywa poniżej 400l i to czasami znacznie poniżej. B8 i Superba 3 w Motorze nie testowali ale obstawiam, ze wyniki będą znacznie (szczególnie VW) odbiegały od danych producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób na obniżenie podłogi to wywalić ten styropian, a klucze luzem w kole(o ile nie ma dynaudio).

Ja nie obniżam bo nie chcę progu przy załadunku, a i schowek się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Octavie 1, mam passata b6 i b8 ma mniejszy bagażnik, a najlepsze jest to, że octavia ma najwyższy do rolety i tam spokojnie wkładałem rowerek dziecięcy + bagaże. Nie wiem w jakim kierunku te samochody idą bo są coraz większe, szersze, dłuższe, a miejsca coraz mniej.  W B8 można obniżyć podłogę ale trzeba mieć wąską zapasówkę , 215 mm na feldze 8" i ten styropian wywalić.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie najnowszy motor, są nowe testy pojemności bagażnika:

B8 kombi 650 -> 476

Seat Leon ST 587 -> 450

Golf VII kombi 605 -> 504

Nie ma octavi ani superba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dziki_pl napisał:

Golf VII kombi 605 -> 504

Na przestrzeni kilku lat VW sprytnie liczy pojemność bagażnika bez koła zapasowego, pomimo że najczęściej jest ono w większości wersji wyposażenia w standardzie (pewnie udaje się uzyskać homologacje bez koła). 

Miałem kiedyś Golfa VI kombi i miał 505 litrów + 55 w 2 ładnych schowkach pod podłogą, przy czym były przy tym 2 podłogi i koło zapasowe było właśnie przykryte tą drugą co było bardzo estetyczne i praktyczne. 

Jak wszedł Golf VII kombi to okazało się że ma 605 litrów, a według mnie ma identyczny bagażnik jak starsza VI. Jedyna różnica to przestrzeń pod podłogą jest połączona z kołem zapasowym (brak już drugiej podłogi) i doliczono wnękę w której jest koło. 

Według mnie zarówno Golf kombi VI i VII nad podłogą mają 505 litrów, ale pierwszy był reklamowany że ma 505 +55 + koło zapasowe, a drugi już sprytnie że ma 605 :-)

Niby szczegół marketingowy, a pojawiło się 100 litrów robiąc z 505 właśnie 605. Idiotów z ludzi robią ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Jarod84 said:

Jedyny sposób na obniżenie podłogi to wywalić ten styropian, a klucze luzem w kole(o ile nie ma dynaudio).

Ja nie obniżam bo nie chcę progu przy załadunku, a i schowek się przydaje.

No ale obniżać / podnosić możesz co chwile. Mi się mieści spokojnie pełen zapas 17" pod tą podłogą, tylko ten styropian przeszkadza. Ale zastanawiam się co jest bardziej praktyczne, bo ten schowek można wykorzystać (chociaż jak wywale styropian, to dalej będzie schowek i to większy, kiedy podłoga będzie w górnej pozycji.)

Ale tu mam kolejne pytanie - skoro w instrukcji jest opisane, jak podnosić/opuszczać podłogę, to znaczy, że styropian występuje tylko w niektórych modelach, czy jak? To gdzie wtedy są klucze?

3 hours ago, dziki_pl said:

Mam właśnie najnowszy motor, są nowe testy pojemności bagażnika:

B8 kombi 650 -> 476

Seat Leon ST 587 -> 450

Golf VII kombi 605 -> 504

Nie ma octavi ani superba.

To jak oni wyliczyli te 650? I Golf większy ma bagażnik niż Passat? To już mi wygląda na błąd pomiaru w drugą stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, wojtek_b napisał:

Golf większy ma bagażnik niż Passat?

Ano. Octavia też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Golf 7 kombi

Das Kofferraumvolumen ist  beim Kauf eines Kombis ein entscheidendes  Kriterium, und der Golf Variant enttäuscht nicht: 420 l fasst das Gepäckabteil bei aufgestellten Lehnen. Bis unters Dach beladen passen zwölf Getränkekisten  in den Kofferraum. Legt man die Lehnen um, fasst der  Kofferraum bis zu 1.410 l.  Der Kofferraumboden lässt sich mit wenigen Griffen tieferlegen, indem man  die darunter befindlichen Kunststoffelemente ausbaut. Dann ist die Ladefläche  bei umgeklappten  Rücksitzlehnen zwar  nicht mehr  eben,  das Volumen erhöht sich dadurch aber um  55 l.

 

Passat b8 kombi

  Unter der Kofferraumabdeckung fasst der Gepäckraum 475 Liter. Entfernt  man das  Rollo und nutzt den Stauraum bis zum Dach hoch, erweitert sich  das Volumen auf 675 Liter. Alternativ kann man im Kofferraum auch bis zu zwölf  Getränkekisten unterbringen. Mit 475 l Volumen bietet der  Kofferraum  des Variant viel  Platz für das Gepäck. zur Fensterunterkante (aus Sicherheitsgründen empfehlenswert), lassen  sich bis 880  Liter verstauen. Unter Ausnutzung  des kompletten  Raums hinter  den Vordersitzen sind bis zu 1.505 Liter Volumen verfügbar. Befindet  sich  der doppelte  Kofferraumboden in  der  oberen Position, fasst  der Stauraum darunter etwa  80 Liter. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos ma realna pojemnosc dla sedena ?  Tak z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b8 sedan

Das Kofferraumvolumen der VW Passat  Limousine fällt großzügig aus. Es lassen sich bis zu 500 l verstauen. Es passen  bis zu acht handelsübliche Getränkekisten  in den Kofferraum. Klappt man die Rücksitzlehnen um, liegt  das Kofferraumvolumen  bei 875 l (gemessen bis Fensterunterkante). 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojtek_b napisał:

No ale obniżać / podnosić możesz co chwile. Mi się mieści spokojnie pełen zapas 17" pod tą podłogą, tylko ten styropian przeszkadza. Ale zastanawiam się co jest bardziej praktyczne, bo ten schowek można wykorzystać (chociaż jak wywale styropian, to dalej będzie schowek i to większy, kiedy podłoga będzie w górnej pozycji.)

Ale tu mam kolejne pytanie - skoro w instrukcji jest opisane, jak podnosić/opuszczać podłogę, to znaczy, że styropian występuje tylko w niektórych modelach, czy jak? To gdzie wtedy są klucze?

estate_triple_test_043.jpg?itok=6aPrPM0r

Wydaje mi się, że powinno to jakoś tak wyglądać

Edytowane przez Jarod84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paolokos napisał:

Es lassen sich bis zu 500 l verstauen.

 

dziękuje, czy to by znaczyło .. że do wysokosci rolety kombi ma mniejszy bagażnik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Jarod84 said:

...

Wydaje mi się, że powinno to jakoś tak wyglądać

A no widzisz, a skąd masz taki fajny styropian? U mnie to wygląda całkiem inaczej!! I ta prawa (na zdjęciu) część styropianu nie pozwala opuścić podłogi...

5af2a7ff5f2e9_2018-05-0908_58_46.thumb.jpg.878de9b1ad919241a6e42f6ee7f28f4f.jpg

W tym filmiku porównanie "walizkowe" sugeruje że Passat ma porównywalną pojemność z Superbem a większą od Mondeo. Należy zwrócić uwagę, że porównanie jest z obniżoną podłogą. 

 

Edytowane przez wojtek_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak jak u Ciebie. To zdjęcie co załączyłem było z jakiejś brytyjskiej strony prezentującej passata b8.

Co więcej u mnie jest dynaudio, więc nawet nie mógłbym narzędzi w koło włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superb kombi

Das Kofferraumvolumen des Superb Combi fällt im Klassenvergleich großzügig  aus. Gemessen bis zur Gepäckraumabdeckung lassen sich  bis  zu 470 l verstauen. Entfernt man die Abdeckung und belädt den  Kofferraum bis zum Dach, beträgt der Stauraum  710 l - dann  passen bis zu  zwölf handelsübliche Getränkekisten in  den Kofferraum. Klappt man die  Rücksitzlehnen um, liegt das  Kofferraumvolumen bei 950 l (gemessen bis Fensterunterkante)  bzw.  bei 1.605 l, wenn man den Kombi  dachhoch belädt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności